Kız Bebek İsimleri Arıyorum!

Başlatan mavili, 16 Nisan , 2008, 21:23:22

« önceki - sonraki »

vadi= muge & melis

Alıntı yapılan: elif eflal - 05 Ocak , 2010, 15:38:59
canım biz kız olsaydı Berrak koyacaktık.çok hoş geliyo kulağa anlamı da cok güzel.  kuzenim yeni baba oldu.İlke koymuşlar ama ben pek beğenmedim.
yaaa ilke adına bayılırım been  zevklr ve renkler nasıl da farklı :) şimdilik benim kızım sadece MELİS inşallah

banutuncsiper

Benim kızımın adıda RÜYA olacak. ben de 26 haftalık hamileyim nisan sonu annesi olacağım var mı ben gibi annelerrrrrrrrrrr

ertl

batı ve banu hoşgeldiniz
bebekleriniz şimdiden hayırlı olsun  :nazar:
ben tuğba 25yaşındayım
4yaşında kızım ve 9 aylık bir oğlum var

ertl

merhaba batın
evet kızım
sagol canım
seninkileride rabbim nazardan korusun :nazar:

ULUDAĞ

SLM KIZLAR BEN BAŞTAN BERİ HEP DURU DEDİM DURU GİBİ OLUR KIZIM İNŞALLAH  :occasion5:

duyguduygu

biz de  kızımıza defne ismini koymak istiyoruz ama yanına da Kuran da geçen bi isim koymak istiyoruz bi türlü karar veremedik  :occasion14: fikirlerizi bekliyoruz   :icon_thumright:

batın

selam bende hamileyim 35haftalık oldu kızım isim çok karar veremedik

mavişimmm

slm kızlarrr. bende 23 haftalık hamileyımm.kızım olucak rabbım nasıp edersee.

adınıdaaa DURU koyucammm.nasıl güzel isim mi teyzeleriii.

KybeLe

Oğluşuuumm :)

vadi= muge & melis

ben de sadece MELİS koyacam teyzeleri    MELİS YETİŞ olacak inşallah bu arada DURU da güzel isim ismiyle büyüsün mavişşş

serra_emine

muhabbet guzel ısımlerd eguzel kızlar...allah o gunlerı görmeyı nasıp etsın herkese... ama bu konuda şunu paylaşmak ısterım..bılıyosunuz yada bılmıyosunuz  onu bılemem bende katılayım dedım fıkrım ıle...
ısım koymak anne babanın çook önemlı bı vazıfesı malüm..onun için ısım koyarken dıkkat edilmesı gerekn bi konu var.bazıları derkı kuranı kerımd egeçen ısım olması lazım.yok hayır oyle bı şart yok.ama guzel anlam taşıyan ısım koyulmasında fayda var..
şöyle izah edeyım..
yarın ahırette h.z allah kullarını ısımlerı ıle degılde ısımlerın anlamı ıle çagırtırmış.ve ısmı anlamsız olanlar mahşer meydanında oyle boynu bukuk kalırlarmış.ve o zamanda evlatlar anne babasına dönup haklarını sorarlarmış..yanı kısaca mesele bu..
ılla kuranı kerımde olması şart degıl.ona bakarsan cennet cehennem de kuranı kerımde geçiyor ama koyulcak bı ısım degıl..anlamsız...su yagmur v.s boyle bı anlamı olmayan ısımlere dıkkat etmemız gerekıyor koyarken..
umarım ıfade edebılmişimdır.bılgımı paylaşmak ıstemiştım....
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

vadi= muge & melis

çok doğru arkadasım      Hz. Muhammed (SAV) hangi isimleri yasakladı
http://www.tarihportali.net/tarih/hz_muhammed_hangi_isimleri_yasakladi-t5752.0.html
okuyun arkadaslar cok guzel

ertl

evet serra katılıyorum sana
kuranda geçmesi önemli değil anlamının güzel olması yeter
serranın dediği gibi cehennemde kuranda geçer ama kim bebeğine cehennem ismini koymak ister :-\

duyguduygu

serra söylediklerine katılıyorum hatta  bunu hatırlattığın için Allah razı olsun. ben çiçeklere ve kuşlara oldum olası hayranımdır defne de hem söyleniş açısından güzel hem de yaz kış yemyeşil kalması açısından anlamlı geldi ama şimdi düşündüm de bir bitki ismi olmasından dolayı isim olarak bir çocuğa verilmesinin mahzuru var mıdır acaba?

mavigece

slm bende çemre: ateş parcası yada ceren: güzel gözlü, ceylan demekmiş onları düşündüm daha ne olacak belli değil ama hoş ve güzel isimler,