29 Mart , 2024, 15:08:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yoğurtlu Brokoli Tarifi

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 08 Ekim , 2010, 01:25:25

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Malzemeler
500 gr Brokoli
1 kase yoğurt
3-4 diş sarımsak
tuz
zeytinyağı
yarım limonun suyu

Hazırlanışı

Brokolileri ne çok büyük ne de çok küçük olacak şekilde çiçeklerini ayırın. Bir tencereye koyun ve üzerini 1 parmak geçecek kadar su ekleyin. Limon suyu ve 2 çorba kaşığı tuzu ekleyerek kaynamaya bırakın. Brokoliler pişerken sık sık kontrol edin. Çok pişerse dağılır ve servis yapmanız zor olur daha da önemlisi vitamin değeri azalır. Bu nedenle brokoliler yumuşayınca ocaktan hemen alarak suyunu bir süzgeçle süzün ve servis tabağına alın. Brokoliler soğurken üzeri için yoğurtlu sosu hazırlayalım. 1 kase yoğurdu bir kaba alın ve ezmiş olduğunuz sarımsaklarla tuzunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra tadına bakarak tuzunu kontrol edebilirsiniz. Yoğurdu brokolilerin üzerine gezdirin ve isteğe göre üzerine de zeytinyağı dökebilirsiniz. Afiyet olsun.

✿گสЯเ_ќĮż✿

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

Mine'l Aşk

Brokoliyi çok severim...Böyle sadeside güzel oluyor...

Ama ben biraz daha farklı yapıyorum...

Brokoli,havuç,karnıbahar ve patates hepsini birlikte haşlıyorum (suyu az olacak kendi suyuyla pişecek)...Sonra üzerine rivera zeytinyağı ilave ediyorum...Sarımsaklı yoğurtlada süper oluyor... :icon_thumright:
Denemenizi tavsiye ederim... :hungry:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Balböceği

:igrenc: :igrenc: :igrenc:

Brokoli ve bruksel lahanasina oldu bitti alisamadim  :igrenc:

AyNi

az önce yedim  :k06: ama ben buharda pişiriyorum... o zaman dağılmıyor...

Demet_dk

şuan pişiyo birazdan yicemmm :hungry:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

hiç yiyemem ya yosun gıbı geliyor bana ama mercimek çorbası yaparken içine ilave ederim  kızımın çorbaarınada koycam insallah

мiŁenα.

ımm bayılırım brokoliye :hungry:

oğlumada sevdircem :icon_thumright: çok yararlı bir sebze rabbimin bize evrdiği nimet.

sarımsaklı yoğurtluya bayılıyorum. :hungry:

:love9: :love7: :love9:

derbeder

bugun binbir hevesle aldigim brokoliyi hasliyordumki, o kadar yikadigim halde kurtlu bir sekilde hasladigimi gordum  :igrenc: oghhh hepsi cope gitti  :cildir: o kadarda canim cekmisti.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: cimcime16 - 29 Kasım , 2010, 23:23:58
bugun binbir hevesle aldigim brokoliyi hasliyordumki, o kadar yikadigim halde kurtlu bir sekilde hasladigimi gordum  :igrenc: oghhh hepsi cope gitti  :cildir: o kadarda canim cekmisti.
BAZEN OLUR OYLE KAZALAR BEN GENELDE SUDA BEKLETIYORUM BAZENDE SIRKE SUYUNDA BEKLETIYORUM EN UFAK BISEYDE ÇOPE GIDIYOR TABI  :'(

SiRiNe

derbeder

Alıntı yapılan: P@RİSS - 06 Aralık , 2010, 04:20:37
Alıntı yapılan: cimcime16 - 29 Kasım , 2010, 23:23:58
BAZEN OLUR OYLE KAZALAR BEN GENELDE SUDA BEKLETIYORUM BAZENDE SIRKE SUYUNDA BEKLETIYORUM EN UFAK BISEYDE ÇOPE GIDIYOR TABI  :'(
çok sevdigim brokoliden bu sayede sogudum nerdeyse. esimde sevmedigi icin diyor, bence senin brokoli yemen hayirli degil filan diye  :k06: bakalim bir sure almiycam sanirim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!