2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

:opucuk:ayteniiiiim  :opucuk: nasılsın canım? oğuz paşa nasıl? doğumunu anlatsana normal mi oldu sezeryan mı?

Aytii

iyiyiz canım çok şükür siz nasılsınız  :opucuk: normal doğum yapmışsın kendim yapmış kadar sevindim  :hello2:

ben sezeryan oldum canım. Oğuz aşağıya inmedi ve sancım olmadı hiç. 20 Temmuzda son kontrolüme gittim doktorum alttan baktı çatıma ve çok basık dedi. normal doğum çok riskli olur bebek 4 kilodan fazla çünkü dedi. oyüzden riske atmayalım dedi. eğer sancın olursa gelirsin demişti ama nerdeee :D 26 Temmuza gün verdi sabah şu saatte gelirsin diye. bende o günü gittim spinal sezeryan oldum (belden uyuşturuldum ve oğlumun çıkışını bekledim) o anki duygular tarifsiz zaten sende bilirsin  :) oğlum 4 kilo 20 gram doğdu 52 cm  :nazar: 39+6 iken doğdu

senin okuduğuma göre tam gününde doğmuş  :nazar: bizimde 1 kala doğdu  :k06:

muhribe

canım çok geçmiş olsun, normal ya dıa sezeryal önemli olan sağılklı olmaları. emiyor di mi seni?

Aytii

aynen canım

çok şükür sağlıkla aldım kucağıma. sarılık felan geçirmedi hiç  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: maşallah 41,5 kere

emiyo ama pek istekli değil. bazen bağırıyo emzirmekte çok zorlanıyorum  :sad1: bide 2 hafta sonra işe başlıyorum kısmetse. ozaman nasıl olacak hiç bilmiyorum  :dontknow: sen işe nezaman başlıyosun?

muhribe

benimki de sarılık olmadı bin şükür  :nazar: ve çok güzel emiyor  :nazar: tüm gün tepemde nerdeyse. hem emiyor hem sağıp veriyorum. sütüm de bol nazar değmesin. ama pek besleyici değil maalesef. doktor doyurmuyor sütün dedi. kimininki az yağlı olur ve doyurmazmış. onlardanım maalesef. ondan mama takviyesine başladık.

benim iznim kasım başıda bitiyor. ama 4 ay falan ücretsiz izin almayı düşüüorum.
senin bebeğinin uyku düzeni nasıl? benimki gündüz uyurken hep sallansın istiyor. ama geceleri çok güzel uyuyor  :nazar:

Aytii

maşallah canım  :nazar:

valla benimkinin uyku düzeni 0  :sad1: gündüz fazla uyumuyo

yarım saat kestiriyo sonra hemen uyanıyo 3 saat uyanık kalıyo

bende mama veriyorum canım çünkü sütüm yetersiz

ben ücretsiz izin kullanamıcam malesef

muhribe

ah şu uyku sorunu  :sad1: benimki ilk zamanlar çok gazlıydı. hep ağlıyordu. gelen giden sağolsun önce kucağa, sONRA hoplatmaya sonra da ayakta sallayarak uyutmaya alıştırdılar  :sad1: şimdi ayakta sallamadan uyumuyor :dontknow: sen günde ne kadar mama veriyorsun?

Aytii

süt durumuma göre değişiyo canım

mesela bazen akşam 9 a kadar yetiyo bazende yetmiyo

ozaman hem gündüz veriyorum hemde akşam

bizde Yalovaya gitmiştik kayınvalidemle ben izindeyim diye. orda Oğuzun halası var o hergün onunla oynadı ilgilendi kucağında gezdirdi şimdi Oğuz hep gezmek istiyo yatırınca ağlıyo

muhribe

ben ne güzel emzirip yatırıyordum öyle alışmıştı. sonra k.pederim geldi tüm gün elinde oynadı durdu. yiğit de alıştı tabi . şimdi hep kucak istiyor  :'(

Aytii

bişeyde diyemiyosun

ben şimdi ona yere kurulan oyuncaklardan almak istiyorum ama kararsızım

hani kilim oluyo bebek üstüne konuluyo yukarıdan asılı oyuncaklar oluyo ya onlardan

ama ondan da sıkılır diye düşünüyorum nede olsa aslan burcu  ;D

muhribe

daha erken bence canım henüz tam kavrayamıyorlar dış dünyayı. zaten yere koysan basacak çığlığı  :D

seninki ne yayıyor şimdi uyuyor mu?

Aytii

:k06:

yok canım ya nerdeee

aşağıda kayınpederle oynuyo :D

Shadowqueen

Selam kızlar nasılsınız bakalım? Muhriş çok sevindim herşeyin yolunda olmasına sağlıkla büyüt bebişini inş.

Aytencim bende alacağım o oyuncaklı halılardan, çünkü benim küçük beşiğin üzerinde oyuncakları vardı onlarla çok güzel konuşuyor 2 saat neredeyse onlarla oynuyor. Hem beyin gelişimi için çok önemliymiş bence imkanın varsa gecikmeden al. İstanbul çok fena arabada yok o yüzden ben hiç bir yere çıkamıyorum alamadım henüz  :dontknow: :dontknow:

muhribe

gizemcim sağol canım  :opucuk:

benimkisi 66 günlük ve her şeyden çabuk sıkılıyor. nerde 2 saat oyuncak bakacak  :)

Aytii

bende 1 haftadır evden çıkamadım Gizem  :-\

eşim gececiydi bu hafta sabah yorgun geliyo akşama ancak uyanıyo ozamanda geç oluyo

önümüzdeki hafta gidicem. e-bebek diye bi mağaza açıldı izmitte orda yok yok

artık gidince ona uygun bişey alıcam çünkü canı sıkılıyo resmen  ???