Baba Olmak Ne Demektir?

Başlatan Mine'l Aşk, 28 Eylül , 2010, 14:06:21

« önceki - sonraki »

Mine'l Aşk

Baba ne demektir !!!

İlk defa kollarına aldığında seni, parmakları sert gelen mi ?
İlk bakışmada gözyaşı dök/e/mediği için seni daha az seven ?
İlk ninnini söyleyen olmadığı için ninni bilmeyen ?
İlk altını değiştiren olmadığı için kokunu beğenmeyen ?

Baba ne demektir !!!

Evet seni ilk defa gördüğümde parmaklarım sertti ama hayat öyle öğretti  ve biliyor musun o narin tenin acımasın diye kucaklayamadım bile  istediğim kadar. Sende ağlamaya meyilliydin zaten belki sert tenimi  bahane edecektin...

İlk bakışmada gözyaşı dökmedim sanma. Öyle çok ağladım ki...babanı zayıf  görme diye içime attım tüm ateş toplarını. Büyükler erkekler ağlamaz  demişti ve ben ağladıkça aslında sen mi büyüksün ben mi bilemedim...

İlk ninnini söylemek isterdim ve zaten hazırlamıştım ta önceden ama  sence de ilk ninnini söylemek annenin hakkı değil miydi ? Tıpkı ilk  kokunu içine çeken olmak, ilk parmaklarından öpen olmak, ilk göğsüne  bastıran olmak, ilk gülümseyen olmak, ilk saçı çekilen olmak, ilk ismi  söylenilen olmak, ilk elinden tutulan olmak, ilk öpülen olmak...gibi...

Baba olmak, çok şeyde ilk olmamaktır oğlum.

Ama ilk atın bendim, ilk yüzünü çizdiğin, ilk küstüğün, ilk saklambaç  oynadığın /ve ilk sobelediğin/, ilk gol attığın, ilk sırtında yattığın,  ilk kapıda beklediğin, ilk özlediğin...

Baba olmak, vücudunu ve gönlünü yoran işlerde ilk olmaktır oğlum.

Baba ne demektir !!!

Doğduğun ilk günden itibaren geceleri –anneni de uyandırmadan- gelip  başucuna seni seyretmektir. Rahat uyu diye yanına melekler koymaktır.  Altını değiştirmektir. Masallar ezberlemektir. Sorduğun binlerce soruya  bıkmadan usanmadan cevap vermektir /yeniden ve yeniden/ . Boyama  kitaplarındaki ağaçları sarıya, köpecikleri maviye, martıları yeşile  boyamaktır ve devekuşlarına inadına leylek demektir sen istedin diye.
Benim gibi güldüğünü ve ayakkabılarını benim bağladığım gibi bağladığını  görmektir.
Birlikte dişlerimizi fırçaladığımızı ve saçlarımıza jöle sürdüğümüzü  herkese söylemektir.
Birlikte dua etmektir "Yabbi yesiy ve la tu asiy...".........

Baba ne demektir !!!

Ne olursa olsun ve ne yaparsa yapsın senin için
hep anne ile kıyaslanarak ikinci sıraya layık görülmektir...

Bir çocuk için ikinci sıra var mıdır, nereye denk düşer bilmeden
ve Ona sormadan...

---Alıntı---

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

мiŁenα.

Okurken tüylerim diken diken oldu..

ne kadar güzell bir yazı nekadar anlamlıı :love3:

sağol tatlım :flowers:

:love9: :love7: :love9:

Mine'l Aşk

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

cok gusel babamı özledım ben :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

Mine'l Aşk

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

OKURKEN EŞİMİ DÜŞÜNDÜM NASIL Bİ BABA OLACAK ACABA..

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

derbeder

Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 28 Eylül , 2010, 14:53:32
OKURKEN EŞİMİ DÜŞÜNDÜM NASIL Bİ BABA OLACAK ACABA..
ee merakin gitti mi : )
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!