28 Mart , 2024, 17:47:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebek gazı...

Başlatan sugarwoman, 23 Eylül , 2010, 18:00:48

« önceki - sonraki »

sugarwoman

merhabalar yeni doğan bebeğin ilk 20gün gazı olmazmışmış doğru mu?

βαlκιz

hmm bilmem bizimkilerde oldumu acaba hiç hatırlamıyorum valla
sanki olmadı ama  :icon_scratch:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Pınar86

Canım olur çünkü benim bebeğimin olmuştu emdikten sonra sırtını sıvazlıyordum maşallah büyük adamlar gibi gaz çıkarıyordu :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

sugarwoman

demek ki her bebekte farklı bir durum sözkonusu.......

--elif--

benimkindede olmamıştı

gülay t.

Canım gaz, emerken bebekler hava yuttuğu için olur. Dolayısıyla doğumdan sonraki günlerde  başlar genelde.   Benim bebeğimde olmuştu. Ama klasik metodlarla geçiyor zaten. Bence 20 günden sonra başlar denilen gaz sancısı kolik adı verilen gaz sancısı. Çünkü hatırladığım kadarıyla bebek 15-20 günlük olduğunda başlar ve bazen 3 ay sürebilir, gaz sancısından çok daha beter ve çok zor geçen bir sancı. Ama her bebekte olmaz tabi.

Pınar86

ya kızlar bişey soracağım benim bebeğim 84 günlük oldu daha önce her emmidiğinde sırtını sıvazlıyınca gazı çıkardı şimdi yapıyorum bir türlü gazı çıkmıyor cok sıkıntılı görünüyor bazen ve birde bebeğim doğru düzgün emmiyor geceleride kalkıp emmiyor gündüz emmek istiyor göğsümü verince ağlayıp kendini sıkıyor bir türlü cözemedim, emmidiği zamanlar bir kerede en uzun 5 dakika emiyor sonra bırakıyor diğer göğsümü verim diyorum itiyor istemiyor, pazartesi doktora götürcem ama aranızda bunu yaşayan varmı?

gülay t.

Pınarcım bebeğim 2-3 aylıkken ben de benzer şeyler yaşamıştım. Çok az emiyordu ve göğüslerimden birini hiç emmek istemiyordu. Ve acayip ağlıyordu. Ben sonradan fark ettim çok uykusu geliyor ve uyumak istiyormuş ben de meme verince sinirleniyor ve ağlamaya başlıyordu. Sonra sakinleştirip uyutuncaya kadar çok uğraştırıyordu. Kaka yapmasında bir problem var mı?  Eğer kaka yapamıyorsa onun verdiği sıkıntıdan da emmek istemeyebilir. Zamanla rayına giriyor ama hemen geçmeyebilir bu dönem.

Pınar86

Yok canım Allaha şükür kakasını yapıyor o konuda sıkıntı yok ama o emmedikçe benim ağlayasım geliyor  :crybaby2:

zorla verim diyorum bu seferde miğdesi bulanıyor kıpkırmızı oluyor sıkıntı yaptım bende  :y25:

°o.O євяυ O.o°

rabbm bebek gazından korusun yaa nugn bi yere misafirliğe gttik bayanın 1 buçuk aylık bebeği vardı hiç durmuyodu yawrum hep ağlıodu 5 dk dalıp uyuyor snra hemen uyanıodu çok üzüldüm yawrum bnmm

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

gülay t.

Alıntı yapılan: Pınar86 - 24 Eylül , 2010, 23:36:40
Yok canım Allaha şükür kakasını yapıyor o konuda sıkıntı yok ama o emmedikçe benim ağlayasım geliyor  :crybaby2:

zorla verim diyorum bu seferde miğdesi bulanıyor kıpkırmızı oluyor sıkıntı yaptım bende  :y25:

Anlıyorum canım bir anne için en önemli şeylerden biri bebeğinin güzelce emmesi hele de süt varsa. Acaba iştahı mı yok  yoksa sütünü mü istemiyor? Ne zor süreçler de mi? Ama geçer yakında inşallah üzülme sen.

sugarwoman

bebeğin gaz proplemi çok önemli.biz büyük olmamıza rağen rahatsızoluyoruz onlar nasıl olmasın...değil mi?

βαlκιz

zinco damla gaz için çok iyi  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

gazlari olur benim kizlarin vardi
sumeyyemde kolik vardi 3 bucuk ay sonra duzeldi sukur :amin:
bebeginin gazini al eger gazi cikmazsa göbegine felan masaj yap

elif35

yağmurun da gaz sorunu yok mamasını yediriyorum sırtını sıvazlıyorum hemen çıkartıyor belki mama ile beslendiği için sorunu olmuyordur yada ben metsil damla veriyorum arada onun mu etkisidir bilmem şimdiye kadar sorunumuz olmadı inş. bundan sonrada olmaz  :amin: