19 Nisan , 2024, 07:24:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Çocuklar neden geç konuşur?

Başlatan βαlκιz, 23 Eylül , 2010, 06:36:30

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: AyŞe_ - 24 Eylül , 2010, 10:50:13
senin oğlan babacı olmuş yavrum :ehi:

AYY INŞ. ÖLE OLUR BEN BABASINI ÇOK SEVSİN İSTİYORUM ZATEN  :love9: :love9: :love9: :love9:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

KUZEY

мiŁenα.

:amin: :amin: :amin: :amin: inş canım babasıyla adam gibi dolaşırlar baba oğul çok iyi anlaşırlar inşşş :amin:

:love9: :love7: :love9:

KUZEY

aşkitom

bende bazen endişe ediyorum kızlarımın dil gelişimleriyle ilgili ama fikir aldığım kişiler herşeyin yolunda olduğunu söylüyorlar.

baba-mama-dede- gel-anne-cici-pişi pişi (pisi pisi) mama detiii (mama getir) okk (yok) haa(hayır) daii (dayı) anneanee
hoppa-ayıkçı (kayıkçı) fış fış kayıkçı oynuyoruzda  ;D pıy pıy--cik cik...
bunlar ve aklıma gelmeyan bazı şeyleri söylüyorlar...

sizcede normal dimi dil gelişimleri?

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

βαlκιz

aşkitom maşallah ikiz cimcimeler konuşuyo baya ne güzel iyi bence
nesini endişe ediyosun bak ne güzel konuşıuyolar  :nazar: :nazar: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

gülşahçım tabiki genetik faktörler önemli
kız çocuk daha erken konusur bu da bi gerçek
ama bebekle konuşmak onun kelime hazinesinin güçlenmesine cok yardımcı olur bu da bi gerçek :icon_thumright:
benim yakın akrabam bebeğiyle hiç konusmazdı saldım çayıra mevlam kayıra hesabı
bu lafım sana değil üzerıne alınma sakın akrabamı anlatıyorum
oğlu şu anda 4 yasında ve konusamıyor
eflin ondan daha çok konusuyor
eğitim almaya gidicek şimdi doktora
herkesin kendi filri tabi ama ben bebekle konuşup iletişim kurmayı uygun görüyorum

ertl

kızım çooook erken konuştu
6 aylıktı elinden bişeyi düşürsün abovvvvvvv diyordu

oğlumda erken konuşmaya başladı (kızım kadra değil )

şimdi 1.5 yaşında konuşduğu bir çok kelime var

geldi gitti düştü aç kalk git ertu (adının kısaltılmışı) yap gel mama bumbum abov...

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 23 Eylül , 2010, 08:44:00
birşey diyeceğim..

eymen sürekli ınne diye etrafta dolanıyor zaten..

geçen sabah yürüteçte yanımda bende yatajta yatıyom mızırdanıyor ..neyse kafamı çevirdim ne oldu anneciğim dedim..

gözümün içine baka baka ınnee dedi bir kaç kez alana kadar eşimde oğlum bi baba demedin dedi :k06:

şimdi de ınne diyor sizce bilinçlimi :k06:

:nazar: :nazar:
Bana gelen dergide abone oldugum anne dergisinde aylik gelisiminde aysecim bilincsiz olarak sesler cikarirlarmis
anne baba nana nini gege ama bilinclide olabilir bilinmez bu
benim kizlarda böyle yapiyorlar hele rumeysam resmen ANNE diyor sanki ama bilincsizce oldugunun farkindayim ayinin gelisimine göre :k06:

βαlκιz

tuğba maşallah kızına abooo dedi demek  :ehi: :nazar:

ya tabi konulmak iyi ama her bebek ailesi onlarla çok konuşuyo diye konuşmuyo
kimi çok konuşur çocugu erkekn konuşur kimi konuşmadıgı halde çocugu konuşur
er geç konuşcaklar  :muzz: :muzz: şimdi konuşmasalarda olur
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

balkiz evet canimm öyle bebekten bege fark ediyor
birisi erken konusur diger erken yurur
bazi bebekler erken emekler bazilari gec
mesela gelisim acisindan dusunursek ikizlerim cok farklilar bu gun doktorda dedi
farkli olmalari zaten mukemmel dedi gelisimleri icin

βαlκιz

öyle canım  :D
beklicez konuşsalarda konuşmasalarda anlaşıyoruz ya o yeter  :k06: :k06: :nazar: :nazar: :nazar:

мiŁenα.

çocukla konuşmanın çok etkisi var bence..

Ben öle düşünüyorum :icon_thumright:

ben sürekli konuşuyorum;ve her elime aldığım yada gördüğümüz şeyin ismini sölüyorum mesela bu bardak ,bu  kaşık gibi..

ve oğlumla türkçeyi gayet güzel kullanıyorum hanii bebek sever gibi konuşmamaya önemm gösteriyorum.

ben bunların işe yarıyacağını düşünüyorum :icon_thumright:

βαlκιz

evet bebekce konuşmamak gerekir bende daha bi normal konuşmamdan bile daha düzgün konuşmaya özen gösteriyorum eşim şimdi kırılcan kibarlıktan der  :ehi: :ehi:
oda bebek gibi konuşuyo yapma diyorum öyle konuşsunlar ben öyle seviyorum diyo  :sad1:

мiŁenα.

İşte kelimeleri doğru sölemesi öğrenmesi açısından çok güzel oluyor ben eşimi bir kez tembihledim daha öle konuşmuyor.

birde devamlı elindekini yada gördüğü şeyin adını sölemekte çok ise yarıyormuş

::)