29 Mart , 2024, 01:46:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğe sizden başka kimse su vermez

Başlatan βαlκιz, 23 Eylül , 2010, 06:29:03

« önceki - sonraki »

βαlκιz

BEBEĞE SİZDEN BAŞKA KİMSE SU VERMEZ

HALK arasında bebeklere meleklerin su verdiği şeklindeki yanlış bir düşünceye bağlı olarak su verilmemektedir. Oysa bu çoğu zaman bebeklerin hayatını yitirmesine yol açabilen tehlikeli bir durumdur. Çünkü yeni doğan bebeklerin bütün canlılar gibi su ihtiyaçları giderilmelidir. Bütün bebeklere beslenmeden sonra bir kaşık temiz su verilmesinde yarar vardır, özellikle ishal olduğu zamanlarda bu ihtiyaçların çok arttığı bilinmektedir.
Anne sütü ile beslenen bebeklerin kolay kolay ishal olmadıkları bilinmektedir. Temiz su hiçbir zaman dışarıdan alınmış menba suyu ya da temiz olduğu düşünülen çeşme sulan değildir. Temiz su yeterince kaynatıldıktan sonra soğutulmuş ılık sudur. Bebekler için kaynatılmamış hiçbir suyun temiz su anlamına gelmediğini unutmamalısınız.
Bebekler genellikle beşinci aydan sonra bardaktan su içebilir. Bu aylarda bebek bardağa benzeyen oyuncaklarla tanıştırılırsa su içmesi daha da kolaylaşır. Bir yaş dolaylarında bardaktan rahatlıkla su içer.

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

gülsemmi ağlasammı :icon_scratch:

melekler su verir diye ilk kez bir şey duydum..

ben oğluma kaynamış ılımış su yapamadığım ayda bittiği zamnlardada hazır su veriyorum..

artık biberon değil küçük bardakla içiyor .

minnacık bir bardağımız var..

yeni doğan bebek anne sütü emiyorsa bence su verilmemeli ama azın kavurucu sıcagındaysa ben verilmeli diye düşünüyoum ::)

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

Tesekkurler Balkizim , Aslinda cok dogru bir Konu

Ama ben bi yerde okumustum Melekler degilde anne sutu Su ihtiyacini Karsiliyor diye Ama Ben yinede Veririm  :k06:

Lă_Tăhzen!

MELEKLERMİ SU VERİRMİŞ  :k06:  İLKDEFA DUYUYORUM EK GIDAYA GECILMEDIGI MUDDETCE SUYA HİÇ İHTİYAC  YOK CUNKU SUTUN %80 İ SU DEMİŞTİ DOKTOR BİZE BEN BAZEN DENERDİM SU VERMEYİ AMA REDDETTİ  DEMEKKİ İHTİYACI YOKTU AMA ŞİMDİ EK GIDAYA BASLADIGIM İÇİN VERİYORUM LUKUR LUKUR İÇİYOR

**yeliz**

bende meleklerin su verdiğini diil bebekleri koruduğunu düşünüyorum  ;) ;) ;)

βαlκιz

ben emzirdiğim zaman su verirdim
çünkü haberlerde görmüştüm bi bebek ciğerleri susuz kalmış hastaneye yatmıştı
bende verdim devamlı doktorumuz mama verdiğim için bile su verme mama suyla yapılıyo demişti ama dinlemedim olurmu öyle şey
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: **yeliz** - 03 Ekim , 2010, 08:50:18
bende meleklerin su verdiğini diil bebekleri koruduğunu düşünüyorum  ;) ;) ;)

bende bebeklerin MELEKLERİN  korudugunu dusunuyorum bu melek Allah tarafından görevlendiriliyor oda ANNE ;)

fıstık

ben meleklerin su verdiğini değilde uykusunda gülümsediği zaman melekler güldürüyor şeklinde duydum hatta buna inanıyorum

Akıl baliğ oluncaya kadar sağ ve sol omzundaki meleklerin günah ve sevap yazmak yerine koruduğunu düşünüyorum

SiRiNe

BANA HEMSIRE EMZIRDIGIN SURECE SU VERME DEMISTI  :caca: :-ooo SUYA BEN BIRAZ GEC BASLADIM SANIRIM AMA SU AN ALISTILAR SUKURLER OLSUN COK GUZEL ICIYORLAR
UFAK BIR SULUK GIBI BIR BARDAKLARI VAR ONDAN ICIYORLAR

мiŁenα.

sütte su var ama sıcak havalarda o sütteki su yetmeyebilir anlamazsın demişti doktor.

1-2 çay kaşığı ver su demişti doktorumuz.. :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

SiRiNe

evet bizim hemsirede verme demisti ucuncu cocuguma hemen vermeye baslayacagim insaaAllah :icon_thumright:

Gec basladim ama alistilar sukur suluk gibi kulplu pilastik bir bardaklari var ellerine veriyorum iciyorlar onunla  susuz kalmasinlarda  :y25:

βαlκιz

veriyo veriyo bebeklere benden başkasıda su veriyo :-ooo

kayınpederr :cildir: adam tam bi su delisiiii çok su içerrr
biz onlara gidelim yada o bize gelsin hemen çocuklara yavrum susadınmı gel su verim der
bize gelirr su verimmi yavrum der gider mutfaga su alır çocuklara içirir :cildir:
gerek yok içtiler derim ama o verir bak susamışlar derr  :cildir:
otur yemeginide yedir altınıda degiş ozaman  :cildir: :cildir: :cildir:

BENİM KAYINBABAM BİR MELEEEEK :ehi: :toothy10:

CardeleN

yani arkadaşlar yazın su vermemiz yeterli mi emzirilen çocuğa, ek gıdaya geçilmediği sürece? annem diyor ki biz veriyorduk size, siz neden vermiyorsunuz çocuklarınıza? yeni adetler üretiyorsunuz diyor. doktorlar da anne sütü alan çocuk zaten su ihtiyacını gideriyor, su vermek ishal yapıyor diyor. e biz ne yapalım? ne önerirsiniz?
Yüreğime hoş geldin...

°•.ℓανιηуα.•°

EVET YA KIZLAR BU KONUDA NE ÖNERİYOSUNUZ. BİZİMKİ HAZİRANDA YANİ SICAKLARDA DOĞACAK. ŞİMDİ BEN EMZİRİRKEN SU VERECEK MİYİM?  :icon_scratch:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

lavicim benim kızım anne sütü aldığı için su versem de içmiyodu
sevmiyodu suyu
demekki susamıyomuş  :dontknow:

ama ekgıdaya başladım mamadan sonra öyle bi su içiyoki çölde susuz kalmış gibi

sen bi denersin
anne sütü sulu olduğu iççin içmez zaten
ama doktorum da önermiyodu
sadece emdikten sonra ağzı pamukçuk olmasın diye 1kaşık su verebilirsn demişti  :icon_thumright:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9: