Bebegin cok hareketli olmasi, erken dogum riskini Arttirir mi ??

Başlatan ● GϋŁ ßαКιşŁιм ●, 19 Eylül , 2010, 12:06:26

« önceki - sonraki »

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Kizlar 3 gun once halsizlik sikayetiyle acil'e gitmistim.. ve orda bebegimin kalp atislarini dinlediler
yani dinlemeye calistilar  ::) 2 ebe bir türlü cihazla bebegimin kalp atislarini dinlemeye alamadi,
acaip kipirdiyordu oglum , gülsem mi aglasam mi  :D kadinlar ilk basta guluyorlardi tekmelerine,
ama baktilar olmuyor, doktoru cagirdilar, yuzunde biraz endiseli durumla geldi doktor, ve iki ebe karnima bastirdi,
bebegin hareketlerini kisitlamak için, doktorda kalp atislarini zar zor dinledi....  ::)
siz bu gidisle 3 ay içinde tekrar gelirsiniz böyle kipirdak bir bebekle dedi doktor bana, biraz gülümseyerek biraz da ciddi der gibi  ::)  :icon_scratch:
Bu durumla karsilasanlar varmiydi anneler??

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

canım ben nts ye girdigimde öyle bi uçan tekme attıki karnımdaki o dinleme cihazı çıktı..benim oglanda pek bi hareketli bazen canımı yakıyo ama benim çok hoşuma gidiyo:) içimde kolbastı oynuyo sanki

Balböceği

Boyle giderse 3 ay sonra gelirisniz demisya aysenur
zaten doguma kac ay kaldiki korkma allahin izniyle bisey olmaz anam  :k06:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: Balböceği - 19 Eylül , 2010, 15:25:48
Boyle giderse 3 ay sonra gelirisniz demisya aysenur
zaten doguma kac ay kaldiki korkma allahin izniyle bisey olmaz anam  :k06:

3 ay içinde dedi edacim  :ehi: vallah bu gidisle olur mu olur
bazen karnima sigmiyor gibi geliyor keratam  :laughing7:

Balböceği

Demet_dk

Bebeğin çok hareketli olaması erken doğum riskini arttırmaz bana göre

eğer öyle olsaydı ben erkenden ve normal yollarla doğururdum.

oğlum o kadar çok hareketliydi  en sonunda kafasını bi yere sıkıştırmıştı ve doğum kanalına inememişti.

günüm dolduğu için sezeryan oldum doktorum söyledi kafasını dayamıştı bi yere diye

βαlκιz

bende pek sanmam erken doguma neden olucagını
bende iki tane vardı ve çok haretlilerdi zor dinliyolardı kalp atışlarınıfalan nst ye girerdim kıpır kıpırlardı hep yanlış çıkardı sonuç  :ehi: :ehi: :ehi:
1 hafta erken dogurdum çok hareketliliktenmi acaba suyumu patlattılar  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

ay insallah dediginiz gibidir kizlar  :amin: :amin: icerde tutabildigim kadar tutucam elimden geldikce  :ehi: :ehi:
bazen konusuyorum sakin ol oglum ne bu cilginlik diyorum  :toothy10: ben konustukca elimi koydugum yere vuruyor daha :toothy10:
yarin randevum var bakalim dr ne dicek..

βαlκιz

endişelenme bunları düşünürsen korktugun başına gelir allah korusun
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 19 Eylül , 2010, 20:51:46
endişelenme bunları düşünürsen korktugun başına gelir allah korusun

allah korusun canim  :amin:.. ne biliyim bir arkadasim gecenlerde 5 hafta once dogurdu  :-ooo
aklima mi takildi ne , sanirim etkisinde kaldim  :suclu:

yildiz168

canım bende 33 haftalığım sürekli erken doğurma korkusuyla yaşıyyorum bu galiba biraz psikolojik  :laughing7: işin kötü tarafı daha hastane çantam bile hazır değil  :ehi:

sugarwoman

kesinlikle ilgisi yok benim oğlumda maşallah çok hareketli.aksine sevinmem gerek sağlıklı olduğunu ifade eder.........asıl hareketsizse kötü..hem her söylene inanırsan olmaz.......

dirim

kızlar benim bebeğimde aksi çok hareketli değil  :crybaby2:
tekmeden ziyade hafif karnıma dokunuyo gibi bişey oluyor  :-\

sheqerliq

Alıntı yapılan: dirim - 05 Ekim , 2010, 16:46:54
kızlar benim bebeğimde aksi çok hareketli değil  :crybaby2:
tekmeden ziyade hafif karnıma dokunuyo gibi bişey oluyor  :-\

benim de öyle canım, üzülme... Bizim bebeklerimiz daha küçük oldukları içindir. Bi kaç ay sonra daha belirgin hissederiz herhalde. Birinin tekmesini yemeye bu kadar hevesli olan tek varlık annelerdir herhalde :k06:
Annesi gül koklasa, ağzı gül kokan çocuk...

SiRiNe

Aysenurcum InsaaAllah bebegin vaktinde ve zamaninda gelir

Bencede fazla haraketli olmasi erken dogum riski degildir doktoruna sor ne manada demis onu

benimkilerde cokkkkkk haraketliydiler yerleri dar olmasina ragmen bir sey olmadi

Hayirlisi insaaAllah