28 Mart , 2024, 13:48:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

GEBELİKTE CEP TELEFONU KULLANIMI !!!!!!

Başlatan Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO, 06 Ekim , 2010, 10:07:31

« önceki - sonraki »

Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO

Doğacak çocuğunuzda davranış bozukluğu olabilir...

Hamilelik sırasında cep telefonu kullanımının çocuklarda davranış sorunlarına yol açtığı belirlendi.

Yapılan kapsamlı bir araştırma, kadınların hamilelik döneminde cep telefonu kullanmasının, doğacak çocukları üzerinde ciddi tahribata yol açtığını ortyaya koydu. 

Independent gazetesinde yer alan habere göre yaklaşık 13 bin çocuk üzerinde yapılan inceleme, günde iki ya da üç defa cep telefonu kullanmanın, çocukların okul çağına geldikleri dönemde çeşitli davranış bozuklukları geliştirmesine yetecek kadar olumsuz etki bıraktığını gösterdi. Risklerin, bu çocukların yedi yaşından önce cep telefonu kullanması halinde ise daha da arttığı belirtiliyor.

Independent, bu alanda yapılan ilk ve en kapsamlı araştırma niteliği taşıyan çalışmada ulaşılan bulguların, bilimadamlarını şaşırttığıunı belirtti.

ABD'nin Los Angeles ve Danimarka'nın Aarhus üniversiteleri tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarının, Epidemiology dergisinin Haziran sayısında yayımlanacağı kaydedildi.

Araştırma çerçevesinde bilimadamları Danimarka'da 1990'ların sonunda doğan 13 bin 159 çocuğun anneleriyle görüşerek, hamilelik döneminde cep telefonu kullanma oranlarını inceledi. Aynı şekilde çocukların yedi yaşından önce cep telefonu kullanma alışkanlıkları da dikkate alındı.

Sözkonusu tarihin, cep telefonlarının yeni yaygınlaşmaya başladığı bir dönem olması nedeniyle kıyaslamalara imkan verdiği belirtliyor.

Bilimadamları, cep telefonu kullanan annelerin yüzde 54'ünün, davranış sorunları olan çocuklar doğurmalarının çok muhtemel olduğunu belirlerken, bu olasılığın radyasyona maruz kalma oranının artmasıyla daha da güçlendiği saptandı.

Çocukların da cep telefonu kullanması halinde davranış sorunları geliştirme ihtimalinin yüzde 80'e çıktığı belirlendi.

Bilimadamları, araştırmada elde edilen 'beklenmedik' sonuçların yine de ihtiyatla karşılanması ve yeni araştırmalarla desteklenmesi gerektiğini belirtirken, bulguların kesinleşmesi halinde bu durumun halk sağlığı alanında 'çok ciddi yansımaları' olacağını da kaydetti.

Bu alandaki önde gelen araştırmacılardan olan Amerikalı Profesör Sam Milham ise, araştırmada elde edilen sonuçların kesinliğinden şüphesi olmadığını belirterek, kısa süre önce Kanada'da yapılan bir deneyde, gebe farelerin benzer oranda radyasyona maruz bırakıldığını ve yavrularının beyinlerinde yapısal değilşiklikler tesbit edildiğini hatırlattı.

Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO

SÜREKLİ CEP TELEFONU KULLANAN BİRİ OLLARAK BU KONUDA ÜZÜNTÜMÜ DİLE GETİRMEK İSTİYORUM. KIZLAR BEBEKLERE CEP TELEFONU NE KADAR ZARAR VERİYORMUŞ :icon_scratch:

Balböceği

Bekarken Nisanliyken yanimda cebimde cok tasirdim ama evlendikten sonra

unutr oldum simdi telefonum evin icinde bi yerde ama nerde bilmiyorum  :ehi: :ehi:

derbeder

cep telefonu normaldede cok zararli..radyasyon vs...ben mumkun oldugunca kullanmam, ama bazen mecburen gerekiyor. birde gece saatimi kurarim yaneh.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO

ben eşimden ayrı olduğum için sürekli telden konuşuyorum. ama meleğime zarar verir diye çok korkuyorumm :y25: 

derbeder

o zaman internetten konusun hem daha ucuz hemde daha zararsizdir herhalde.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

bende cep telefonumla ikiz gibiydim hamileyken falan  :k06:elimden düşmezdi hatta cepten müzik açıp bebeklerime dinletirdim  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Oº°‘¨SeLiN¨‘°ºO

evde interneti olmayanlardanım beeen sacede işteyken görüşebiliyoruz. annemlerde arayınca kızıyo telefonla çok konuşama diyee. ama ben telefonsuz yapamıyorum. kızlar sigarayı bıraktım, çayı bıraktım, kolayı, kızartmayı bıraktım da cep telini bırakamadım

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9: