BaHaR KeLeBeKLeRi 2010 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri...

Başlatan fdm, 14 Eylül , 2010, 18:04:08

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Ebrucum gazı varsa ondan memede rahatlar onun için sık ister uzun zaman kalır.

tecrübeyle sabit.

benim pıtırcıkta öleydi ;D

Arkadaşlar bir gaz ilacndan bahsetmişti dur adını hatırlarsam sölerim

yada aralık ocak şubat sayfasında sor. :icon_scratch:

:love9: :love7: :love9:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

fdm

merhaba arkadaslar doktorum ek gıdaya gecmemı soyledı alısmaya calısıyoruz fakat yumurtanın sarısını yemesı gerekıyor ama yedıremıyorum bu konuda tecrubesı olan varmı bırkac yontem denedım ama olmuyor yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım

SiRiNe

fdm doktor söylemedimi nasil yedirecegine dair örnek felan vermedimi veya hemsireniz  :icon_scratch:

yumurta sarisi zeytin ici peynir ve cicibebe gibi bir mamaya katabilirsin burdaki arkadaslar öyle yapiyorlar

benim kahvalti turum farkli biraz  :D

ek gidaniz hayirli olsun ilk önce meyve pureleri corbalarlada baslayabilirsin  :icon_thumright:

мiŁenα.

Canım merhaba;

eğer sade yemiyorsa karışım yap ver belki öle yer.

peynir pekmez cici bebe falan karıştır yedir. :)

fdm

ek gıdasa alısma suresı bıraz sabır ıstıyor sanırım bazen yıyor bazende hıc almıyor neyse Allah kolaylık versın hepımıze

мiŁenα.

Lă_Tăhzen!

KAÇ AYLIK FDM KIZIN?? İLK ETAPTA YUMURTA SARISI VERMEK NE KADAR DOGRUKİ ACABA  :suclu:

ÖNCELLİKLE MESELA MEYVE SULARIYLA BASLAMAYI TAVSIYE EDİYOR DOKTORLAR DAHA SONRA PURELER VE ÇORBALAR SONRADA YAVAS YAVAS KAHVALTIDA YUMURTA SARISININ YARISINI BEBE BISKUVISIYLE KARISTIRIP VER İÇİNE PEKMEZ KOY TATLANDIR MUZ KOY 6.AYDAN BUYUKSE TABİ

BİZ HENUZ GECMEDİK AMA BEBE BİSKUVİSİNE BAYILIYOR BİZİM KIZ MEYVELERLE TATLANDIRIYORUM  :hungry:

fdm

6 ayını doldurdu oglum canım meyve sularını ara ara verıyordum puresınde sorun yok yıyıo doktorum bır ay ıcınde yumurtanın tam sarısını yedırmen gerekıyor dedı yemek sularına corbalara yenı yenı gecıyorum ama yumurtayı ıstemıyor zorlamakta ıstemıyorum aslında sutumde var doyuyor   bırde bıskıvüyle deneyeyım bakalım olacakmı

мiŁenα.

canım kesinlikle ilk etapta tam sarı yedirmen uygun değil.

doktorunda demiş zaten ..

4/1 verceksin tek yemiyorsa karışımla dene ..nette karışımlar yazıyor.

benim oğlan ekmekle yemeye bayılıyor.

:k06:

Lă_Tăhzen!

hmm istemıyorsa zorlama bence canım yoksa ömrunun sonuna kadar yumurtadan nefret edebilir benim kardeşim mesela yumurta hayatta yemez kucuklugunde annem cok zorlamıs

fdm

anladım sımdılık bız purelerle corbalarla devam edelım o zaman bır sure sonra belkı yer tesekkur ederım yardımlarınız ıcın

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

ben yumurta vermedim hic daha nasil veriyorsunuz tam pismis yumurtanin sari mi yoksa rafadan mi ???

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥♥ SiVaSLim♥♥ - 03 Kasım , 2010, 14:12:34
ben yumurta vermedim hic daha nasil veriyorsunuz tam pismis yumurtanin sari mi yoksa rafadan mi ???
Merhaba canim

Ben hasliyorum o sekilde veriyorum yada omlett yapiyorum,rafada nasil olur bilmiyorum saglik acisindan tam pismis olmasi daha saglikli olur.. :dontknow:

Ama Turkiyede yumurtanin beyazini vermeyin diyorlarmis bilmiyorum sen nerde yasiyordun? doktoruna danis vermeden önce.

Burda beyazinida veriyoruz bir sey  olmuyor.

Kahvaltiya basladinizmi?

Arkadaslar gibi yapabilirsin peyaz peynir yumurta pekmez cicibebe karisimi.

Bizimkilerin farkli biraz kahvalti kulturleri  :D

Kasik mamasi sonrada tost ekmeklerinin ustlerine zeytinpeynir yumurta ezmesi veya sade kahvalti yagi ve kasar peyniri dilimleri koyup

ufak parcalara bölup veriyorum.

Disleri ciktigi icin cigneyebiliyorlar

insaallah ecrinin begendigi bir tarif bulursun  

мiŁenα.

yumurtamı yemeye başlicak fıstıkım :k06: :nazar:

canım ilk etapta haşla rafadan değil normal..

4/1 ver yavaş yavaş günden,güne yükselt. :k06:

beyaz peynirle ilt etapta verme aşerji yapabilir ..yavaş yavaş geç onada.

kahvaltıda ıhlamur verebilirsin..

eğer tek sevmezse karışım yap..

Ama karışımada alıştırma tek yerse :)