16 Nisan , 2024, 17:23:27

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ARI SÜTÜ + POLEN +BAL KARIŞIMI

Başlatan βαlκιz, 01 Eylül , 2010, 05:51:50

« önceki - sonraki »

βαlκιz

(ÇOCUKLAR İÇİN)

Arı Sütü, genç işçi arıların başlarının iki yanında bulunan bir çift bezden salgılanarak ağız boşluğuna bırakılan jel kıvamında bir maddedir. Arı Sütü' nün hammaddesi nektar ve polendir.

Amino asit, mineral madde ve özellikle B grubu vitaminlerini ihtiva eden bu madde, gerçek bir güç kaynağıdır. Bütün arı larvaları 1–2 gün, ana arı olarak yetiştirilecek larvalar ise larva dönemleri boyunca Arı Sütü ile beslenirler. Tesadüfen seçilen işçi arı larvalarının sadece Arı Sütü ile beslenmesinden 16 gün sonra işçi arının iki kat büyüklüğünde ana arılar meydana gelir. Normal bal arısının ömrü yazın 1,5-2 ay, kışın ise en fazla 5-6 ay olduğu halde ana arının ömrü 4-6 yıldır. Ana arının ömrünün bu kadar fazla olmasının tek nedeni Arı Sütü ile beslenmesidir.

Yapılan araştırmalar, Arı Sütü' nün sahip olduğu zengin besin öğeleri ile özellikle hücre yenilenmesi üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu ortaya koymuştur. Vücuda dinçlik ve zindelik sağladığı ve çeşitli hastalıklara karşı direnç kazandırdığı, zihinsel ve bedensel yorgunluğun giderilmesine yardımcı olduğu, yapısında bulunan hormonlar ile hormonal sistemi uyardığı, cinsel fonksiyonları düzenlediği, ciltteki kırışıklık ve sivilcelerin giderilmesine katkıda bulunduğu, sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir.

Arı Sütü' nün yapısında bulunan bir yağ asidi olan 10-hidroksi-2-dekanoik asit' in antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Ayrıca sinir sistemi için büyük önem taşıyan ve sinir uyarılarının iletilmesinde rolü olan asetilkolin maddesini içermektedir.

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Tesekkurler gulom, Doktorda bizim arkadasa tavsiye etmisti arisutu-polen
Cok faydasi varmis  :D

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

BoNCuK GöZLüM

yaa ben 2 defa içtim arı sütü ama çok midemi bulandırdı yutkunurken  :igrenc: hamilelikte bebek için faydasıda aynımı yani kullanayım mı sizce

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

aa efline kullandığım karışım bu
çok faydasını gördüüm mutlaka ve ısrarla tavsiye edıyorum :icon_thumright:

βαlκιz

bende başlıycam çocuklara kışın hasta olmasınlar  :k06:
ablam kanal 7 izliyo hergün ne duysa arıyo şunu ver bunu ver polen ver falan diyo  :k06: :k06:

derbeder

eminim ari sutude faydalidir. ama polenlerin cok faydasi varmis bende oyle duydum. hatta bi komsum cok rahatsizdi ve cayla polenleri karistirip icmeyi aliskanlik haline getirdi ve eskisi kadar rahatsizlanmiyor.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

eflin kadar hastalanan yoktu  :amin: :amin: :amin:
allahıma şükür bu karısıma basladıktan sonra hastalanmadı  :nazar: :nazar:
1 ay olcak nerdeyse
bu zamana kadar 3.kez gıdıyorduk normalde doktora

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

KIZLAR YUMURTALARIN KALITESI VE GELIŞIMI İÇİNDE COK IYİYMIŞ DIYE BILIYORUM

selmay

arkadaslar bu poleni nasil yediriicez  ve kay aylik cocuklar icin bu polen ben trde n  getrttim kizim 10 aylik ama daha duruyo korkuyorum neyle ve nasil yenecek?

βαlκιz

bende birtürlü alıpda veremedim çocuklaraa

nasıl kullanılıyo bilmiyorum da
alerji yapabilirmiş canımm dikkat etmek lazım
kullanan arkadaslar yorum yapar belki
nuraaaaaay sen kullanmıştın söylee  :director:

< ESLAL >

selmacım sizin için daha çok erken bal bile 1 yaşından sonra başlanıyor ki polen ve sütü daha kuvvetli tatlım ama sakın verme  ;)

kayınpederimin arları var o gönderdi polen ama bende verip vermemekte kararsızım yaş sınırı varmı bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim  :flowers:

selmay

ok canim hemsehrim vermem duruyo zaten,bali ve sutu duydum da poleni bilmiyordum bak iiyiki vermemisim  saolasinn canim  fistiki muhhhhhh  :opucuk:öptumm

< ESLAL >

Alıntı yapılan: selmay - 11 Mart , 2011, 16:11:02
ok canim hemsehrim vermem duruyo zaten,bali ve sutu duydum da poleni bilmiyordum bak iiyiki vermemisim  saolasinn canim  fistiki muhhhhhh  :opucuk:öptumm

bende kocaman öptüm güzel hemşerim benim  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: fıstık kızımıda öpim şöyle  :opucuk: :opucuk: :love9: :love7: ohhh  :)

bizden başka yok galiba BLK li dimi sana denk geldimi  ??? :dontknow:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

evet kızlar ben kullandınn
bala karıştırıp verdinn arı sütü polen ve bal günde bi tatlı kasığından fazla vernneyin