23 Nisan , 2024, 23:38:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

YeNi DoGaN BeBeK NeZaMaN YıKaNıR

Başlatan ❤ÜmmÜ♥EyMeN❤, 27 Ağustos , 2010, 00:00:42

« önceki - sonraki »

ponçik

:-ooo 40 gün mü , yok yahu bi yanlışlık olmalı  :icon_scratch:

zen_s

valla benim kayınvalidem eve geldiğimizin ertesi sabahı yıkadı oğlumu sonra hergün yıkadık hiçbirşey olmadı hemde mart ayıydı
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

izemsevi

göbek düşer öyle yıkanır canım

izemsevi

Alıntı yapılan: cananyakut - 02 Kasım , 2013, 02:31:00
Bebeğin kırkı çıkana kadar yıkanmaz.40.gün yıkama işlemi gerçekleştirilir.

:-ooo yok canım senin yanlışın var o çocuk kokar öyle olurmu sağlıkçılar göbek düşünce yıkanır diyor hastanede.

zerrinplt

40 günden sonra yıkayabilirsin canım

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: zerrinplt - 16 Kasım , 2013, 18:05:50

Öyle şey olur mu arkadaşım azıcık mantıklı konuşun. :caca:  :caca: Bu kapıdaki paspas değil ki bizim evlatlarımız.
Çoğu doktor göbeği düşünce yıkamayı tavsiye ediyor, hatta göbeği korumak şartıyla hemen yıkayabilirsin diyen bile var.

cananyakut

Canım bi sorun olmaz istediğin zaman yıkayabilirsin yani

zerrinplt

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 17 Kasım , 2013, 16:04:48
Alıntı yapılan: zerrinplt - 16 Kasım , 2013, 18:05:50

Öyle şey olur mu arkadaşım azıcık mantıklı konuşun. :caca:  :caca: Bu kapıdaki paspas değil ki bizim evlatlarımız.
Çoğu doktor göbeği düşünce yıkamayı tavsiye ediyor, hatta göbeği korumak şartıyla hemen yıkayabilirsin diyen bile var.
bizede doktorumuz öyle demişti canım bilmiyorum ben öyle yaptım yani

leylakarsu

Canım bize doktorumuz yıkayabilirsiniz demişti sen bi sor yinede

nelss

bazı doktorlar yıkanmalı diyor bazıları göbek düşünce yıkayın
bizde hastaneden çıkınca yıkadık göbek bağının olduğu yer enfeksiyon kaptı doktorda nye yıkadınız dedi
yıkansada iyi kurulanmalı ve bakımı yapılmalı dye düşünüyorum

mandalinaportakal

oğlum yaz bebeğiydi,dr'un tavsiyesi üzerine her gün yıkadık,duştan sonra eşim göbek bağına pansuman yaptı özel solüsyon ve gazlı bez ile.göbek düştükten sonra zaten bir sıkıntı yok yıkanmasının

duygucuk

benimde oğlum yaz bebeği hastaneden çıktıktan sonra 2 kere yıkadık... göbeği düşmeyince yıkamayın dedi doktor düşünce yıkarsınız dedi.. oğlumun göbek bağı kalın olduou için 20 günde düştü pansuman yapmayın dedi doktorum bizde yapmadık çok şükür iltihap felan olmadı..göbeği düştükten sonra her gün yıkıyoruz adana sıcağında bir gün yıkama isilik oluyor kuzum hemen.. dayanamıyor sıcağa.. bide banyo bebeği besler  rahatlatırmış.. çok şükür huzurlu sakin bir bebek şimdilik... gaz sıkıntısı olursa biraz huysuzluk yapıyor tabii..
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

mandalinaportakal

kimi arkadaşlar göbek düşene kadar yıkamayın ya da ilk 40 gün yıkamayın demiş. öyle şey olmaz. hastanede bile doğumdan sonra suyun altına sokup sabunuyla şampuanıyla detaylıca yıkıyorlar bebekleri. yıkanmanın zararı olsa ıslak pamukla falan silerlerdi. yıkanan çocuk rahat eder, daha huzurlu olur. üşütmediğiniz ve göbek bağının bakımını yaptıktan sonra yıkanmanın bir sakıncası yok

ยรlคภ๓คz göภlüm

bebeğim yoğun bakımdan çıktığı gün yıkamıştık. solunum problemi olduğundan   hiç hastane yıkamadılar. ilk banyomuz çok  kalabalıktı. babası, abisi, halası, babaannesi ve komşum. iki hafta bu günü beklemiştik

zen_s

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 08 Eylül , 2014, 08:22:48
bebeğim yoğun bakımdan çıktığı gün yıkamıştık. solunum problemi olduğundan   hiç hastane yıkamadılar. ilk banyomuz çok  kalabalıktı. babası, abisi, halası, babaannesi ve komşum. iki hafta bu günü beklemiştik
Bizde hastaneden geldik  sabah kayınvalidem yıkadı hemen hergün yıkandı oğlum idilik baştaki konak hiç biri olmadı bebekde banyo yaptıkca rahatladı kuzum misler gibi uyuyordu hey gidi günler  :love9: :love9: :love9:
Ayşe senin bebiş merasimle yıkandı desene   :k06:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle