sürekli boğaz enfeksiyonu?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 25 Ağustos , 2010, 12:24:12

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

kızlar eflini bilirsiniz sürekli hasta
evelsi gece yıne sahurda ateslendi dün bütün gün  atesını dusuremedım banyo yaptırdım yok ılac verdım yok
n sonunda ıftardan sonra acile gittik yine bogaz kızarıklıgı sureklı bogaz enfeksiyonu gecırıyor yemek yıyemıyor atesı cıkıyor kusuyor bu enfeksıyona baglı olarak
ayda mutlaka ıkı kutu antıbıyotık ıcıyor daha oncekı yenı bıttı kutusunu atalı 2 gün oldu hadı yıne bogaz enfeksıyonu sımdı yıne bı kutu antıbıyotık hıc ıyı bısey degıl cok yan etkılerı var dişte lekelnme mantar böbrek has.vs
ama antıbıyotıksız gecmıyo doktora dıyorum nenden bu kadar sık gecırıyor bu hastalıgı baska bı caresı yok mu bakımla alakalı dıyor hıc sanıyorum hastalancak dıye bıyere gıtmıyorum artık herseyden gectım yeter kı hastalanmasın dıye ne soguk bısey yedırıyorum ne ıcırıyorum anlamadım gitti ya cok bunalımdayım bu durum cok üzüluyorum böyle bı durum yasayan annler var mı merak ettım bılgı verırsenız sevınırım

nesrin_beyza&berrin

Canım çok geçmiş olsun. iyi bir dra götür bence. Gerekliyse bademciklerini aldırırsınız. Rabbim şifalar versin. :amin:

) SaMiRa (

canım geçmiş olsun inş düzelir ama yaşına uygun olurmu bilmiyorumda bitkisel şeyler denesen birazda araştırsan sorsan belki faydası olurr :amin: :amin:

Demet_dk

NURAYCIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAHIM ŞİFA VERSİN
DÜZELİR İYİLEŞİR İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA

SAKINAN GÖZE ÇÖP BATAR DİYE Bİ LAF VARDIR BU ÇOK DOĞRU
ÇOK SAKINMA BİRAZ RAHAT BIRAK
HANİ DİYOSUNYA HASTA OLACAK DİYE Bİ YERE GİTMİYORUM SOĞUK BİŞEY İÇİRMİYORUM VS
HERŞEYE ALIŞMASI LAZIM SOĞUDA SICAĞADA
NE KADAR ÇOK DİKKAT EDERSEK O KADAR ÇOK HASTA OLUYOLAR

SEN HASTA OLACAK HASTA OLACAK DEDİKÇE ÇOCUK HASTA OLUR
ÖNCE KENDİ KAFANI RAHATLAR HASTA OLACAK DİYE KODLAMA ÇOCUĞA
İYİ ENERJİLER VER  :icon_thumright:

BU ARALAR KENDİMİ BİRAZ DÜŞÜNCE GÜCÜNE VERDİM DE  :laughing7:

gülay t.

Canım bu tür enfeksiyonlar genetik olabiliyor. Ablamın 2 oğlu da doğduğundan beri sürekli boğaz enfeksiyonu oluyorlardı en sonunda 3-4 yaşında bademciklerini aldırıp kurtuldular. Dediğin gibi yavrucaklar sürekli antibiyotik kullanıyorlardı. Bakımla çok alakalı olduğunu sanmıyorum ablam kadar dikkat eden görmedim çocuklarına ama ay geçmiyor tekrarlıyordu yaz kış farketmeden. Sen de ya da eşin de var mıydı bu tür bir rahatsızlık, genetikse eğer çocukların yakalanma ihtimali yüksek oluyor haliyle.

Ablama bir arkadaşı tavsiye etmişti, bilmiyorum senin kızının bademcikleri şişiyor mu , ama ablam yeğenlerimin bademciği şiştiğinde batikona batırılmış bir pamukla o bölgeyi hafifçe silerdi, bir kulak çöpüne sarıp. Bu yöntemle bir süre antibiyotik vermeden gerilemesine sebep olmuştu ama daha sonra yeniden tekrarlıyor tabi.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

hepiniz sagolun kızlar :opucuk:
bılmıyorum acaba aktarlardan alabılecegım bısey var mı bogaz enfeksıyonu ıcın arastırmak lazım ::)
demetcım sagol canım haklısın bıraz dedıklerın cok dogru ama bu kadar sık hasta oldugu ıcın ıster ıstemez düşünüyosun yine hastalancak diye kendımı salıyorum aman ne olursa olsun dıyorum serbest bırakıyorum ama sonuc yıne aynı hasta :dontknow:
bu arada aglusunla cok guzel cıkmısınız  :nazar:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: gülay t. - 25 Ağustos , 2010, 15:20:49
Canım bu tür enfeksiyonlar genetik olabiliyor. Ablamın 2 oğlu da doğduğundan beri sürekli boğaz enfeksiyonu oluyorlardı en sonunda 3-4 yaşında bademciklerini aldırıp kurtuldular. Dediğin gibi yavrucaklar sürekli antibiyotik kullanıyorlardı. Bakımla çok alakalı olduğunu sanmıyorum ablam kadar dikkat eden görmedim çocuklarına ama ay geçmiyor tekrarlıyordu yaz kış farketmeden. Sen de ya da eşin de var mıydı bu tür bir rahatsızlık, genetikse eğer çocukların yakalanma ihtimali yüksek oluyor haliyle.

Ablama bir arkadaşı tavsiye etmişti, bilmiyorum senin kızının bademcikleri şişiyor mu , ama ablam yeğenlerimin bademciği şiştiğinde batikona batırılmış bir pamukla o bölgeyi hafifçe silerdi, bir kulak çöpüne sarıp. Bu yöntemle bir süre antibiyotik vermeden gerilemesine sebep olmuştu ama daha sonra yeniden tekrarlıyor tabi.
canım genetık olabılır mı bılmıyorum ben öyle cok hastalanan bı cocuk degıldım ama esımı bılmıyorum eflının bademcıklerı sısmıyo bogazları kızarıyo dıyor doktorlar farenjıt oluyo yani aklımda arastırma hastanesıne goturmek var bakalım nıye bu kadar sık bogaz enfeksıyonu belkı bı seye alerjısı vardır bılmıyoruzdur :dontknow:

gülay t.

Götür canım için rahat eder, inşallah en kısa sürede şifa bulur. :amin:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ınsallah gulay cocuk hastalıktan mahvoldu kendını toparlayamıyor antıbıyotık kullanmaktan vücut dırencı dustu :crybaby2:

gülay t.

Seni çok iyi anlıyorum canım biri bitmeden ilacın yeniden tekrarlıyordu hastalık en son çapada bir KBB ciye götürdüler. Biz bile üzülüyorduk annesi çok daha fazla üzülüyordu tabi. Antibiyotikle birlikte vitamin de veriyor bazı doktorlar, size de verdi mi?

serra_emine

Alıntı yapılan: ●●єŦlเภเ๓●● - 25 Ağustos , 2010, 15:32:15
ınsallah gulay cocuk hastalıktan mahvoldu kendını toparlayamıyor antıbıyotık kullanmaktan vücut dırencı dustu :crybaby2:

senı çok ıyı anlıyorum canım
çünkı aynı benım serra da oyle
yanı sureklı degıl ama senın kızın gıbı hanı çok sık degıl
ama hep ateşlenıyor bı gıdıyoz dr a bakıyor bogazları kızarmış dıyor
geçende şişmiş bıle dedı kızdı daha önce nıye getırmeıdn dedı
dıkkat edıyorum ama serra da hep bogez anfeksıyonu yaşayan bı çocuk yanı
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bızde bı dünya vitamin ılacı var zaten de onları ıcecek adam yok
eflıne ılac ıcırmek ölüm :cildir:
o yuzden pek veremıyorum bakalım ınsallah bı gun bızı de düzeltecek ıyı bı doktor buluruz  :amin:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

emine eflın de arada bı olsa hıc takmam kafaya ama sureklı olması onu da beni de mahvettı 15 gun gecmez mutlak ayda 2 defa doktora gıdılır bızde

serra_emine

oo sızın çok sık mış canım yaa zor allah yardımcın olsun
eflınede acıl şifa versın inşallah..
serra nın çok sık degıl ya
ama hep o yuzden gıdıyor yanı dr a
dr dıyor yıne bogazları kızarmış şişmiş
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

Demet_dk

nuraycım teşekkürler  :opucuk:
eflinciğim inşallah çabucak iyileşir ilaç kullanmaktan nefret ederim
bizimde her yanımız ilaç dolu malesef Allahım şifa versin beterinden korusun  :amin: