28 Mart , 2024, 15:05:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kayınvalide İle Aynı Evde Yaşamak ??

Başlatan masalım2010, 19 Ağustos , 2010, 10:54:34

« önceki - sonraki »

derbeder

6 sene bayag uzun bir sure beyza. neden simdiye kadar kendi evinize cikmadiniz? ya da bence kendi evine cikmak icin bebegin olmasini bekleme bence. insanin kendi evi gibisi yok, eminim bunu yasadigin zaman goreceksin. insan gecmis yillarini uzulur inan. durumunuz varsa bir dakika bile beklemeyin bence.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

derbeder

Alıntı yapılan: beyza1986 - 07 Aralık , 2010, 10:27:59
Alıntı yapılan: cimcime16 - 06 Aralık , 2010, 21:50:12
6 sene bayag uzun bir sure beyza. neden simdiye kadar kendi evinize cikmadiniz? ya da bence kendi evine cikmak icin bebegin olmasini bekleme bence. insanin kendi evi gibisi yok, eminim bunu yasadigin zaman goreceksin. insan gecmis yillarini uzulur inan. durumunuz varsa bir dakika bile beklemeyin bence.
.                                                                                                                                                          cimcimecim durumumuz gayet super para yonden kesinlikle bir sorunumuz yok birkere cikmaya karar verdigimizde hepsi karsi cikti neymis mustakil ev alacaklarmis  onun icinde oturacakmisik hala alacaklar neyse esim bana sordugunda ciklim mi diye bende kendisine biraktim cunku ciksa ailesi buna kusecekler yazik arada kalmasin diye kendisine buraktim oda saten cocugumuz oldumu evden seten cikmak sorundayiz kimse bize birsey diyemez ozaman cunku oturdugumuz ev kucuk onun icin neyse allah herseyin hayirlisini versin
haklisin canim, lakin hamile kalincada hamilesin diye birakmak istemezler. ayrica stres yapiyorsan suan oturdugun evde o da etkileyebilir hamile kalmamani. gerci eskiden anamgilin zamaninda stres yokmuydu? stresin babasi vardi lakin artik devir degisti.
elinizde imkan varsa gercekten degerlendirin sonradan cok pisman olursunuz, ama diyorsanki ben boyle mutluyum tabiiki genede sen bilirsin. ama dedigim gibi rahatligi gorsen eski aklini begenmezsin. biz evlendigimizden beri ayri oturuyoruz sukurler olsun, 10-15 gun kadar annesigilde kaldik tatilde..rahata kendiside alistigi icin hic rahat edemedi  :k06: butun hersey kendi yatak odanla kisitli ve ulu orta istedigin gibi konusamiyorsun surekli bi kasinti. birde ben mesafeliyimdir kayinvalidemlerle yani yanlarinda oyle kendi evimde dolastigim gibi dolasmam. esofmanlarimi giyip dolasamam ortalikla. herneyse arada bir oturup konusuruz..iyiki annenlerle oturmuyoruz dimi? derim. o da evet iyiki der  :k06:
gerci zorunda olsak diyecek birsey olmazdi, ama Allah kayinvalideyle oturanlara sabir versin., tabii memnun olanlar hariç  :suclu:

beyza1986

cimcimecim tabiki dogru soyluyorsun simdiki aklim olsaydi ilk evlendigimde ayri otururdum kucuk yasta gelin geldigim icin bilmedim o zaman cahildim  ozaman esim okuyordu diyorumya insan gelistikce herseyi anliyor yok artik cocum olunca burda olsemde kalmam saten esimde istemiyor ailesiyle beraber oturmayi cunku oda rahat olamiyo

bankacıı

BENDE KAYNANAMLA BİRLİKTE OTURUYORUM 1 YILI GEÇTİ EVLENELİ EVET BAZEN KÖTÜ YANLARI OLUYO AMA İİ YANLARI DA VAR BEN İSTESEM EŞİM AYRI BİR EVE CIKMAK İSİTİYOR AMA BEN BİRİKİM YAPMAK İÇİN BİRLİKTE OTURUYORUM YA AYRI OLSAK KİRA İDİ OYDU BUYDU DERKEN HİÇ BİRŞEY KOYAMAYACAGIZ ONUN İÇİN BİRLİKTE OTURUYORUM AMA KAYNANAM İİ BİR İNSAN RAHATIM SABAH KAYNANAM KALKAR KAHVALTIYI HAZIRLAR BENİ UYANDIRIR BİR YILI GEÇTİ DAHA BEN KAYNANAM EVDEYKEN AKŞAM YEMEĞİ YAPTIGIMI BİLMİYORUM.EŞİM DE ÇOK İİ BİRİ SAOLSUN O BENİM HERŞEYİM BEN BİR İŞ YAPIO OLSAM HEMEN ANNESİNE YARDIM ETSENE DER.HERYERDE SAVUNUR BENİ BİRLİKTE OTURUYORUM  AMA RAHATIM YA EŞİMLE GEZMELERE GİDERİM HAFTADA BİR SİNEMAYA GİDERİZ KİMSE BİZE NEDEN BU KADAR GEZİOSUNUZ NEREYE GİDİOSUNUZ BİLE DEMEZ ÇÜNKÜ EŞİM DEDİRTRMEZ...

Yaseminnn

Alıntı yapılan: bankacıı - 07 Aralık , 2010, 17:15:50
BENDE KAYNANAMLA BİRLİKTE OTURUYORUM 1 YILI GEÇTİ EVLENELİ EVET BAZEN KÖTÜ YANLARI OLUYO AMA İİ YANLARI DA VAR BEN İSTESEM EŞİM AYRI BİR EVE CIKMAK İSİTİYOR AMA BEN BİRİKİM YAPMAK İÇİN BİRLİKTE OTURUYORUM YA AYRI OLSAK KİRA İDİ OYDU BUYDU DERKEN HİÇ BİRŞEY KOYAMAYACAGIZ ONUN İÇİN BİRLİKTE OTURUYORUM AMA KAYNANAM İİ BİR İNSAN RAHATIM SABAH KAYNANAM KALKAR KAHVALTIYI HAZIRLAR BENİ UYANDIRIR BİR YILI GEÇTİ DAHA BEN KAYNANAM EVDEYKEN AKŞAM YEMEĞİ YAPTIGIMI BİLMİYORUM.EŞİM DE ÇOK İİ BİRİ SAOLSUN O BENİM HERŞEYİM BEN BİR İŞ YAPIO OLSAM HEMEN ANNESİNE YARDIM ETSENE DER.HERYERDE SAVUNUR BENİ BİRLİKTE OTURUYORUM  AMA RAHATIM YA EŞİMLE GEZMELERE GİDERİM HAFTADA BİR SİNEMAYA GİDERİZ KİMSE BİZE NEDEN BU KADAR GEZİOSUNUZ NEREYE GİDİOSUNUZ BİLE DEMEZ ÇÜNKÜ EŞİM DEDİRTRMEZ...
Aynen katılıyorum sana canım bende 1,5 yıldır beraber oturuyorum herhangi probelmimiz yok çok şükür. Çok haklısın ayrı olsa insan kira mı ödeyecek fatura mı ev masrafı mı ooo bi dünya masraf . Bende aynı senin gibi düşündüm eşimin bankada bi miktar parası vardı bizde birikim yaptık aldık evimizi hamd olsun şu anda inşaat halinde ocakta teslim ama ben yinede ilkbahar yaza kadar duralım diyorum :) kışı burda atlatalım diyorum bide o arada yine birikim yapmış oluruz diye düşünüyorum :) RABBİM herkesi ev sahibi yapsın  :amin:

bankacıı

İNŞ CANIM TEK İSTEĞİM Bİ EV SAHİBİ OLMAK VE EVLAT SAHİBİ OLMAK İNŞ BUNLARDA HAYIRLISI İLE OLUR.EŞİM BİRAZ KISKANÇ BİRİ BENİ ÇALIŞTIRMAK İSTEMİYOR ASLINDA BENDE ÇALIŞSAM BİŞEYLERİ ÇABUK ATLATIRIZ AMA DÜZGÜN BİR İŞ BULMAYA ÇALIŞIYORUM BAKALIM HAYIRLISINI NASİP EDER ALLAHIM VE YÜZÜMÜ GÜLDÜRÜR...

hüzünden_gelme

buyuk konusmayayımda evlendıgımde oturmam kayınvalıdemle zaten sevgılımde istemıyorr beraber oturmak

__nil__

ben kayınvalidemle aynı evde yaşamıyorum ama düşünüyorum da iki kadın aynı evde gerçekten zor.çünkü her kadının kendine göre bir düzeni var,ne bileyim yemek yapması,bulaşık yıkaması,ev düzeni vs...eşim ameliyat olduğunda kkayınvalidem hergün bize geliyordu ki kalmıyordu ona rağmen bi bakıyordum mutfakta herşeyin yeri değişmiş filan evin düzeni değişiyor..bende sessiz biriyim değiştirme filan da diyemem.eğer aynı evde olsaydık hep susup içime atmaktan hasta olurdum kesin..yani özetle zor aynı evde allah kolaylık versin yaşayanlara

derbeder

15 Aralık , 2010, 14:23:38 #143 Son düzenlenme: 15 Aralık , 2010, 14:27:04 cimcime16
Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Aralık , 2010, 14:16:24
ben kayınvalidemle aynı evde yaşamıyorum ama düşünüyorum da iki kadın aynı evde gerçekten zor.çünkü her kadının kendine göre bir düzeni var,ne bileyim yemek yapması,bulaşık yıkaması,ev düzeni vs...eşim ameliyat olduğunda kkayınvalidem hergün bize geliyordu ki kalmıyordu ona rağmen bi bakıyordum mutfakta herşeyin yeri değişmiş filan evin düzeni değişiyor..bende sessiz biriyim değiştirme filan da diyemem.eğer aynı evde olsaydık hep susup içime atmaktan hasta olurdum kesin..yani özetle zor aynı evde allah kolaylık versin yaşayanlara
aynen canim. kendi evin olunca seni anan yetistirdigi halde onla bile duzeniniz ayri oluyor, kaldiki kayinvalideyle..benim suanda annemle bile yaptigim bazi seyler cok baska. yani yemek yapmada olsun, ev temizliginde olsun. haa daha iyi yapiyorum demem kesinlikle, ama kendime gore yapiyorum iste.

gerci yeni evlileride anlayabiliyorum, birikim yapalim cikalim kendi evimize diyorlar..ama eger gecirecegin bir kac sene icinde anandan emdigin süt burnundan gelecekse, bence çik kiraya giderin olursada olsun. yeterki kafan saglam olsun. ama tabii kafaya takmayan biriysen, ya da Allah karsina iyi insanlar cikarmissa tabiiki az birikim yapmak mantiklisidir kendilerince.

ama suda varki..insan evliliginin ilk yillarinda yanliz kalmali bence, sonradan Allah nasib ederse coluk cocuk derken basbasa pek kalinmaz, kalinamaz. herseyi zamaninda yapmak lazim yaa. herseyi ertelemek iyi degil. bir daha sanki evliliginin ilk yillarini yasayabilecekmisin? birde ustune ustluk kayinvalide evinde sinir kupu olmak var isin ucunda.

elif nisa

ben kaynanamla yanyana kaliyorum ayni evde kalmak daha zordur eminim simdi bile herseye karisiyo nerdeydin ne yemek yaptin kacta yattin kacta kalktin offffffffffffffffffff hayat böyle gecmez

miray

Alıntı yapılan: elif nisa - 06 Ocak , 2011, 00:18:36
ben kaynanamla yanyana kaliyorum ayni evde kalmak daha zordur eminim simdi bile herseye karisiyo nerdeydin ne yemek yaptin kacta yattin kacta kalktin offffffffffffffffffff hayat böyle gecmez
AYNENNNNNNNNNN
:cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:  :cildir:
:BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:

pırıl

aklını peynir ekmekle yiyen yaşasın offf altlı üstlü bile çekilmezken,aynı evde düşünemiyorum :cildir:

HASRET!M S@N@

BENDE 1.5 YILA YAKIN YASADIM AMA SONUNDA AYRI EVE CIKTIM OHHHHHH BE AYRI EV GİBİSİ VARMIYMIS KAFANA GÖRE KHAREKET EDİYORSUN KİMSEYE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLSİN ARADA KALMIYORSUN
VALLA KENDİME GÜVENİM GELDİ GÖRÜMCEM NE İYİ ETMİŞTE BİZİ HUZURSUZ ETMİŞ EKMEĞİME YAĞ SÜRDÜ FARKINDA DEĞİL AMA BANA YASATTIKLARI 6 AY İÇİN ONLARI HİÇ AFFETMİCEM ÖMRÜMDEN ÖMÜR YEDİLER
HİÇBİRİNEDE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM BİZE SAHİP CIKMADIKLARI BİZİ YANLIZ BIRAKTIKLARI İÇİN 1 AY ÖNCE BARISTIK AMA BEN HİÇBİRİNİ SEVEMİYORUM ESKİSİ GİBİ OLMUYOR İÇİM ATMIYOR HİÇBİRİNE
CÜNKÜ COK İFTİRALAR ATTILAR

suzannn

ben evlendiğimden beri ayrı oturuyorum şimdi çok iyi anlaşıyoruz ama aynı evde olmazdı herkesin yaşayış tarzı farklı

dilengisk

valla buyuk koonusmayayım allah da mecbur bırakmasın hayatta yapamam aynı mahallede bile her seye karısan oglunun koynunda uyumak isteyen bizde kaldıgında gece odamıza gelip bizi kntrol eden bi kadın mumkun dgl valla.... allahtan yasadıgımız ev benim evim kimse bişey soyleyemio  :amin: :amin: :amin: :amin:   soyleselerde olmazdı eşim de istemezdi sanırım ama erkek belli olmaz benim kocam evlendikten sra daha duskun oldu ailesine:(