28 Mart , 2024, 19:12:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kayınvalide İle Aynı Evde Yaşamak ??

Başlatan masalım2010, 19 Ağustos , 2010, 10:54:34

« önceki - sonraki »

ponçik

ben de büyük konuşmuşum k.validemle asla oturmam demiştim ama onun yanına gelin gittim
iyi ki de öyle yapmışım , akşam işten geldigimizde yemeğimiz hazır olur, çamaşırlarımız yıkanır, ev herzaman topludur, pat diye bizimle biri gelse akşam, her zaman derli toplu olur ev , herşeyden önemlisi kızımı büyüttü , yemedi yedirdi Allah razı olsun

ama şöyle düşün ben mesela kurulu bir düzene gittim, sıkıntı çektim alışana kadar, senin böyle bir durumun olmayacak , sen Zaten kendi düzenini kurmuşsun, k.validen alışana kadar zorluk olur
avantajının yanında dezavantajlarında olur mutlaka , arkadaşlarınız rahatça gelip gidemez, siz belki rahat biryerlere çıkamazsınız, giderken gelirken haber vermeniz gerekebilir vs..vs..

annen için de zor olabilir dediğin gibi çok şey yaptılar diyorsun ama yapılanlar unutulmasa da bir süreligine görmezden gelinebilir

Cananın dediği gibi kimse kimseye kalmaz, sen de akrabalarınızın, komşularınızın hayır dualarını alırsın

Eşinin başka kardeşi yok mu , annen geldiğinde veya sen gittiğnde onlarda kalabilir ...

Allah gönlüne göre versin  :love9:

derbeder

insanin icine sinse her konuda, kendi annesi gibi olur belkide...ne de olsa esimizi buyutmus dogurmus onca emegi var.
ama hic birsey tek tarafli olmaz. kaynana agzina geleni saydiran bir tipse her bi naneye karisan bir tipse birde evlilik oncesinde filan bir suru hadiselere neden olduysa, soylemesi kolay... kayinvalideler hakkinda olumlu konusan hanimlar genelde kayinvalide konusunda sansli kisiler bence. eger caniniz yansa inanin can yakmak bile isteyebilirsiniz. hadi onu gectim gormek dahi istemeyebilirsiniz...heleki birde evinizi paylasmak. bu 24 saat burun buruna olmak demektir, kolay degil bence.

en iyi cozum bu arkadas icin eger durumunuz musaitse filan altli ustlu bir sekilde oturmak olur. ne o evde yanliz kalir tam olarak ne de sizden uzak olur....istediginiz zamanda gidip gelebilirsiniz. -ki bu sekilde oturunca bile eminim yemeklerde falan filan eminim esin annesini cagiracaktir. ama bence en guzel cozum bu olurdu...yatak odasi haricindede ozel bir yasam alaniniz olur, ama yanlizda birakmamis olursunuz.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

HASRET!M S@N@

narinin dediği cok mantıklı olabilrse

ponçik

Alıntı yapılan: [C@N@N&GÖKH@N] - 10 Mart , 2011, 13:04:09
narinin dediği cok mantıklı olabilrse

evet bence de, eğer böyle bir imkanınız varsa, değerlendirebilirsiniz

xxcansuxx

başta ilk evlilikte beraber oturulabilir arkadaşın  dediği gibi yardımcı bile olurlar... kayınvalideyle gençken katlanılır iyiyse :) şimdi oturmuyorsak hiç oturmıcaz anlamına gelmez...  ya yaşlandıklarında napacağız mutlaka evlatlarından biri bakacak ve bize o zaman zor gelecek bizlerinde yaşı geçmiş olacak yaşlılarla uğraşmak çok zor gelecek... ben ilerisini düşünüyorumda  :y25: :y25:

derbeder

gecen esim beni deniyor aklinca..bi ev olsa su kadar odasi olsa sizinkilerle birlikte yasasak filan...
hayir oyle birsey istemezdim dedim, her ne olursa olsun, herkesin evi ayri olsun mutlu olsun..dedim.
cok sasirdi nedense...hahayt sadece onun annesigille oturmak istemeyecegimi dusunuyormus demekki. aklin yolu bir, ev ev ustune olmaz, olmamali dedim. gercekten sasirdi ya, isin garibi ise bende onun sasirmasina sasirdim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

beni kayınvalidemille aynı evde yaşama düşüncesi bile korkutmaya yetiyo
herkes yeride sağolsun

Aytii

onlar ayrı bir aile siz ayrı bir aile bu durumda birlikte yaşanırsa iki aile oluyo

iki aile ne demek? yabancılık çekmek demek. ister istemez o kişiler herşeyinize karışıyor çünkü herşeyiniz ortak oluyor ama ben çok kişi tanıyorum zor durumda olup kayın aileye taşındıklarını. Allahım kimseye yaşatmasın  :amin: zordur tabikide özel hayatınız kalmıyo hemen hemen ama dul kalan kadınlar da ne yapsınlar? hadi biz şimdi çalışıyorz az çok işimizi görüyoruz ama bazı anneler ömürlerince çalışmadılar ve eşleri öldüğünde ortada kalıyolar öyle ozaman da bence gelinle yaşaması mantıklı geliyo ama eşi varsa keyiften beraber oturalım diyosalar ozaman tabiki ters.

melek100lü

valla bana bir zararları yok ama aynı evde yapamazdım heralde  :k06: keyfime düşkünümdür biraz  :k06:

meleğimi istiyorum

ya arkadaşlar ben kaynanamla birlikte oturuyorum evde bitanede kaynım var ilk evlendiğim zamanlar benim yatak örtüm kırmızı yatağı sürekli toplayıp açarken elime birşeyler battı aradım buldum hep toplu iğne çıktı 5 10 kez çıkmıştır onların renkleride kırmızıydı sonra eşim rüyasında odamızda böceklerin çıktığını ve sürekli öldürmeye çalışmak isterken tekrardan çoğaldıklarını gördü ha bide şu var bütün sülale benim kaynanaya muuskacı büyücü der yapıyoda biliyorum çünkü bir zamanlar eşimle beni ayırdır bu yüzden eşimin bir akrabası söylemişti benimde düşüncem şu acaba bebeğim olmuyor kaynanam kesin gene birşey yaptırdı bunu benim kendi ailemde eşimin aileside söylüyor neyapacam bir akıl verin ya:(:( ANNE OLMAK İSTİYORUM

serserim

Allah kahretsin bunları yaaa yatıcak yerleri yk bunların :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
ah be canım neden kabul ettinki bir yşamayı artık bu devirde kaynnayla kayınla bir yaşamak gerçi nerelisin bilmiyorum canım :dontknow: :dontknow: :dontknow: ama çok zor birarada yeri geliyor kendi annenle babanla kardeşinle anlaşamıyosunda elle anlaşıcan  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
valla canım kadının arkasından gözünü ayırma eşinin ceplerini kontrol et bol bol dua oku birde eşinin ceplerine bak ben civa duymuştum cebine civa koyuyorki cadılar senden uzak dursun civa durduğu yerde durmaz ya  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: Allah yardımcın olsun :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

almila__

canım ben şöyle bişi duymuştum büyü muska için isim önemlidir ya bana oğlum doğduğun da kulağına 3 isim oku 3.sunu kımse bilmesin anne babadan başka demişlerdi 3. ismi kimse bilemeyeceği için büyüdür yazı dır tutmaz demişlerdi.

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: meleğimi istiyorum - 17 Kasım , 2012, 09:18:14
ya arkadaşlar ben kaynanamla birlikte oturuyorum evde bitanede kaynım var ilk evlendiğim zamanlar benim yatak örtüm kırmızı yatağı sürekli toplayıp açarken elime birşeyler battı aradım buldum hep toplu iğne çıktı 5 10 kez çıkmıştır onların renkleride kırmızıydı sonra eşim rüyasında odamızda böceklerin çıktığını ve sürekli öldürmeye çalışmak isterken tekrardan çoğaldıklarını gördü ha bide şu var bütün sülale benim kaynanaya muuskacı büyücü der yapıyoda biliyorum çünkü bir zamanlar eşimle beni ayırdır bu yüzden eşimin bir akrabası söylemişti benimde düşüncem şu acaba bebeğim olmuyor kaynanam kesin gene birşey yaptırdı bunu benim kendi ailemde eşimin aileside söylüyor neyapacam bir akıl verin ya:(:( ANNE OLMAK İSTİYORUM

ne biçim insanlar var ya olacak bebek senin de kanından sonuçta torunun olacak yaa ve böyle bişey yapıyosun yani pesss :cussing: :cussing: :cussing: canım arkaadaşın dediği gibi imkanın varsa ayrı eve çık derim imkanın yoksa da zorlamaya çalış yani ne biliyim çalışmıyosan belki işe girebilirsin hem evden uzaklaşmış olursun felan kendine dikkat et canım rabbim korusun seni  :amin: :nazar:

meleğimi istiyorum

ya bu bir değil iki değil kendi annem istedi beraber oturmayı bende geçinemediğim için çalışıyorum zamanında ayırmak için  yaptıran şimdide yaptırır diye düşünüyorum ama bu sefer bebek için benim kendi anne babamda söylüyor uğraşmaktan bıktım ya bu kadınla

meleğimi istiyorum

çalışıyorum oyüzden canım işte ayırsam nasıl yaparım bilemiyorum eşya şu bu offffffffff offfffffffffff