28 Mart , 2024, 13:39:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kayınvalide İle Aynı Evde Yaşamak ??

Başlatan masalım2010, 19 Ağustos , 2010, 10:54:34

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

evli değilim henüz ama bende yorum yapmak ısıtoyrum:D

benımkıde hiç istemez yanı bu zamana kadar ağzından hıc annemın yanında oturalım lafı çıkmadı. annesıyle oturmamıza karsı dıyebılırım hatta..

küskün

bende birlikte oturuyorum kaynvaldemle.ama gerçekten annemden hiç bir farkı yok.büyüykten zarar gelmez.o benim arkadaşım;herşeym
BEKLEMESİNİ BİLENİN HERŞEY AYAĞINA GELİR...

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

ben ne kayınperimden ne kaynanamdan nede görümcelrimden şikayetçiyim ama aynı evde oturmak istemm ilk evliliğimde 3 sene oturdum biliyorum zorluklarını şimdi alt üst oturuyoruz kayınvaldemle genede zor oluyor bazı yönlerde mesela misafir geliyor in aşaya görümceler geliyor her hafta birinden biri gelir in aşaya sürekli hep beraber olmak zorunda kalıyorsun  biyere gidiceksin haber ver gelince haber ver merak etmesinler diye dogal olarak herşekilde zorluklar oluyor ama genede söylüyorum bana hiç birinin kötülüğü yok çok şükür birde düşünüyorum kötü insanlar olsa yandım ben derdim en güzeli ayrı olucaksın aranda 1 sokak olsada ayrı olucaksın.....

derbeder

sadece kaynanamla degil kimseyle birlikte oturmak istemem, Allah korusun.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

elif nisa

slm kizlar bende yurt disinda yasiyorum annemden uzakdayim ve kaynanamla yanyana kaliyoz nekadar zor iyibilirim.rahat nefesbile alamazsin rabbim yardimcimiz olsun

esra18

amaaann...yok yok yok...bı hafta kaldım da neler oldu..hiçbir tanıdıkla yakın bıle olmak istemıorum olanlara allah kolaylık versın

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

TAM 10 AY BİR OTURDUK HEMDE İKİ ODALI EVDE 6 KİŞİ  :cildir:
ÇALIŞTIĞIM İÇİN FAZLA TAKMAMAYA ÖZEN GÖSTERDİM
SONRA EVİMİZİ YAPIP ÜST KATA TAŞINDIK
AMA KEŞKE ÜST KAT DEĞİL ÜÇ SOKAK ÖTESİ OLSAYDI HATTA
MÜMKÜNSE OKYANUSLARIN ÖTESİNDE OLSAYDI

ALLAHIM BİDAHA MECBUR BIRAKMASIN  :amin:

shekersheyler

ne kadar iyi de geçiniyor olsam asla istemem yaa, bir hafta tatile gittiğimizde bile sıkılıyor insan, bunun sevmemekle anlaşamamakla alakası yok, biz çok iyi anlaşırız hatta hiç bi iş yaptırmaz ama gene de istemem ben yaaa, hatta kendi annem bile olsa uzun süre birlikte oturulmaz, hiç özel birşey yapamazsın o zaman, canın dışarda yemek ister yiyemezsin, canın hiçbir iş yapmadan kös kös oturmak ister onu bile yapamazsın, Allah beraber oturanlara kolaylık versin  :-ooo :cildir:

ayışığı

yok anacım herkesın evı ayrı yolu ayrı olsun.tüm gözler üstümde bi yaşam nerdeyse ben istemem.yasayanada sabır versin.mutlaka vardır memnun olan hepsı cadı degıl ya ama ben su durumda basarılı olamazdım heralde.sadece bıgun bıle kalsam kendı annemde yada kayınvalıdemde evımdekı rahatlıgı özlüyorum uyuyamıyorum bıle.ıyıkı dıyorum basımı sokacak bı evım var.kimseyi kimseye mecbur etmesın Rabbım rızkı veren o bana yetecek kadarını versın ayrı versın ne dıyım :amin:

Yaseminnn

Ben haziran 2009 da evlendim ve kayın valimle beraber oturuyoruz. Başlarda istemiyordum hiç. Eşimin bankada bi miktar parası vardı ev almaya yeterdi ama istediğimiz gibi bi ev almaya yetmiyodu. İstersen kiraya çıkalım;ama o zaman birikim yapmamız zor olur ben borçlu olmak istemiyorum bişey istediğinde şuraya şu borç buraya bu borç var deyipte istediğini yapamamayı istemiyorum biraz kendimizi sıkalım birikim yapıp evimizi alalım dedi bende kabul ettim. İyiki de kabul etmişim. Tabi o arada millet başımın etini yedi ay sen niye bir gidiyosun hangi devirde yaşıyoruz paraları var alsınlar bi ev, şimdi öyle diyolar ilerde almazlar ev bilmem ne bi dünya laf söylediler;ama bana kendi babam herkes bişey söyler kimseye aldırma ve pişman olma doğru bi karar verdin büyükten zarar gelmez dedi,doğru çıktı da. Kiraya cıksaydık kira mı ödeyecektik faturası osu busu dünya para birikim yapamayacaktık doğru dürüst. Ama çok şükür ki aldık evimizi inşaat halinde henüz ilkbahar yaz gibi taşınıcaz RABBİM nasip ederse. Eşim aldığı parayı bana verir bende benimkini üstüne koyup anneme yani kayınvalideme :) veririm oda parayı cok iyi tutar sağolsun. Ev alırken altınları falan verdi bize sağolsun çok yardımları oldu bize.  Kayınvalideme gelince çok çok iyi bi insan kayınbabamda öyle  :nazar:  Allah razı olsun hepsinden.  Çok rahatım çalışıyorum zaten akşam gidiyorum yemek hazır sağolsun annem :) Haftasonu temizlik yapılmış oluyo ben eve gidene kadar :) tabi bende bi hafta o yapıyosa diğer hafta ben yapıyorum sürekli ondan bişey beklmek yanlış. Hatta ben ona yapma diyorum yapıyo yine sağolsun ALLAH başımızdan eksik etmesin  :amin: Eşimlede gayet rahatız yanında otururum rahat rahat hatta el şakaları falan bile yapar onların yanında bana ben kızarım ona rahat dur diye :) Allah hepsinden razı olsun RABBİM bir oturacak herkese benimkiler gibi kayınvalide ve kayınbaba nasip etsin inş.  :amin:

derbeder

Alıntı yapılan: Yaseminnn - 01 Aralık , 2010, 10:05:09
Ben haziran 2009 da evlendim ve kayın valimle beraber oturuyoruz. Başlarda istemiyordum hiç. Eşimin bankada bi miktar parası vardı ev almaya yeterdi ama istediğimiz gibi bi ev almaya yetmiyodu. İstersen kiraya çıkalım;ama o zaman birikim yapmamız zor olur ben borçlu olmak istemiyorum bişey istediğinde şuraya şu borç buraya bu borç var deyipte istediğini yapamamayı istemiyorum biraz kendimizi sıkalım birikim yapıp evimizi alalım dedi bende kabul ettim. İyiki de kabul etmişim. Tabi o arada millet başımın etini yedi ay sen niye bir gidiyosun hangi devirde yaşıyoruz paraları var alsınlar bi ev, şimdi öyle diyolar ilerde almazlar ev bilmem ne bi dünya laf söylediler;ama bana kendi babam herkes bişey söyler kimseye aldırma ve pişman olma doğru bi karar verdin büyükten zarar gelmez dedi,doğru çıktı da. Kiraya cıksaydık kira mı ödeyecektik faturası osu busu dünya para birikim yapamayacaktık doğru dürüst. Ama çok şükür ki aldık evimizi inşaat halinde henüz ilkbahar yaz gibi taşınıcaz RABBİM nasip ederse. Eşim aldığı parayı bana verir bende benimkini üstüne koyup anneme yani kayınvalideme :) veririm oda parayı cok iyi tutar sağolsun. Ev alırken altınları falan verdi bize sağolsun çok yardımları oldu bize.  Kayınvalideme gelince çok çok iyi bi insan kayınbabamda öyle  :nazar:  Allah razı olsun hepsinden.  Çok rahatım çalışıyorum zaten akşam gidiyorum yemek hazır sağolsun annem :) Haftasonu temizlik yapılmış oluyo ben eve gidene kadar :) tabi bende bi hafta o yapıyosa diğer hafta ben yapıyorum sürekli ondan bişey beklmek yanlış. Hatta ben ona yapma diyorum yapıyo yine sağolsun ALLAH başımızdan eksik etmesin  :amin: Eşimlede gayet rahatız yanında otururum rahat rahat hatta el şakaları falan bile yapar onların yanında bana ben kızarım ona rahat dur diye :) Allah hepsinden razı olsun RABBİM bir oturacak herkese benimkiler gibi kayınvalide ve kayınbaba nasip etsin inş.  :amin:
masaAllah canim insaAllah hep boyle devam eder. o riski goze alabilmek gerek bazen demekki. ama kotu ciksaydida neler olurdu dusunebiliyormusun? gerci dusunmene gerek yok cunku helal sut emmis insanlara denk gelmissin neyseki. aldigin tepkilerde normal, cunku genelde dugun oncesi verilen sozlerin cogu yerine getirilmiyor maalesef. Allah herkese bu sekilde bir kaynana kayinbaba versin.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Yaseminnn

:amin: :amin: :amin: Angel81 haklısın ara ara düşünüyorum eşimle 3,5 yıl cıktık sonra evlendik ailesini tanıyodum ama aynı evde olmak bambaşka bi durum. Belki herşey tam terside olabilirdi annem bazen diyo tam tanımıyodun kötü insanlarda olabilirlerdi cok haklı ; kötü olsalardı eşim için katlanırdım herhalde başıma gelmediği için bilemiyorum gerçi ama eşim kesin evi ayırırdı ama ALLAH 'a şükürler olsun ki şanslıymışım. Allah razı olsun hepsinden RABBİM kimseye huzursuzluk yaşatmasın :amin:

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° PıNaR°ღ♥ღ° - 25 Kasım , 2010, 11:33:32
TAM 10 AY BİR OTURDUK HEMDE İKİ ODALI EVDE 6 KİŞİ  :cildir:
ÇALIŞTIĞIM İÇİN FAZLA TAKMAMAYA ÖZEN GÖSTERDİM
SONRA EVİMİZİ YAPIP ÜST KATA TAŞINDIK
AMA KEŞKE ÜST KAT DEĞİL ÜÇ SOKAK ÖTESİ OLSAYDI HATTA
MÜMKÜNSE OKYANUSLARIN ÖTESİNDE OLSAYDI

ALLAHIM BİDAHA MECBUR BIRAKMASIN  :amin:

uyy kuşum benim yerim seni ben gel kıss benim üstümde otur üst kat boş  :toothy10: :toothy10:

beyza1986

ben kaynanamla 6 seneden beri beraber kaliyorum yurt disindayim ailem yanimda degil  kucuk yasta evlendim simdiye kadar hicsorunumuz olmadi tabiki ufak tevek tartismalarimiz oluyodu ama ben hic karsilik vermiyordum esim canim benim hep beni tutar haklida  olsam haksizda olsam saten esimde beni korumasa 1 gunbile kalmam kizlar inaniki cok zor  bunu 1ay icinde daha iyi anladim anlatsam bitmez birseverdimki kaynanami gorumcelerimi bacimdan daha cok severdim arti tiksindim hatta nefret bile ediyorum

beyza1986

allahim sen bana tez zamanda bir evlat ver yarabbim sen buyuksun daha vazla kaynamla birbirimizi kirmadan su evden ayrilmak istiyorum daha dogrusu beni kiracaklari kadar kirdilarda  ben onlara karsi birsey soylemedim su an kendimi zor tutuyorum zapir