28 Mart , 2024, 18:11:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

MERYEM SURESİNİ OKUYARAK HAMİLE KALANLAR

Başlatan bebişim6161, 13 Ağustos , 2010, 17:29:38

« önceki - sonraki »

bebişim6161

MERYEM SURESİNİ OKUYANLAR HAMİŞ OLUYOMUS DİE DUYDUM BİLGİSİ OLAN VE BU SURE SAYESİNDE HAMİLE KALANLAR YAZSIN LÜTTFENNN

Lă_Tăhzen!

bu sure saysenınde degilde bu sure vesile kılınarak Allahın izniyle hamile kalanlar vardır  bende duymustum herseyın bır zamanı var Allah ol deyince olur sabretmek lazım

SiRiNe

13 Ağustos , 2010, 18:03:23 #2 Son düzenlenme: 13 Ağustos , 2010, 18:06:56 ★DuYGu★
en böyle bir sey varmi bilmiyorum yani islam kaynaklarinda bu gibi bir hadis felan var oldugunu bilmiyorum cunki rabbimize dua ile ister dua ile yaklasiriz bir nevide ibadettir dua
amaaaaa!
meryem suresi benim cok sevdigim bir suredir
ve ben cocuk isterken bilmiyorum sebebini ama cok dinler ve okurdum
ve özellikle surasi beni cok etkilerdi
Kâf Hâ Yâ Ayn Sâd.     
2.    Bu, Rabbinin, Zekeriya kuluna olan merhametinin anılmasıdır.    
3.    Hani o Rabbine gizli bir sesle yalvarmıştı.    
4.    O şöyle demişti: "Rabbim! Şüphesiz kemiklerim gevşedi. Saçım sakalım ağardı. Sana yaptığım dualarda (cevapsız bırakılarak) hiç mahrum olmadım."    
5, 6.    "Gerçek şu ki ben, benden sonra gelecek akrabalarım(ın isyankâr olmaların)dan korkuyorum. karım ise kısırdır. Bana kendi tarafından; bana ve Yakub hanedanına varis olacak bir çocuk bağışla ve onu hoşnutluğuna ulaşmış bir kimse kıl!"    
7.    (Allah şöyle dedi:) "Ey Zekeriyya! Haberin olsun ki biz sana Yahya adlı bir oğul müjdeliyoruz. Daha önce onun adını kimseye vermedik."    
8.    Zekeriyya, "Rabbim!" "Hanımım kısır ve ben de ihtiyarlığın son noktasına ulaşmış iken, benim nasıl çocuğum olur?"    
9.    (Vahiy meleği) dedi ki: "Evet, öyle. (Ancak) Rabbin diyor ki: "Bu bana göre kolaydır. Nitekim daha önce, hiçbir şey değil iken seni de yarattım."    
10.    Zekeriyya, "Rabbim, öyleyse bana (çocuğumun olacağına)bir işaret ver", dedi. Allah da, "Senin işaretin, sapasağlam olduğun halde insanlarla (üç gün) üç gece konuşamamandır" dedi.    
11.    Derken Zekeriya ibadet yerinden halkının karşısına çıktı. (Konuşmak istedi, konuşamadı) ve onlara "Sabah akşam Allah'ı tespih edin" diye işaret etti.    
12, 13, 14.    (Yahya dünyaya gelip büyüyünce onu peygamber yaptık ve kendisine) "Ey Yahya kitaba sımsıkı sarıl" dedik. Biz ona daha çocuk iken hikmet ve katımızdan kalp yumuşaklığı ve ruh temizliği vermiştik. O, Allah'tan sakınan, anne babasına iyi davranan bir kimse idi. İsyancı bir zorba değildi.    
15.    Doğduğu gün, öleceği gün ve diriltileceği gün ona selam olsun!

VE BEN BUNU OKUDUGUMDA AGLARDIM O KADAR COK ISTEMISTIMKI RABBIMDEN BIR BEBEK OYSAKI SADECE IKI AY DENEME YAPMISTIK AMA BEN HIC COCUGUM OLMAYACAK GIBI DUSUNUYORDUM.
OKUYUN INSALLAH TUM SUREYI COK GUZEL
TUM ARKADASLAR ICIN DUA EDIYORUM RABBIM HERKEZE HAYIRLI SAGLIKLI EVLATLAR VERSIN INSAALLAHHHH :amin: :amin: :amin: :amin:
b]

Lă_Tăhzen!

BENDE HAMİLELİĞİMDE COK OKUDUM HEM DOGUMU KOLAYLASTIRIYORMUŞ HEMDE BEBEGİN GUZEL AHLAKLI OLMASINA VESİLEYMİŞ ALLAHIN İZNİYLE

SiRiNe

EVETT NURCUM BIR BEBEGIN KARAKTERI TA ANNE KARNINDAYKEN GELISMEYE BASLARMIS ELIMI KARNIMA KOYUP OKURDUM BENDE ASLINDA BAZEN UNUTUYORUM AMA SIMDI BEBISLERIMIZ UFAKKEN KURAN DINLEMELERI COK IYI RABBIM BEBEKLERIMIZI SALIH KULLARDAN EYLESIN :amin: :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 13 Ağustos , 2010, 18:03:23
en böyle bir sey varmi bilmiyorum yani islam kaynaklarinda bu gibi bir hadis felan var oldugunu bilmiyorum cunki rabbimize dua ile ister dua ile yaklasiriz bir nevide ibadettir dua
amaaaaa!
Kâf Hâ Yâ Ayn Sâd.     
4.    O şöyle demişti: "Rabbim! Şüphesiz kemiklerim gevşedi. Saçım sakalım ağardı. Sana yaptığım dualarda (cevapsız bırakılarak) hiç mahrum olmadım."    
5, 6.    "Gerçek şu ki ben, benden sonra gelecek akrabalarım(ın isyankâr olmaların)dan korkuyorum. karım ise kısırdır. Bana kendi tarafından; bana ve Yakub hanedanına varis olacak bir çocuk bağışla ve onu hoşnutluğuna ulaşmış bir kimse kıl!"    
7.    (Allah şöyle dedi:) "Ey Zekeriyya! Haberin olsun ki biz sana Yahya adlı bir oğul müjdeliyoruz. Daha önce onun adını kimseye vermedik."    
8.    Zekeriyya, "Rabbim!" "Hanımım kısır ve ben de ihtiyarlığın son noktasına ulaşmış iken, benim nasıl çocuğum olur?"    
9.    (Vahiy meleği) dedi ki: "Evet, öyle. (Ancak) Rabbin diyor ki: "Bu bana göre kolaydır. Nitekim daha önce, hiçbir şey değil iken seni de yarattım."    
10.    Zekeriyya, "Rabbim, öyleyse bana (çocuğumun olacağına)bir işaret ver", dedi. Allah da, "Senin işaretin, sapasağlam olduğun halde insanlarla (üç gün) üç gece konuşamamandır" dedi.    
11.    Derken Zekeriya ibadet yerinden halkının karşısına çıktı. (Konuşmak istedi, konuşamadı) ve onlara "Sabah akşam Allah'ı tespih edin" diye işaret etti.    
12, 13, 14.    (Yahya dünyaya gelip büyüyünce onu peygamber yaptık ve kendisine) "Ey Yahya kitaba sımsıkı sarıl" dedik. Biz ona daha çocuk iken hikmet ve katımızdan kalp yumuşaklığı ve ruh temizliği vermiştik. O, Allah'tan sakınan, anne babasına iyi davranan bir kimse idi. İsyancı bir zorba değildi.    

VE BEN BUNU OKUDUGUMDA AGLARDIM O KADAR COK ISTEMISTIMKI RABBIMDEN BIR BEBEK OYSAKI SADECE IKI AY DENEME YAPMISTIK AMA BEN HIC COCUGUM OLMAYACAK GIBI DUSUNUYORDUM.
TUM ARKADASLAR ICIN DUA EDIYORUM RABBIM HERKEZE HAYIRLI SAGLIKLI EVLATLAR VERSIN INSAALLAHHHH :amin: :amin: :amin: :amin:
b]
allah razı olsun duygucum  :amin: :amin: :amin:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ❤PARİSS❤ - 13 Ağustos , 2010, 18:55:13
Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 13 Ağustos , 2010, 18:03:23
amaaaaa!
Kâf Hâ Yâ Ayn Sâd.     

b]
allah razı olsun duygucum  :amin: :amin: :amin:

amin sibelimm :amin: :amin: Allah cumlemizden razi olsun

bebişim6161

duygucum sadece 2 ay okudum demiştin o iki ay içindemi hamiş kaldın bide bi baska sure sayesinde hamile kalınıyo yazmıssınız hangi sure acaba bileniniz varmı ben sadece meryem suresini duymustum okuyalı allahın izniyle 7 gün olacak umarım acır bana bibiş nasip eder 41 gün okuyomususun 41gün içinde hamiş kalıyomussun kızlar allaha onun yoluyla yaklasmamız lazım herseyde bi hayır vardır belki allah o sureyi karsıma çıkardı bus ure sayesinde hamiş kalınıyo die belki  artık vakti geld, sure sayesinde de hamiş olurum ben böle düşünüyorum    :love9:

Hayrünisa

selam bende bu sitede görmüştüm. 41 gün meryem suresii okuamaya niyet ettim.41 gün biittin sonra test yaptım ki hamileyim.adet olduğum zamanda eşime okuttmuştum.he rşey rabbimn elindee. aam dualar her  kappıyı acıyorr.alalhın izniylee.rabbim he rşeyin hayırlısını nasip etsin :amin: :amin:

bebişim6161

ya hayrunnisa gerçekmi diyosun öleyyyyyyyyyyyyyyyyy  bi dkka ama anlamadım şimdi ben senmi okudun eşinmi yoksa adet oldun zmaan larda senn için eşinemi okuuttun yani normalde sen okumustun dimi ya ben 7 gündür filan okuyoreum ama eşime demedimki bu iş yüzünden çok utanırım  :icon_pale:

Hayrünisa

Alıntı yapılan: bebişim6161 - 14 Ağustos , 2010, 14:18:19
ya hayrunnisa gerçekmi diyosun öleyyyyyyyyyyyyyyyyy  bi dkka ama anlamadım şimdi ben senmi okudun eşinmi yoksa adet oldun zmaan larda senn için eşinemi okuuttun yani normalde sen okumustun dimi ya ben 7 gündür filan okuyoreum ama eşime demedimki bu iş yüzünden çok utanırım  :icon_pale:

bak canım normal de hep ben okudum ama adet oluncada bırakmamak lazımmış.o yüzden bende 6 gün boyuncca eşim eokutuum.başka biride okuyabilir illa eşin in olması gerekmiiyor ki yeter ki aksatmadan okunsun .rabbim sanada nasip eder inş.dua et canım bol boll hayırlısı olsun inş. :amin:

SiRiNe

Alıntı yapılan: bebişim6161 - 14 Ağustos , 2010, 13:21:30
duygucum sadece 2 ay okudum demiştin o iki ay içindemi hamiş kaldın bide bi baska sure sayesinde hamile kalınıyo yazmıssınız hangi sure acaba bileniniz varmı ben sadece meryem suresini duymustum okuyalı allahın izniyle 7 gün olacak umarım acır bana bibiş nasip eder 41 gün okuyomususun 41gün içinde hamiş kalıyomussun kızlar allaha onun yoluyla yaklasmamız lazım herseyde bi hayır vardır belki allah o sureyi karsıma çıkardı bus ure sayesinde hamiş kalınıyo die belki  artık vakti geld, sure sayesinde de hamiş olurum ben böle düşünüyorum    :love9:
canim ben hamile kalmak icin niyet edip okumamistim meryem suresinin ayetleri beni cok etkilemisti ilk ayetleri özellikle Rabbim sen kisir olan ve yasli olan yakub ailesine cocuk verdin sen herseye kadirsin demistim bizede nasib et. meryem suresini o zamanlar cok dinlemis ve okumustum ama zaman olarak kac ay okudum hatirlayamiyorum.
simdide cok dinlerim
manasini bilerek idrak ederek oku  turkce mealini Allahin buyuklugunu tefekkur edip dua edince insallah rabbim nasib eder. :amin:

dilara ışık

İNŞALLAH BİZDE GÖRÜRÜZ....RABBİM KABUL ETSİN BENDE BAŞLIYORUM BUGÜN KIZLAR.... RAMAZANIN HÜRMETİNE OKUDUĞUMUZ AYETLER HÜRMETİNE VERİR İNŞALLAH BEBİŞLERİMİZİ....  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BÖYLE GÜZEL BİLGİYİ PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN KIZLAR... :flowers: :flowers: :flowers:

AYŞENAZ2302

GEÇEN AY BENDE MERYEM SÜRESİNE BAŞLADIM.ALLAHIM SENİN İZNİNLE BEBİŞ İSTİYORUM DEDİM. HERŞEY BİR VESİLE VE KUR'AN-I KERİM'DE ŞİFA OLDUĞU İÇİN...HAMİLE KALDIM AMA DÜŞÜK YAPTIM TEKRAR BAŞLADIMBUGÜN 8. Yİ OKUYACAM İNŞALLAH.BAKALIM MEVLA GÖRLİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.
Ey Rab.Ey Rabbim.İbrahim'e İsmail'i,Zekeriya'ya Yahya'yı,Meryem'e İsa'yı müjdelediğin gibi bizlerede göz aydınlığı ve şükür vesilesi olacak evlatlar müjdele.Evlatları ana babaları için salih birer amel, salih birer kul kıl.Onlara hakkı,güzelliği salatı emretmemiz için bizlere güçi ihlas ve imkan ver.

gülbanu

günaydın kızlar ben geçen ayın 8 de okumaya başladım  hasta oldugumda anneme okuttum
benim bitirmeme az kaldı kaç gün kaldı bilmiyorum ama hesaplamadım
ama kısmet bugün hasta oldum herşeyin hayırlısı
tekrar anneme müracaat edecem bitirsin diye
rabbim şu mübarek ramazan'ı şerif yüzü suyu hürmetine hepimizin dualarını ve okudugu
süreyi kabul etsin .amin.