mutfağımı kelebekcikler ve kurtcuklar bastı İMDAT

Başlatan AyNi, 03 Ağustos , 2010, 19:27:43

« önceki - sonraki »

AyNi

arkadaşlar başımda büyük aslında küçük bir bela var... bi kaç gün önce mutfak dolabımdan kelebekler uçuştuğunu gördüm ama ben tecrübesiz ev hanımı olarak onları dışardan geliyor sandım... sonra bi kaç tane küçük beyaz kurtcuklar gördüm ve süphelenmeye başladım...

bugün yine kurtcukları bulunca internetten biraz araştırayım dedim... ve bu kurtcukların biraz büyüyüp kelebek olduklarını öğrendim  :-ooo :-ooo :-ooo bakliyat, kuru meyvede filan oluyormuş... hatta tavana da çıktıklarını okudum, ve benim mutfağın tavanına hemen baktım, üç tane kurtcuk gördüm  :crybaby2: :crybaby2:

zaten mide bulantım çok fazla o yüzden dolabı açıp bakmaya bile korkuyorum... eşimin işten gelip dolapları kontrol etmesinden başka çarem yok...

hem ramazan üstü hemde bu mide bulantısının üstüne bunun olması çok kötüüü...

sizce çamaşır suyuyla heryeri temizlesem geçermi, yoksa ilaçlama ekibimi çağırsam??  :crybaby2: :crybaby2:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

ya arkadasim gecmis olsun bi defasiinda bizim evede musallat olmuslardi temizleye temizleye bi haftada bitirdik sukur ama sen sakin hipoyla falan temizlim deme hamissin iyi degil sana annen yda bi yakini varsa gelsin o yapsin sen sakin guclu temizlik maddelerine yaklasma oldumu canim yuvalari vardir temizlñerseniz bisey kalmaz  :opucuk:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Dilek&Yusuf

dolaptaki pirinç bulgur şehriye gibi şeyleri kontrol et onlarda kurtlanmş olabilir.eğer öyleyse atar kurtulursun yoksa devam eder böyle

elif84

kızlar bendede kelebek var dolabıma baktım ama hiçbişi yok kurtcuk falan yok komşularıma sordum onlarda da kelebek varmış ne yapacağım bilmem tüm odalarımda var

Lă_Tăhzen!

her yıl 3 aylık yaz sezonunda saolsunlar evimde konaklarlar kelebek ve kurtcuklar  bu sıcaktanmıdır nedır daha fazla tavanlarda o kurtlar  :igrenc:  kurubaklagıllere ve de baharatlara saldırıyorlar ben bırcok seyı attım çöpe vede kurubaklıyatları baharatları  salonumdakı vıtrınımın dolabına koyuyorum mecburıyetten ama yınede kesılmedi sinir oluyorum kıs gelsede defolup gitseller cok kezde çiftlesirken gordum o kelebekleri öldurmekte istemıyorum öyle ysayıp gıdıyoruz hep birlikte  :cildir:

AyNi

akşam mutfak dolaplarını kontrol ettik eşimle.. kayınvalidem bana kuru üzüm göndermişti... onların içinden çıktılar  :igrenc: :igrenc: ama benim içimde süphe kaldı aceba başka şeylerede girmişler midir kızlar???

ramazan için birsürü stok yaptık pirinç filan, onları atamamda  :honk:  ooofff offf

AyNi

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 03 Ağustos , 2010, 19:43:17
ya arkadasim gecmis olsun bi defasiinda bizim evede musallat olmuslardi temizleye temizleye bi haftada bitirdik sukur ama sen sakin hipoyla falan temizlim deme hamissin iyi degil sana annen yda bi yakini varsa gelsin o yapsin sen sakin guclu temizlik maddelerine yaklasma oldumu canim yuvalari vardir temizlñerseniz bisey kalmaz  :opucuk:

haklısın canım, ağır ilaçlarla temizleyemem... maalesef ne annem nede başka yakınım var yanımda, mecbur eşim yapacak  :k06: 

ama yapar saolsun bişey demez...

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: AyNi - 04 Ağustos , 2010, 09:29:24
Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 03 Ağustos , 2010, 19:43:17

haklısın canım, ağır ilaçlarla temizleyemem... maalesef ne annem nede başka yakınım var yanımda, mecbur eşim yapacak  :k06: 

ama yapar saolsun bişey demez...
:icon_thumright:  :icon_thumright: kocislerimiz caliskan sukur  :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Dilek&Yusuf

içinden çıkmazsa pirinçlerin falan sorun yok içinden çıkarsa at istersen.

mandalinaportakal

dün akşam 1-2 tane kelebek gördüm mutfakta dolapları kontrol ettim bişey yok. kuru bakliyatları kontrol ettim onlar da temiz. zaten her şeyimi cam kavonozlarda saklarım. dışardan ya da komşulardan mı geliyor acaba  :dontknow:

asya81

Valla cam kavanoz felan işlemiyor içinde oluyorlar :violent1:kahvemi bile basmışlar deli oldum.ben ilkbahar ve yaz aylarında hiçbirşeyi bırakamıyorum ortada hemen kurt ve kelebek basıyor.herşeyim buzdolabında malesef.bir makarna tanesi olsa oluyor.

mandalinaportakal

canım bingo.tam da dediğin gibi dün içinde ceviz,badem bulunan cam kavonozu bir açtım kelebekler uçuştu.kendi kendine böceklenmiş sanırım sıcaktan.attım hepsini.diğer kavanozlara baktım,temizdi.umarım biter.

ยรlคภ๓คz göภlüm

benim de herşey cam kavanozda  hatta içine tuz da atıyorum. eğer yaz çok sıcak geçerse cam fayda etmiyor. ben de mümkün olduğunca buzdolabında saklıyorum

mandalinaportakal

dolap tıklım tıklım.kış hazırlıklarıyla doldurdum.haftalık sebze meyve de eklenince bakliyatlara vs yer kalmıyor.

Emine

Kurtlanmış herşeyi at. Bir kere bizde de oldu biz evi ilaçlatmıştık. İçinde kurt gördüğüm herşeyi atıyorum eşim de organik ondan oluyor atma diyor  :ehi: Cam kavanoz falan farketmiyor heryerde olabiliyor.