28 Mart , 2024, 14:19:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Baba İle İletişim

Başlatan мiŁenα., 03 Ağustos , 2010, 17:23:42

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

- Hamileliğiniz boyunca eşiniz karnınızdaki bebeğiyle konuşur. Böylece daha ilk günlerden çocuğuyla arasında bir bağ kurmaya başlar. 24. haftadan itibaren bebeğiniz ana rahminin dışındaki sesleri algılayabilir. Araştırmalar gösteriyor ki düşük tondaki sesleri dahi bebeğiniz kolayca duyabiliyor. Bu yüzden miniğinizle konuşmanın erken olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hatta ona güzel masallar bile anlatabilirsiniz.

- Bebeğinizle babası arasında bağları erkenden geliştirmenin en güzel yolu nedir? Bunun için doğumda eşinizin kordon bağınızı kesmesi ve onu kucağına ilk alan kişi olması yararlı olur. Çalışmalar bunu yapan babaların yeni doğan bebekleriyle aralarında daha sıkı bir bağ kurduğunu gösteriyor.

- Doğumdan sadece 14 gün sonra bebeğiniz babasının sesini tanıyabilir. Bu aslında hamileliğinizde eşinizin çocuğunuzla konuşmasının işe yaradığını gösterir.

- Bebeğinizin babasıyla olan bağlarını güçlendirmek için aralarındaki ten temasını artırmaya çalışın. Mesela onu yıkarken babasından yardım isteyin. Ayrıca yapılan araştırmalara göre sürekli olarak babası tarafından yıkanan çocuklar babalarıyla asla sonlanmayacak bir arkadaşlığın da ilk adımını atmış olur.

:love9: :love7: :love9:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

benim kizim babasiyla muthis bag var aralarinda cok iyi anlasirlar  :k06: daha karnimdayken hergece opmeden uyumazdi   :flowers: kizim babasini her gordugunde cilginca guler  ;D o gidince arkasindan aglar  :crybaby2: babasi kizimizi uyutur hatta bazen ayaginda sallayarak uyutur cok komik oluyolar oyle banyo yaptirirken yardim eder yapmadigi tek sey altini degistirmez onuda ben yaptirmam zaten  :ehi:  zaten daha sevgiliyken harika bi baba olcagini biliyodum eeeeeee ben boyle harika bi es ve baba olan adama cocuklari dizerim valla  :ehi: cok cocuk istiyi hadi bakalim sonumuz hayrolsun  :ehi:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

--elif--

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 03 Ağustos , 2010, 22:55:42
benim kizim babasiyla muthis bag var aralarinda cok iyi anlasirlar  :k06: daha karnimdayken hergece opmeden uyumazdi   :flowers: kizim babasini her gordugunde cilginca guler  ;D o gidince arkasindan aglar  :crybaby2: babasi kizimizi uyutur hatta bazen ayaginda sallayarak uyutur cok komik oluyolar oyle banyo yaptirirken yardim eder yapmadigi tek sey altini degistirmez onuda ben yaptirmam zaten  :ehi:  zaten daha sevgiliyken harika bi baba olcagini biliyodum eeeeeee ben boyle harika bi es ve baba olan adama cocuklari dizerim valla  :ehi: cok cocuk istiyi hadi bakalim sonumuz hayrolsun  :ehi:
aynurum yazmama gerek kalmadı sen herbişeyimizi sıralamışsın bizdede durum bu vaziyet hatta bazen beni sevmiyormu acaba die üzülürüm  ::)

mamburcu

selam sitenize yeni üye oldum benimde oglum 28 şubatta dogdu ve hep eşimle yıkıyoruz oglumuzu ve sesinden tanıyor inanılmaz bişey sanırım hamileliğimde sürekli konuşması ile alakalı ve ben bu abloyu gördüğümde çok mutlu oluyorummmmm
28 şubat bitanecik ata birolum dogduuuu