2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

Balböceği

Allah iylik versin aynicim  :amin: :amin: iyi olun kimse kotu olmasin  :y25:
bizde iyiz sukur randevu gunumuzu bekliyoruz 25. de ayin insallah bi cinsyeti tam belli olsun yavas yavas eksiklerimizi alacaz  :hello2: :hello2: evt yolu yariladik 5. aydayiz ben ilk hamile kaldigim zaman 4. 5. ayi gorurmuyuz diyordum
hani hep o korkuyla cok sukur rabbim verince veriyor  :amin:

AyNi

Alıntı yapılan: ~²º¹º~«вαℓвσ¢єgι» ~²º¹¹~ - 12 Ağustos , 2010, 13:36:17
bizde iyiz sukur randevu gunumuzu bekliyoruz 25. de ayin insallah bi cinsyeti tam belli olsun yavas yavas eksiklerimizi alacaz  :hello2: :hello2: evt yolu yariladik 5. aydayiz ben ilk hamile kaldigim zaman 4. 5. ayi gorurmuyuz diyordum
hani hep o korkuyla cok sukur rabbim verince veriyor  :amin:

kız olduğuna daha emin değilmisiniz?? hadi oğlan derse doktor  :-ooo bizde 13 haftalık olduğumuzda doktora gitcez, belki cinsiyeti belli olur... çok heyecanlı yaa  :hieyt: :hieyt:

benimde sürekli bir korku var içimde hala  :-\ bizde bi 5 aylık olsaydık hayırlısıyla...

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: vuslat - 12 Ağustos , 2010, 13:07:36
caım benm cevapların içn çok tşk ederim inan bana çok rahatladım.. :opucuk:
 bu arada evet ya ben biraz geç kaldım hem bebeği hem keseyi görmek için. bide dr doluymuş böle dek geldi işte  ;)

vuslatcııım benim son adetim de 2 haziran.
ceylin gibi bende de geç döllenme olmuş.bebeğin boyuna göre hesaplıyor doktorlar.
son adete göre bugün 10+1 olmam gerek ama bebişimin ( :nazar: :nazar:) boyuna  göre de 8+5 im.
ne zaman gideceksin doktora.inş sağ sağlim görürsün bebeğini. :amin: :amin: :amin:

Balböceği

Kizlar ben cikiyorum Rabbe emanet olun  :amin:

Alıntı yapılan: AyNi - 12 Ağustos , 2010, 13:40:36
Alıntı yapılan: ~²º¹º~«вαℓвσ¢єgι» ~²º¹¹~ - 12 Ağustos , 2010, 13:36:17
hani hep o korkuyla cok sukur rabbim verince veriyor  :amin:

kız olduğuna daha emin değilmisiniz?? hadi oğlan derse doktor  :-ooo bizde 13 haftalık olduğumuzda doktora gitcez, belki cinsiyeti belli olur... çok heyecanlı yaa  :hieyt: :hieyt:

benimde sürekli bir korku var içimde hala  :-\ bizde bi 5 aylık olsaydık hayırlısıyla...
Ay bacim ben ayda iki dra gidiyom ilk gittimde gelismis hastaneydi bide ilk gidisimdi korku vardi
sormadik ona ayni haftada bi dra daha gittik ona sorduk ihtimal uzerine kiz dedi  :k06: :k06:
Dedimki tam belli olsun kiz veya oglan oldugu ondan sonra alalim dedik Bide ayda iki dra gidiyozzzzz  :suclu: :suclu:
25. de buyuk hastane 27. sinde kucuk saglik ocagi gibi bi yerrr  :k06: aslinda iyi haftada iki kez gormek  :k06:

AyNi

eli ayağı düzgün olsun, sağlıklı olsunda kız erkek önemli değil tabi... ama iki kere göreceksen emin olursun artık inşallah  :k06: :k06:

bende çıkıyorum, herkese şimdiden iyi iftarlar...  :wave:

eymen@ecrin

mrb arkadaşlar oruç tutabiliyormusunuz ben dün  tutmadım bugün deneyeyim dedim ama çok zor geçiyor ya çok etkiledi beni sürekli uzanıyorum  allah yardımcımız olsun

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

bana doktor oruç tutmuyorsun bol bol su içiyorsun dedi.hamile olduğumu öğrenmeden önce bi gün tutmuştum ama zaman geçmek bilmemişti....
tutanların allah yardımcısı olsun.

eymen@ecrin

bende haftaya gidecem doktora kesin bana da tutma diyecektir ki zaten tutamiycam heralde

ceylin eslem

bende haftaya gidecem muhtemelen banada oruç tutma diyecektir ki zaten tutmuyorum.o kadar çok sık acıkıyorumki tutsam neyaparım hiç bilmiyorum.

vuslat

Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 12 Ağustos , 2010, 13:41:06
Alıntı yapılan: vuslat - 12 Ağustos , 2010, 13:07:36
caım benm cevapların içn çok tşk ederim inan bana çok rahatladım.. :opucuk:
 bu arada evet ya ben biraz geç kaldım hem bebeği hem keseyi görmek için. bide dr doluymuş böle dek geldi işte  ;)

vuslatcııım benim son adetim de 2 haziran.
ceylin gibi bende de geç döllenme olmuş.bebeğin boyuna göre hesaplıyor doktorlar.
son adete göre bugün 10+1 olmam gerek ama bebişimin ( :nazar: :nazar:) boyuna  göre de 8+5 im.
ne zaman gideceksin doktora.inş sağ sağlim görürsün bebeğini. :amin: :amin: :amin:
caım benm ben bugün gittim dr a.. ben 19 haziranda olmuştum dr 24 üne göre hesapladı çok geri değil dedi bize göre 7 haftalık ama br aylık dedi anlamadım neden öle söledi ben şimd neye inanıcamm  ??? doğumada 11 martla 31 mart arası dedi.. iki hafta sonr tekrar dgidicem test verdi hemde bebeği tam görrüüz dedi ben gördüm ama göremedin dedi dedim olsun dr hanımmm sen gördeee o bana yeterr  :k06: :k06: :k06: nys kuzum işte herşeyin yolunda olması insanı çok mutlu ediyo anneliği öle anlıyosun ona bşiy olucak diye ödün kopuyo dilerim hepimiz kolay ve güzel hamilelik geçirriz ve darısı tü isteyenlerin başına olur inşş

[/ur

ceylin eslem

ohh maşşalah bak herşey yolunda 2 hafta sonra kalp atışınıda görürsün zaten.eee annelik böyle bişey iştee tabiyki ona bişey olacak diye ödü kopuyo insanın.allahım meleklerimizi korusun.onları bizlere bağışlasın.

vuslat

kalp atışını, bebeği keseyi dr gördüü ama ben anlamadım.. ay öle bi baktıki eyvah dedimm dış gebelik diycekk ama şükürki demedi rabbim herkesin hamileliğini yolunda eylesin.. bu arada oruç tutuyomusunuz ben tutamıyorum denemek istiyorum ama gece midem bulanıyo. acaba oruç tutmanın çocuğa bi zararı var mıdır.. hani tam oluşma derecesinde ya

[/ur

elif su

Alıntı yapılan: AyNi - 12 Ağustos , 2010, 12:52:25
Alıntı yapılan: ceylin eslem - 12 Ağustos , 2010, 12:48:17
valla bende kilo almadım yarım kilo vermişim sadece ama pantolonlarımı giyemiyorum sıkıyo,göbek çıktı heralde bendede.hem bu aylar tam geçiş dönemiymiş.kendi kıyafetlerimiz sık gelirmiş.hamile kıyafetleride zaten bol gelir.o yüzden elbise tarzı giyinmek en doğrusu bu günlerde.haa bide bel kalınlaşırmışya belkide ondan.

söylemesi ayıp benim sadece iç çamaşırlarım rahatsız ediyor... onları yeni almam lazım... yoksa fazla dar gelen bişey yok şimdilik... zaten çok dar giyinmiyorum. ama tişörtlerimin altından hafif bir göbek çıkıyor  :k06:

hamilelik kıyafetlerini ramazandan sonra almaya başlarım galiba...

yaaa kışın napcaz bilmiyorum, tam kışın ortasında göbekli olcaz, kocaman mont giymek istemiyorum  :sad1: mevsimlik bişeymi alsam, üşürmüyüm aceba kışın...

:) Aynı şeyi bende düşündüm. Şimdi mont olsan kocaman, sonra onu bir daha ne zaman kullanacaksın, almasak üşür müyüz? Sanırım en güzeli kalın kalın kazaklar giyip örgü uzun şallara dolanmak ya da pançolar giymek olacak. Yoksa satın aldığımız kocaman montlar bir sezon giyilecek ardından gardolapta yıllanacak.

ceylin eslem

canım kalp atışlarını doktor gördüyse çok iyi herşey yolunda zaten.oruç tutmanın bebeğe bir zararı olacağını düşünmüyorum çünkü bebek zaten bu haftalarda annenin kanından beslenmiyor kendi kesesinden besleniyor. o yüzden bebeğe bir zararı olmaz.ama ben şöyle düşündüğüm için oruç tutmuyorum.şimdi tamam bebek zarar görmez ama bu dönemde zaten bizim  birsürü şikayetlerimiz oluyor mide bulanması,mide kazıntısı,baş ağrısı,tansiyon,yorgunluk vss..hem bu şikayetlerden dolayı,hemde şu aralar biz yeterli besin alıp depolarımızı dolduramazsak ilerleyen haftalarda bebek annenin depolarını kullanacağı zaman  biz sıkıntı çekeriz diye düşünüyorum.bizim gayet iyi beslenmemiz gerekiyor bebeğimiz için.ben böyle düşünüyoum ama herkez kendi bilir.sonuçta rabbim biz hamilelere illa oruç tutun demiyor.tvde hocalar sürekli diyor hamileler oruç tutmasın diye.

ceylin eslem

aaaa şu panço işi benim hiç aklıma gelmemişti.evet yaa kışın bende şöyle kalın bir panço alayım en iyisi.bende montun fermuarını açık giyerim diye düşünüyordum.yoksa o  kadar para verip mont alıpta 3-4 ay sonra kenara koymanın ne mantıgı varki.