2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

ceylin eslem

kızlarrrrr bugün doktorumuza gittik.herşey yolunda gidiyormuş gelişimi gayet iyiymiş.benim minik maymunum yaaa çok tatlıydı.ne kadar büyümüş çok şaşırdım.kolları bacakları koca kafası ne kadar belirgindi.miniminnacık paymaklayını yeyim ben onun. :hieyt:  :hieyt: ama uyuyordu hareketsizdi yani.hacıvat duruşu vardı doktorumuz dalga geçti bizim sıpayla.allahıma şükürler olsun.12 gün sonra ikili testini yaptıracağız .ondada sorun çıkmaz inşallah.

AyNi

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 25 Ağustos , 2010, 18:44:40
kızlarrrrr bugün doktorumuza gittik.herşey yolunda gidiyormuş gelişimi gayet iyiymiş.benim minik maymunum yaaa çok tatlıydı.ne kadar büyümüş çok şaşırdım.kolları bacakları koca kafası ne kadar belirgindi.miniminnacık paymaklayını yeyim ben onun. :hieyt:  :hieyt: ama uyuyordu hareketsizdi yani.hacıvat duruşu vardı doktorumuz dalga geçti bizim sıpayla.allahıma şükürler olsun.12 gün sonra ikili testini yaptıracağız .ondada sorun çıkmaz inşallah.

aaa çook sevindim ne güzeel  :hello2: :hello2: bende pazartesi kafasını, minicik kollarını ve bacaklarını ve tabiki pıt pıt atan kalbini gördüm  :k06:  :muzz: :muzz: çook güzel bir duygu yaa, Rabbim herkese yaşatsın...

ama bence benim doktorumun ultrasonu iyi olmadığını hala iddiaa ediyorum, çünkü çok net görünmüyor, çizgi çizgi görünüyor... verdiği ultrason resmide iyi değil...  :cildir:

aşkitoom

arkadaşlar bende yarın gidecem ultrasyon için.dua edin,inş herşey yolundadır,arkadaşlar gebelikte hangi renk lekeler tehlikelidir :k06: :k06: :k06: :k06:

fatma...

ben daha dra gitmedim ama bebeğim nisanda olucak herhalde netten hesapladığım kadarıyla  :k06:

eymen@ecrin

bebeğimmm

ipek_lab

hayırlı olsun Allah kucağına almayı nasip etsin

bebeğimmm

Aminn cnm Allah herkese yardımcı olsun hepimiz sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız inş bebişlerimizi

pisicik

aynicim öncelikle geçmişolsun canım.inşaallah tekrarlamaz bir daha bulantıların. bende yine bi on gündür yatıyordum.hafif bir şekilde kahverengimsi akıntı geldi.çok korktum.dr hemen istirahat dedi.yattım geçti çok şükür.
bu cuma ikili taramaya çağırdı.inşaallah rabbim sağlıklı sonuçlarını almayı nasip eder.insan herşeyden korkuyor ya...sonuçlar ne zaman çıkar biliyor musunuz?

ipek_lab

canım bende bugün verdim ikili testi doktor 2-3 güne çıkar dedi ama gittiğin hastahanenin çalıştığı laboratuvara göre değişir 1 haftaya kadar çıkar

ceylin eslem

allaha şükürki benim mide bulantılarım falan tamamen geçti.eeee artık 12+2 olduk  :muzz: bizde 5 gün sonra ikili testimizi yapacağız.bebişimi hemen özlüyorum yaa neyse 4 gün sonra fıstığımı görecem  :hieyt: haa bide biliyormusunuz ikili test sonucuna göre cinsiyetinide tahmin edebiliyormuşuz.betahcg değeri 50 nin altında olunca erkek,50 nin üstünde olunca kız oluyomuş.ne kadar doğru bilemiyorum ama sitede böyle bir konu var arkadaşlar.

AyNi

bizde az önce doktordan geldik... 12 hafta 4 günlük olduk... ikili test için gitmiştik ama ense kalınlığını doktorumuz ölçemedi... meleğim kıpır kıpır hiç durmadı... bide duruş pozisyonundan dolayı ölçemedi... doktorum bir ay sonra üçlü test yapalım dedi, daha kapsamlı olur dedi... bizde olur dedik...

ama kızlar bebeğimi bir görecektiniz... ilk defa bu kadar hareketli ve canlı gördüm... elleri ayakları ve kafasını nasıl oynatıyor  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: maşallah bebişime  :nazar: :nazar: :nazar:

çok duygulandım, bi kaç damla yaş döküldü gözümden  :y25: Rabbimin bize küçük mucizeleri bu minikler  :love7: :love7:

mide bulantılarımda serumdan sonra bayağı hafifledi çok şükür... biraz daha var ama o kadar katlanabilirim :k06:

doktorum folik asiti bırakıp, elevit ve gynoferon adlı ilaçlar verdi...

sizde güzel haberlerle gelin inşallah  :amin:

AyNi

Alıntı yapılan: pisicik - 01 Eylül , 2010, 15:20:18
aynicim öncelikle geçmişolsun canım.inşaallah tekrarlamaz bir daha bulantıların. bende yine bi on gündür yatıyordum.hafif bir şekilde kahverengimsi akıntı geldi.çok korktum.dr hemen istirahat dedi.yattım geçti çok şükür.
bu cuma ikili taramaya çağırdı.inşaallah rabbim sağlıklı sonuçlarını almayı nasip eder.insan herşeyden korkuyor ya...sonuçlar ne zaman çıkar biliyor musunuz?

saol canım, teşekkür ederim, serumdan sonra bayağı hafifledi mide bulantım, ve artık en azından ev işlerini filan rahat yapabiliyorum... seninde dediğin gibi herşeyden korkuyor insan, bin türlü şey geliyor aklına, aceba kalbi atıyormu, gelişiyormu, bişey mı oldu  :cildir: ama çok şükür bugün rahatladım...

sanada geçmiş olsun, aman dikkat et bebişe, yat dinlen bol bol...

pisicik

günaydın kızlarr.... içim kıpır kıpır ya,bi yarın olsaydı artık.özledim cidden.buzdolabının üstünde her kontrolde çekilen ultrason fotoları var bebeğimin.yarın çok daha ayrıntılı bir fotosu olacak inşaallah.drum parmak aralarını dahi kontrol edeceğiz demişti.hatta cinsiyetini ile belki söyleyebilirim demişti.en başından beri içimden hep erkekmiş gibi geliyor,annelerin içine doğan doğrudur diyorlar.rabbim sağlıkla versinde herşeyin başı o.

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

ben de bugün 3 boyutlu ultrasona girdim.çok şükür herşey yolundaymış. :nazar: :nazar: :nazar: ikili test için de kan verdim 2 haftaya kadar çıkarmış sonuç.inş o da iyi çıkar. :amin: :amin:

çok şükür allahıma 3 ay bitti,4'e girdik.cinsiyet için daha küçük dedi.ama ultrasonları net değil ki zaten. hayırlısı olsun artık..