2011 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri ve Anneleri

Başlatan ponçik, 25 Haziran , 2010, 11:46:04

« önceki - sonraki »

ஐ๑((-_-))๑ஐ๑YAĞMUR-TOPRAK๑ஐ๑((-_-))ஐ๑

Alıntı yapılan: AyNi - 20 Ağustos , 2010, 09:30:33
Alıntı yapılan: yağmurum - 20 Ağustos , 2010, 09:28:17
Alıntı yapılan: AyNi - 20 Ağustos , 2010, 09:17:03
Alıntı yapılan: yağmurum - 20 Ağustos , 2010, 09:13:01
selam kzlar Benmde nisanı bekliyorum bnmm bebeişimde nisanda başınd yada martın aonunda gelecek.Annesinin bitanesi oooooo.... 7+1 oldu benm bebeğim.... Allhıma şükürler olsunki.

oo maşallah... 8 haftlalık olmuş seninki... bizde bugün 10 hafta 6 günlük olduk... yarın 12 haftaya başlayacağız inşallah  :nazar: :nazar:
Evet Allhım korusun yavrularımızı öğrendğimde 4 haftalıktı. çok çabuk geçiyor zamn.2 aya girecem.hayurlısıya alsaydık kucağımıza yavrularımzı. OOyy ne tatlılar ya.. Kıyafet almak için zor tutuyırum kendimi....

ayy hiç sorma, geçen eşimi kandırdım, bebek kıyafetleri satan mağazaya girdik... cinsiyeti belli olmadan almayalım diyo eşim ama ben dayanamıyorum  :sad1: dedim en azında yeşil veya sarı battaniye alalım... ikisi için de olur... aldırmadı  :crybaby2: bir ay daha sabret diyooo  :crybaby2:
Aynen ama kaçamak  kaçamak alcam gibi duryo adam yanımdan ayrılmıyoki işe gidiyoz beraber eve geliyoz berbaer hafta sonu çıksam takılır arkama bi kaçamak yapamadım aldıktan sonra oda ayyyy ne tatlıymış der benden meraklıda aldırmıyo işte renkleri gcık olur diyo... belli olsun tatlı şeyler alırız diyo.
CANIM KIZIM BENİMMMMMMMM

AyNi

aynen benimkide beni bırakmıyor... zaten sıcakten pek dışarı çıkmıyorum... bebişim 3 aylık oldu, daha bi çorap bile almadık  :sad1: bekarken almıştım birsürü bişeyler, arkadaşlarım getirmişti  :k06: onlara bakıp kendimi avutuyorum artık...

eşime diyorum ki, cinsiyeti belli olsun, sen görürsün  :ehi: mağazaları tek tek gezip herşeyi alacağım... tutamayacak beni  :k06:

ஐ๑((-_-))๑ஐ๑YAĞMUR-TOPRAK๑ஐ๑((-_-))ஐ๑

Alemsin ayni. ben bekarlığımda inan çok içim gitii de almadım ne olur ne olmaz belki hamile kalamam içimde kalmasın dedim. Onalar bakıp ağlamıyım sürekli diye. Ama yok yok başlicam dayanamıyorum aaaa napim ya kadınız anneyiz işte ana yüreği evladını düşünüyo dimi ama aynicim.
CANIM KIZIM BENİMMMMMMMM

AyNi

evet kesinlikle haklısın canım... ya bide şu var, iki hafta sonra doktora gitcez... hadi cinsiyetini göstermezse?? bir ay daha mı beklicem?? bendeki merakla bebişim 5 aya kadar göstermez zaten  :ehi: :ehi:

bende o zaman gızlı gızlı alırım  :k06:

aşkitoom

arkadaşlar bende dayanamıyom,benimkinin de cinsiyeti belli değil :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:kan değerim 5349 çıktı.kaç haftalık oluyor bilemedim,doktor cum a gel dedi,gidecez bakalım kaç haftalık olduğuna.sizce kaç haftalıktır.ama bende alışverişe dayanamıyom,eşim acele etme dio ama bende beyaz alırız yeşil alırız diom.olmaz acele etme dio :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

AyNi

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 09:50:31
arkadaşlar bende dayanamıyom,benimkinin de cinsiyeti belli değil :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:kan değerim 5349 çıktı.kaç haftalık oluyor bilemedim,doktor cum a gel dedi,gidecez bakalım kaç haftalık olduğuna.sizce kaç haftalıktır.ama bende alışverişe dayanamıyom,eşim acele etme dio ama bende beyaz alırız yeşil alırız diom.olmaz acele etme dio :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

öncelikle hayırlı olsun canım, kan değerinden tam tutturamıyosun, çünkü herkesin farklı oluyor.. son adet tarihine göre hesapla, eğer geç döllenme değilse tabi...

aşkitoom

adetim en son 9 temmuzdaydı cnm,kanda kaç haftalık olduğu mu belli olmuyor cnm...

AyNi

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 09:55:57
adetim en son 9 temmuzdaydı cnm,kanda kaç haftalık olduğu mu belli olmuyor cnm...

doktorum bana kan değerleri herkeste farklı, o yüzden kese büyüklüğüne göre hesaplıyoruz demişti... mesela ben 4 haftalıkken 502 değerim, ama başkası 1500 olabilirmiş... seninki yaklaşık 6 haftalık galiba  :icon_scratch:

doktorun bidaha ki muayene de sana söyler zaten...

aşkitoom

çok saol cnm yardımcı olduğun için,bide ben şey soracam.bizim burada sular ii değilmiş,burda anons verilmiş.ben duymadım,o sudanda içmiştim,çeşme suyu.karnım ağrıyor biraz,afedersin ishalde olabilrim.bunun bebeğe bi zararı olmaz demi,ne yapmam gerekiyor :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

AyNi

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 10:03:32
çok saol cnm yardımcı olduğun için,bide ben şey soracam.bizim burada sular ii değilmiş,burda anons verilmiş.ben duymadım,o sudanda içmiştim,çeşme suyu.karnım ağrıyor biraz,afedersin ishalde olabilrim.bunun bebeğe bi zararı olmaz demi,ne yapmam gerekiyor :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

inşallah bişey olmaz canım, ilaç kullanma kesinlikle, doğal yolla geçirmeye çalış, kuru ekmek vs...

ceylin eslem

ayy şu bebek kıyafetleri ve eşyaları konusunda bu aralar çok dertliyim.kocamla tek tartıştıgımız konu bu oldu son günlerde.ben ne güzel hayaller kuruyorumki, o kadar çok bekledim ve istedimki bu bebeği, inanılmaz derecede hayallerim var bebekle ilgili.isteklerim heveslerim varki.hem öyle çok büyük çok abartılı mantıksız şeylerde değil üstelik.mesela dedimki geçen gün aşkım bebeğin cinsiyeti 4.ayında belli oluyomuş en azından cinsiyetini öğrendiğimiz günün hatırına bebeğimize ne bilim bir tulum yada ayakkabı gibi bişey alalım olurmu dedim.ne dese beyenirsiniz hayır öyle erkenden hiçbişey almak yok doğuma 1 ay kala alırız ihtiyaçlarını.o an o kadar moralim bozulduki.ben o kadar heveslenirken öyle demesi çok canımı sıktı.ona göre belki bebeğe bişey olacak alacaklarımız elimizde kalacak gibi şeyler düşünüyor.hep işin olumsuz tarafından düşünüyor.mesela en favori konumuz  şu;ben diyorumki bebek doğduktan sonra bebek odası alalım bebeğin dolabı olsun.kıyafetlerini koyarız.kolilerde duracak kıyafetleri diyorum.buna bile 3-4 sene sonra alırız diyo.çıldırtıyoooo beniiii :cildir:  :cildir:  :cildir: bende artık sinirden sen hiçbirşeye heves etmiyorsun insanın içinde azıcıkta olsa bir heyecan heves olur diyorum.ama ben yapacağımı biliyorum gizli gizli fırsatını bulduğumda alacam o görür.beni bu mutlu günlerimde ağlatıyo yok yere. :crybaby2: :crybaby2:  :crybaby2:

Balböceği

Ceylincim nasibinde ne varsa kocan almasa dahi olur cnm
hic bosa uzulme her anne gibi bende istiyorum cocugum iyi guzel elbiseler giysin giydirelim
5 aylik hamileyim dusunuyorum bir besik alsam nereye koyacam diye evim o kadar kucukki besigi birak
tek bi parca esya koyamam benimde tek bi derdim duzgun ev bulup cikmak  :amin:
rabbim hayirlisini versin hep  :amin:

vuslat

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 20 Ağustos , 2010, 10:46:19
ayy şu bebek kıyafetleri ve eşyaları konusunda bu aralar çok dertliyim.kocamla tek tartıştıgımız konu bu oldu son günlerde.ben ne güzel hayaller kuruyorumki, o kadar çok bekledim ve istedimki bu bebeği, inanılmaz derecede hayallerim var bebekle ilgili.isteklerim heveslerim varki.hem öyle çok büyük çok abartılı mantıksız şeylerde değil üstelik.mesela dedimki geçen gün aşkım bebeğin cinsiyeti 4.ayında belli oluyomuş en azından cinsiyetini öğrendiğimiz günün hatırına bebeğimize ne bilim bir tulum yada ayakkabı gibi bişey alalım olurmu dedim.ne dese beyenirsiniz hayır öyle erkenden hiçbişey almak yok doğuma 1 ay kala alırız ihtiyaçlarını.o an o kadar moralim bozulduki.ben o kadar heveslenirken öyle demesi çok canımı sıktı.ona göre belki bebeğe bişey olacak alacaklarımız elimizde kalacak gibi şeyler düşünüyor.hep işin olumsuz tarafından düşünüyor.mesela en favori konumuz  şu;ben diyorumki bebek doğduktan sonra bebek odası alalım bebeğin dolabı olsun.kıyafetlerini koyarız.kolilerde duracak kıyafetleri diyorum.buna bile 3-4 sene sonra alırız diyo.çıldırtıyoooo beniiii :cildir:  :cildir:  :cildir: bende artık sinirden sen hiçbirşeye heves etmiyorsun insanın içinde azıcıkta olsa bir heyecan heves olur diyorum.ama ben yapacağımı biliyorum gizli gizli fırsatını bulduğumda alacam o görür.beni bu mutlu günlerimde ağlatıyo yok yere. :crybaby2: :crybaby2:  :crybaby2:
canım benim.. kıyamamm  :y25: ama bak ne diycem ilk öğrendiğin gün kıyafet almak istiyorsunya bu çok güzel bişiy aslında. biz bayanlar duygusalız ama erkekler kötü yannını düşünüp mantıkla hareket ederler. o bebeğin düşme ihtimalini göz önüne alıyo sonrada kıyafete bakıp üzülürsün diye öle diyodur. ama bak öle canını sıkıcak bişiy yokki çok özeniyosan kendin alırsın bişiy nerden haberi olucak aldığımız her kıyafetin bilmmemneyin yanında adamlar mı oluyo  ;) al gizliden koy kenarıya.. eşya muhabbetinede gelince onu zamanı geldiğinde duygu sömürüsüyle ( yani ay buçocğun eşyalarını nereye koyucaz yer yok baksana bi dolap alsak şöle ucuzlarından filan (ucuzuda duygu sömürüsü olsun diye söledm haa nasılsa en güzelini alıcaktır ikna olduğuda =D ) bunları zamanı gediğinde konuşursn hiç moralini bozma sen erkekler bi konuyu garantiye almadan konuşmak istemezler yada gelecekte  olacak olan bişiy için hayır der geçerler.. halbuki biz bayanlarrda öle bi dil var ki yeterki doğru zamanda doğru şekilde söleyelim  ;) :opucuk:

[/ur

ceylin eslem

ah vuslat gerçekten öyle.kocam aynen öyle işte.aslında bu aralar maddi anlamda herşey üstüste geldi adamcağız daraldı bide ben üstüne böyle şeyler söyleyince adamın asabı bozuldu.onada hak veriyorum aslında. kocama kızdıgımdan hiç heyecan duymuyorsun heves etmiyorsun diyorum ama.aslında öyle değil oda heyecan duyuyor hamile oldugumu öğrendiğinden beri uyurken bile eli göbişimde seve seve bir hal oluyor.önce beni sonra onu öper öyle uyuruz.şimdi bende oda sadece varlığını biliyoruz bide ilerleyen dönemde cinsiyetimizi öğrendiğimizde göbişim büyüyüp tekmeler atmaya başladığında dahada mutlu olacak bebeği için kendisi bişeyler almaya başlayacak belkide heveslenip.hem aslında öyle söyler ama bana hiç kıyamaz bebeğimizede kıyamayacaktır.bu arada 3 hafta sonra başka bir eve taşınacağız (benim okuluma yakın bir eve,bebeğimi öğle aralarındada görürüm doyururum diye)yeni evle birlikte yeni masraflarda olacak koltuk takımı,halı,tül.yolluk,ayakkabılık,taşıma masrafı derken baya bir masrafımız olacak onlar için zaten bunalıyo bide ben kocamın üstüne geliyorum aslında azıcık dişimi sıkmam gerekiyordu,şimdi bunları söyleyip kocamı bunaltmanın hiç sırası değil aslında.

Balböceği

ceylin senin hayatinda benim gibi cnm orn. sen bebisi neler alacam diyorsun
kocan biraz daha baska yonlerini dusunuyor kocana ben hakveriyorum
niye dersen benimde kocam hamile kaldigim zaman  ona neler alirim soyle boyle diyor hala der
bende basima zaten kotu bi olay yasamisim buda aynisimi olacak diye diye gunleri gecirdim
ne esyasi geldi aklima ne elbisesi benim gecirdigim psikolojik sorunlari hep icimde yasadim esime belli etmedim
geceleri uykum kacardi bisey olcakmi diye rabbim kimseye yasatmasin ama emin ol kocan daha iyisini dusunuyordun
simdi allah gostermesin kocan istermiki senin basina bisey gelsin bende ev ariyorum bak senin dedigin gibi tasinacaz
esya lazim koltuktu suydu buydu allahtan taksitle alma hakki vvarda ordan yirtacaz  :k06: simdi benim iki dusuncem var biri hayirlisiyla saglikli sihhatli yavrumu kucagima almak ikinciside duzgun bir ev bulup tasinmak kis gelmeden
esimde kis olursa olsun diyor iki gunluk isimiz olur diyor hayirlisi bakalim  :amin: