29 Mart , 2024, 02:51:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Babalar da bebeğinize en az sizin kadar iyi bakabilir...

Başlatan βαlκιz, 19 Haziran , 2010, 16:11:40

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Bebeğe yakın olmalı
Kanguru gibi bebeğinizi rahatlıkla taşıyabileceğiniz araçları kullanmak, aralarındaki bağı güçlendirmek için güzel bir fırsat. Bebeğiniz bu sayede babası ile birlikte büyüleyici saatler geçirir. Genelde çocuklar günün sonunda titiz ve hassas olur. İşte babalar bu noktada devreye girerek anneleri sıkıntıdan kurtarır.

Bebeğin bezini değiştirmeli
Bir bebeğin bir yıl içinde yüzlerce kez bezi değişir. O halde bir babanın da bu muhteşem saatlerden faydalanması gerekir. Ayrıca dipnot; bebeğinizin altını her zaman gözlerinin içine bakarak ve konuşarak değiştirin.

Babalar gece nöbetinde
Bebeğiniz geceleri uyandığında babası kalkıp onunla ilgilenebilir. Karnı açsa biberondaki sütünü ısıtabilir, meme emmek istiyorsa onu kaldırıp size verebilir. Baktınız karnı doyduğu halde hala uyanık, onu babasının kollarına verin ve yatıştırıcı ninniler söyletin.

Ata binme oyunu
Babalar annelere göre çocuklarıyla daha sık oyun oynamaya meyilli. Örneğin baba ve çocuk arasında ata binme oyunu meşhurdur! Babanın omuzlarında gürültülü sesler çıkararak eğlenmek büyük küçük her çocuğun hoşuna gider. Bu oyun çocuğunuzla aranızdaki bağları güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda kaslarını güçlendirir. Denge ve koordinasyon becerileri de gelişir.

Annelere düşenler...
Bebeğinizin babası ile arasında kurulan bağı geliştirmek biraz da size bağlı. Eşinize bebeğinizin bakımına dair birkaç sorumluluk vermeniz, bu bağların güçlenmesinde etkili olan ilk ve en kolay yöntem. Ama dikkat edin babası bebeğinizle ilgilendiğinde çevresinde dört dönerek sürekli aralarına girmeyin. Bu şekilde çocuğunuzun ilgisini bölmüş olursunuz. Bırakın baş başa vakit geçirsinler.

Eleştirmeyin
Bebekle iletişime geçmek ve bakımını tam anlamıyla öğrenmek biraz pratik gerektirir. Bu yüzden eşinizi yanlış yaptığı bir şeyden dolayı azarlamayın.

Eşinize güvenin
Anneler hep en iyisini bilir diye söylenen doğru bir söz vardır. Fakat bu böyle diye babalara hiç şans vermemek olmaz. Bakarsınız susturamadığınız bebeğinizi eşiniz kendi yöntemleriyle sakinleştirebilmiş...

Kısacası babalar ve çocuklarının kendi aralarında kurduğu özel bir bağ var. Bir anne olarak sizin onların ilişkisine karışmadan uzaktan seyretmeniz gerekir. Göreceksiniz uzun dönemde baba ile kurulan bağ gelişecek ve aralarında sımsıkı bir bağ kurulacaktır.
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

saolsun  benım esim geceleri benımle bırlıkte ayakta olur ben emziriirm o gazını çıkaırı  :) eşinize guvenın dıyor annelık öyle bır duygu ki kimseye guvenemıyorsun 3 cocouk buyutmus anneme bıle guvenemıyoum  yerı gelıyor... sankı daha önce cocouk buyutmus gıbı akıllar verıyorum

βαlκιz

bende eşimin hakkını ödeyemem
her zaman her konuda yardım etti çocuklara bakmamda
son bikaç aydır pek ilgilenemiyo
çok yogun çalışıyo
ama şimdiye kadar yaptıkları yeter bana allah ne muradın varsa versin ellerin dert görmesin derim hep güler bana  :ehi: :ehi:
eşimden başkasına bırakamam çocukları
büyük ablama bırakırım gözüm arkada kalmaz ama başkasına hiç bırakamam
en iyi eşim bakar
çocuklarda babasına çok düşkün bazen kıskanıyorum çok ilgilendin
seni çok seviyolar diyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

bencede babalarda bebeğe bakabilmeli
Doruk en çok bana düşkün çok mız mız bi bebek olduğu için hep benimleydi
bazen babasıyla yalnız bırakıyorum beraber vakit geçirsinler diye
ben annesiysem oda babası bana düşkün olduğu kadar onada düşkün olsun istiyorum

doruk benden sonra en çok dedesine düşkün babam çok fazla ilgilenir kimseye fırsat vermez  :k06:
bazen eşim buna bozuluyo ama kendi hatası bilgisayar başında geçirdiği zamanları dorukla geçirseydi  :caca:

dün akşam 10 da uyandı doruk 12 ye kadar benimle oynadı yatakta uyumadı
bende teslim ettim babasına 2,5 a kadar oturmuşlar oynamışlar
sonra uyutmuş beşiğine koymuş
demekki isteyince oluyomuş

Balböceği

Eline hic bebek almiyan erkekle cocuga bakmis erkek arasinda fark var..  :k06:

birazda anneler babalara gostermesi lazim bizim babamiz napacak bilmiyoruz  :k06:

βαlκιz

edacım benim eşimde hiç bebek almamış eline
hatta korkardı tutamam onlar dogunca derdi
elleyemem derdi
ama doğduklarında yıllardır babaymış gibi ilgilendi
yeterki istesinler
herşeyi yaparlar  :icon_thumright:

**fatoş**

herkes anasının karnında bebek bakarak doğmadı yaa alışıyorlar  onlarda ee bizde tecrübesizdik ama anne olunca öğrendik onlarda öğreniyorlar eşimde çook bebek salladı geceleri uyumayı ben çıkartmaazdım gazını valla gece kalkar bi saat omzunda sırtını ovalar çıkarırdı gündüzleride ayağında sallardı bizim oğlan sallamadan uyumazdıı hakkını ödeyemem  :love3:

Balböceği

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 21 Haziran , 2010, 18:26:37
edacım benim eşimde hiç bebek almamış eline
hatta korkardı tutamam onlar dogunca derdi
elleyemem derdi
ama doğduklarında yıllardır babaymış gibi ilgilendi
yeterki istesinler
herşeyi yaparlar  :icon_thumright:

haklisin  :k06: