çocuklara cinsel eğitim ne zaman verilmeli ????

Başlatan **fatoş**, 18 Haziran , 2010, 23:04:29

« önceki - sonraki »

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

erkek oldukları ıcın babaya attın heme demı kızın olunca  sen dıyecen :k06: :k06: :k06: :k06: :k06:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

βαlκιz

valla ya zor nasıl anlatılır
yanlış anlamamaları lazım
kafaları karışır falan ohoooooo  :cussing:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

evlenmeden önce ablamın oğluna ben bakıyordum 4 yaşındaydı bi gün dank die teyzeee senin pipin büyük dimi annaneminki dahada büyük dedi kaldım öyle ne diyeceğimi şaşırdım "oğlum benim pipim yok dedim: heee çişini nası yapıyon ozaman dedi  :honk:
oğlum bende,annende,ananende,yengende,babannende pipi yok çiçek var
sende,babanda,amcanda,dedenlerde pipi var dedim hmmmm dedi ......... buna ikna oldu ama budefa çiçek ne ordan nasıl çiş yapılıyor onun merağına düştü anneme gitmiş bana çiçeni gösteremisin demiş  :ehi: çiş yaparken biz sana bakıyormuyuz hayır sende bize bakmıycaksın demiş oda,
evlerine gittiği gibi babasına biliyomusun annemde,teyzemde,yengemde çiçek var
bizdede pipiiiii demiş,baba sen çiçek gördünmüüü die sormuş bide   :k06: 
1 yıl sonrada kız kardeşi oldu gördü çiçeğin ne olduğunu  :ehi: :ehi:

ablam çocuklarda cinsel eğitim die bi kitap alıp soru sordukça o kitaptan faydalanmıştı  :icon_thumright:

**fatoş**

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 02 Temmuz , 2010, 21:34:24
evlenmeden önce ablamın oğluna ben bakıyordum 4 yaşındaydı bi gün dank die teyzeee senin pipin büyük dimi annaneminki dahada büyük dedi kaldım öyle ne diyeceğimi şaşırdım "oğlum benim pipim yok dedim: heee çişini nası yapıyon ozaman dedi  :honk:
sende,babanda,amcanda,dedenlerde pipi var dedim hmmmm dedi ......... buna ikna oldu ama budefa çiçek ne ordan nasıl çiş yapılıyor onun merağına düştü anneme gitmiş bana çiçeni gösteremisin demiş  :ehi: çiş yaparken biz sana bakıyormuyuz hayır sende bize bakmıycaksın demiş oda,

bende bi kitap almayı düşünüyorum ne söylesek boş kafasını karıştırmak istemiyorum o kadar tuhaf sorular soruyorlarki insnaın filozof olması gerekiyor cevap vermek için çok okuyorum o yüzden araştırıyorum int vs yetersiz kalmayım diyeama be mümkün

--elif--

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 02 Temmuz , 2010, 21:34:24

ablam çocuklarda cinsel eğitim die bi kitap alıp soru sordukça o kitaptan faydalanmıştı  :icon_thumright:
:toothy10:  :toothy10:  :toothy10:   :toothy10:

Demet_dk

evet yardım almak en doğrusu
çocuğa en doğru şekilde kafası karışmayacak şekilde açıklamak lazım
sabiha paktuna keskin diye bi doktor var denk geldikçe dinlerim onu tv de
kitaplarıda var

__nil__

kızlar konuyu gördü ilgimi çekti.ben okulöncesi öğretmeniyim. çocuklarda her türlü cinsel eğitiin nasıl verileceğine dair bisürü eğitim aldım...o yüzden elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım. öncelikle ilk olarak kadın ver erkek bedenlerinin farklı yapılarda olduğunu ona iyice anlattıktan sonra cinsel eğitime geçilmeli,ardından da bedenin mahremiyeti üzerine konuşmalısınız.yani herkesin bedeni kendine özeldir,kimse kimseye istemeden yaklaşamaz,dokunamaz.o yüzden bi yerlerini açıp göstermek doğru bir davranış değildir diye...hem bu beden mahremi konusunda doğru bir bilinç kazandırablirseniz malesef günümüzdeki çocuk istismarından da bi nebze korumuş olursunuz çocukları...bunun dışında cinsellik konusunda  çocuğunuzla olduka açık konuşun yani üstü kapalı olarak yada utanarak ayıp bişiymiş gibi değil de bu da hayatın doğal bir parçasıymışgibi anlatın...kıza anne,erkeğe baba yerine anne baba beraber anlamayı deneyin..
İŞTE BAZI SORULAR VE VERİLMESİ GEREKEN YANITLARA BENDEN BİRKAÇ ÖRNEK
1.bebekler nereden dünyaya gelir?-bebekler annenin karnında büyürler.annenin karnında bebeğin büyümesi için özel bir yer vardır.
2.bebek anne karnından nasıl doğar?-bebekler doğduklarında çok küçük olurlar ve annedeki delikten koayca dışarı çıkabilirler.anlamakra zorluk çekerse çizerekde anlatabilirsiniz.
3.neden erkekler doğuramaz?-çünkü erkeklerin bedeninde bebeğin büyüyebileceği özel bir yer yoktur.
4.bebek annenin karnına nasıl girer-yada ben nasıl oldum?-anne vr baba birbirlerini çok sevdiklerinde babanın bedenindeki iiçinde sperm taşıyan bir sıvı annenin yumurta hücresiye birleşir ve böylece bebek oluşur ve büyümeye başlar.
İşte bu tarz sorulara kısa ama ciddi yanıtlar vermek gerekiyor.yani çocuk ne anlasın spermden demeyin doğru neyse onu anlatın..bu arada canım senin evladın 5 yaşındaymış sanırım.4-6 yaş arası çocuklara görülen çocukluk mastürbasyonu hakkında da bilgi almanı tavsiye ederim...öpüyorum.kolay gelsin

**fatoş**

tşkr ederim çok sevindim uzman birinden yardım almak en iyisi tşlr tavsiyelerin için

İşte bu tarz sorulara kısa ama ciddi yanıtlar vermek gerekiyor.yani çocuk ne anlasın spermden demeyin doğru neyse onu anlatın..bu arada canım senin evladın 5 yaşındaymış sanırım.4-6 yaş arası çocuklara görülen çocukluk mastürbasyonu hakkında da bilgi almanı tavsiye ederim...öpüyorum.kolay gelsin

ayrıca bunu ilk kez duydum bilmediğimiz daha neler var  :dontknow: