Doğumu haziran temmuz ağustos 2008 olan anneler neredesiniz

Başlatan mavili, 24 Mart , 2008, 23:25:12

« önceki - sonraki »

mavili

kızın büyümüştür kocamandır şimdi minyatür insan onlar  :k06: :k06: :k06: :k06:

emosum

canım bende renkli dopplere baktırdım baska hastanede ama yinede kendi hastanemdede yapmak istiyorum bendede herşey normal cıktı ve bebişimin kalp atışları 1 dakikada 148 defaymış  ya olsun ben yinede dopplere iki
defa baktırıcam hem yine görmüş olurum  :k06:

emosum

ya unutmadan bizim bebişlere  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

emosum

ya bide dopplerde bebiş cok hareketliydi yaramaz olcak bizim kız :k06: :k06:

dehliz

selam kızlar
bebek bezi numunesi istemiştimya geldi iki tane mng kargoyla göndermişler baby star:)

emosum

:ehi: :ehi: :ehi:  hehe hadi hayırlı olsun iki tanemi yollamışlar uyuzlar

Esen

:-*  Selam Hamisler

Biraz evvel mutfakda benim ufakliga kurabiye yaparken aklima geldi hamileyken yasadiklarim sizlerle paylasmak istedim
  Bunlar tecrübeyle kanitlanmis nacizhane benim fikirlerim tavsiye ederim sizlerede ben olumlu etkilerini gördüm.. :-[

:flowers:Kabizlik sorunu yasiyorsaniz sakin sinameki otu bulunan calar icmeyin hamilelere zararli..

Orada varmi bilmiyorum ama bebek icin emzirme yastiklari var eger bel agrisi yasiyorsaniz sol tarfiniza bu yastiga sarilarak yatabilirsiniz hem sonra bu yastik bebegede lazim oluyor emzirirken rahat pozisyon icin..

Hamileyken neyi cok yerseniz inanin bebeginiz normal yemek yeme cagina gelince ondan bi kere tattirin vazgecemiyor..
   (Ben brokoliyi cok yemistim cok da faydali hamileyken simdi kizim cok seviyor ,oysa kola kolay cocuklar brokoli sevmezler..)

Bebeginize müzik dinlettirin özellikle  5. aydan sonra bebek veya cocuk sarkilari olabilir enstürümantalda olabilir..
   (Hamileligimin 5 ayinda Türkiyeye gitmistim orda muayene olurken doktor tavsiye ettti ve cocuk sarkilarindan olusan bi cd vermisti,kizima 1 yas dogumgününde bunu dinlettik melodisini mirildandi inanamadik videoya cektik)

Ayaklariniz sisiyorsa tuzlu ilik su en iyisi ,her gün ilik bi dus almak da dogum sancilarinizi hafifletir..

Dogum tarihiniz gelmeden bir hafta önceden her aksam ilik su dolu küvete girmekde faydali...

Bide baba adaylarina tavsiyem eger telasli bi insan degillerse dogum olayini paylassinlar esleriyle ileride faydalarini görecekler..(Esim kizlara bakarken hep gözleri dolar ayrica sizi daha iyi nliyolr..)Ama telasli ve korkulu bi yapisi varsa sakin israr etmeyin..)

Doguma giderken fotagraf makinesi yada  kamerayi unutmayin o ani ölümsüzlestirmek harikaaa...

BUNLAR AKLIMA GELENLERRRRRR....BURDAKI TÜM HAMISLERE ALAH KOLAYLIK VERSINNNN

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

emosum

merhaba canım sayfamıza hosgeldin...bizi düşündüğün için teşekkürler sayfamıza daha cok ugrayın ya siz deneyimlisiniz bu konularda bizi aydınlatırsınız seviniriz  cok teşekkür edrim tekrar bu  ciceklerde sana :flowers: :flowers:

emosum

-bu arada ben bebişim için emzirme yastıgı almıştım en iisi ben kullanayım onu
ben genelde bütün herseyi yemeye calışıyorumki bebişim ilerde herseyi yesin bunu duymuştum daha önceden
ben bebişime müzik dinletiyorum konusuyorum onunla hatta masal kitapları aldım okuyorum ona  eşimde hep bebegimle konusuyop
bu arada bide benimde ayaklarım şişiyo deniycem dediğini   teşekkürler tekrarrrr

mavili

emoşşşşş    kııııssssss ne tatlı şeysin sen öyle
ben bu akşam alışverişe çıktım kızışıma birşeyler aldım o kadar sevimli ki şimdi fotografını çekip koyacagım buraya

mavili

dehlizcim iki tane olacagını tahmin etmiştim harbidende çok cimriler yaaaaaaa

esencim bilgilerin için çok teşekkürler sagol benim şuanda kabızlıktan başka problemim yok
çok şükür kızımla konuşuyoruz babasıyla birlikte ama bildigime göre bebekler daha çok ince sesleri algılayabiliyormuş yani annesinin sesini babalaratavsiyem seslerini inceltip konuşsunlar
bu aralar kızımla birlikte gülben ergenin sürprisss  şarkısını çok seviyoruz

evet bende duymuştum her anne bunu tavsiye ediyor zaten gebelikte en çok neyi severek yediysek bebekler de dogunca onu çok seviyorlarmış tadına alışkın oldukları için benim kızım tam bir acı sever olacak sanırım turşu acılı ezme
elmayı çok yedim birde portakal suyu sevsin bunları benim gibi damak zevkimiz bir olsun

mavili

baba bu duruma çok kızıyor tabi baba benim aksime tam bir tatlı düşkünü hep dua ederdi hamileligimde tatlı bişeylere aşereyim de o da faydalansın diye ama nafile ben acı istedikçe küplere biniyor  :toothy10: :toothy10:
benden çok kilo aldı bu arada bakalım ne olacak doguma kadar benden çok göbüşü var :toothy10: :toothy10:

mavili

emoşcum ne zaman gideceksin doktora

ben haftaya cuma üniversite hastanesindeki doktora gidecegim yine kontrolüm var :y25: :y25: :y25:

bu kontrolü de sag salim atlatırsam daha korkum kalmayacak

içimde hep bir korku var benim

kendi doktoruma da ayın 25 inde gidecegim hayırlısı

canım beceremedim resim koymayı

eşim uyuyor şimdi artık nöbetten geldigim zaman onunla hallederim

mavili

sende kızına aldıgın şeylerin resmini koysan da görsek teyzesiiiii

mavili

Allah nazarlardan korusun bizi ve bebişlerimizi sagolasın emoş teyzesi öpüyoruz seni by by iyi geceler biz yarın çalışıyoruz o yüzden nete giremeyecegiz pazar günü görüşürüz artık :k06: :k06: :k06: