Ömür bahçesindeki çiçeğim..!

Başlatan Balböceği, 09 Mayıs , 2010, 15:52:54

« önceki - sonraki »

Balböceği

22 Kasım, Perşembe

Annesinin gonca Gül'ü 23 aylık !

Bal oğlum boncuk gözlüm, önümüzdeki ay 2 yaşina gireceksin  :love9: o kadar guzel ki tarif edemem  :love9: zamanı senle kovalamak senle uyumak sena kalkmak..  :love9:

Rabbim sana hayırlı uzun ömürler versin   :amin:

Son iki gündür çok neşen keyfin yerinde, tabi bu ruh hallerin saat başı degisiyor  :k06: Can'ın sıkılıyor ama yapacak İnan bir şey yok hava soğuk seni gezdiremem..

Son günlerde durmadan süt istiyorsun, her sabah 6'da hiç şaşmadannnn kalkıp süt süt diyorsun kuzum.. Sonra yanıma alıyorum, yada sen, dat dat diyorsun bende datiyorum...  :love9: :love9:

Ha bide durmadan sana yemek yediriyorum sanki biraz zayıfladın, maşallah cok hareketlisin kıpır kıpırsın  :nazar: :nazar:

Türkiye'den pepe sipariş verdik  :hello2: ama 15 gün olmuştur gümrüğe takılmış yarın sözde geleçekmis  :amin:

En sevdiğin yemekler..

Yaprak sarması

Sarımsaklı mantı ( dün yaptım maşallah yedin hepsini )  :nazar:

Çorba hangi çeşit olursa

Tavuk, et  :hungry:

Aklımda bunlar var tadı hosuna giden herseyi yiyorsun  :nazar: :nazar:

İyi ki varsın kuzum  :love9: 

burcum

maşallahhhhhhhhhhhhhh tosununa annesi :nazar: :nazar:

Balböceği

Balböceği

25 Kasım, pazar

Kuzum, balim niye yat mıyorsun geceleri  :sad1:

Sütü, suyu yanıma alıyorum ikide bir kalkıp istiyorsun her iki dakika da bir su içiyorsun bir yudum.

Neden annem?  :honk: inşallah düzeleceksin boncuk gözlüm  :amin:

Benim icin sorun değil kalkıp yapıyorum  :love9:

Arada sinirlenmiş gibi yapıp kızıyorum sana ama bir yandan da gülüyorum  :k06:

Aksam senin içn yaprak sardım ama sen mutfağın altını ustune getirmişsinn  :caca:

Naneyi aldığın gibi her yere serp mişsin  :cildir: bunu görünce sinirlendim..

Kolundan tutup seni koltuğa yatırdım, büyün odaları kitledim..

Arada bir yan yan baktın bana, sonra geldin anne annee diye boynuma sarıldın, kuzum niye yapıyorsun beni uzuyorsun diyorum  :ehi: sen hala anne anne deyip bana sariliyorsun  :love7:

Nasil bişeysinnnnn sen ya  :love7: :love9:

Gözlerin sevgi dolu bakıyor  :love9:

Balböceği

26 Kasım, Pazartesi 

11:45 p.

23 ay 4 günlüksün, akşam otururken aniden aldığım kararla emzik olayına son veriyoruz!! Artık bundan sonra emzik kullanmayacaksın (inşallah) 

Saat Şu anda 11:45  yaklaşık 10:30'dan beri seni uyutmak icin özellikle emziksiz uyutmak icin çabalıyorum...

Yarım saat hiç sormadın bir bardak su ictin her 5-10 dakikada (ya sabr çektim) sonra " meme meme " dedin..  

Çaktırmadan kalktım nasil yapsam da bir çözüm bulsam diye düşündüm, aklıma çörek otu geldi hemen batırdım.. 

Al hako memen eee olmus dedim ( suratımda ki ifade anlatılmaz).. 
Aldı baktı "siiii siiiiii" dedi sil diyor yani yok oğlum ee olmus artık dedim
Hadi yat uyu dedim saat 11'i geçiyor bu arada, olmadı beşiğine beraber yattık.

Bildigim bütün duaları okudum arada hala uyanıp " anne suuu suuu " diyo ya sabr çekerek kalktım tekrar bir bardak su doldurdum..

Sonra babası geldi, kucağına aldı sevdi öptü tekrar yanıma aldım Beşikteyiz hala... Tekrar yatıyoruz baktım herhalde uyudu dedim ben kalktım bismillah oda kalktı. Sinirden ayağıma aldım saat 23:49 da yattı..

Elhadurillah, Allah'ım sana şükürler olsun.. 

ÖNEMLİ OLAN GECEEEEE, inşallah zorluk çıkarıp bana tekrar verdirmek zorunda kalmaz.. . 

Balböceği

27 Kasım , 2012, 13:58:53 #1325 Son düzenlenme: 28 Kasım , 2012, 00:29:45 ßăʟßöƈεğἶ

27 Kasım, salı

Emzik biraktirma savaşı son hızla devam ediyor..

Gece çığlık attı ağlamadı ama mecbur verdim :( ama bugun yaktım  ucunu eee dedi saat 12:52 bakalım yanık yanık emecek mi yoksa savaşı ben mi kazanacagim..

Saat 2:29 

Öğle uyku saati yarım saattir sallıyorum, gözleri bı gidiyor bı geliyor..
Meme istemiyor yanık yanık feci kokuyor, zorla ağzına tıkıyorum aglamaya başlıyor... 

Saat 2:35 

Öğle uykusuna daldı kuzucuk.. :)

Saat 3:22 

Uykusundan uyandı meme istemedi, ama sallıyorum tekrar :)  uyuyor...

Saat 4:40 

Uykudan kalktık :) çorba ictik memeyi hiç sormadık :) oğlum memen nerde diyorum "eee gokuyor" diyor 

Hadi çöpe at dedim gittik peceteyi aldı silmeye başladı baktı çıkmıyor arkasını dondü içeri girdi.. :) 

Saat 11:08  gece oldu yatağa yattık bakalım ne zaman uyuyacak...
Saat 11:26 p. Sağa dondü sola dondü nihayet uyudu :)

Gece bizi neler bekliyor :) 

Balböceği

28 Kasım , 2012, 15:04:23 #1326 Son düzenlenme: 29 Kasım , 2012, 12:32:05 ßăʟßöƈεğἶ
28 Kasım, Çarşamba

Emzik biraktirma savası devam ediyor gece 2:10 gece kalktı ağladı yanıma aldım pış pışladim.. Uyudu anmda tekrar 4'te kalktı ağladı ama kesinlikle meme istemedi süt istedi verdim.. Uyudu sabah 7'de tekrar kalktı bu sefer feryat figan ağladı, kizdim süt istedi verdim..

Meme istedi verdim onu görünce iyice ağladı :)))

Saat 10:30'da kalktı gülümseyerek sanırım savaşta galip geldim.. :)

Seni verene kurban olurum eşek sipasi :)

Su istedin bardaktan bardağa boşalttın bende son kalanı yüzüne serptim, sende ictin geri kalanı bana attın :)

Şimdi babaannen yatağında oturarak namaz kılıyor kadının arkasına yaşlanmışım iki ileri bir geri geliyorsun :))

Emziksiz öğle uykusuna yatıyoruz saat 2:01 p.

Ah oğlum ah sana bugun yazı tahtası aldık ama gece civittin artık...

Emzikte annen galip geldi şükür.. 

Sırada tek basına uyuma, tuvalet sorunu var...

Ocak'ta babaannem umreye gidecek inşallah, bende o sırada uykuna bakacam artık yeter..

Balböceği

06 Aralık , 2012, 13:49:00 #1327 Son düzenlenme: 06 Aralık , 2012, 13:50:31 ßăʟßöƈεğἶ
30 Kasım, cuma

Annesinin balı sümbülü, geceleri zor uykuya dalıyorsun :( 
Artık su veya süt isterken acmıyorum ışığı, sende anlıyorsun hemen yatıyorsun geri hiç konuşmuyorum.. Konuşursam susmuyorsun..

Dün gece iyi yattın beşiği yatağımıza çektik, cok sevindin :) ) ama geçeleri mirildanarak ağladın.. Düzelecek inşallah..

Saat 11:36 p.

Cok şükür 4 gün sonra ilk defa gece uykusuna ağlamadan ve beni yormadan uyudun...
Emziği bırakmak cok zor olacak diye düşünüyordum senin icin, alıştın artık aklına bile gelmiyor..

Bugün, yatağımı kendi yatağını çekmecelerin hepsini dağıttın ama kızmadım, yoruldun yoruldun kan ter icinde kaldın... Yoruldu çabucak uyu diye engellemedim seni :)
Bir ara o yazı tahtası gecti eline, hemen babaannene dedim onu almamamız lazım diye :)
Gel sana muz verecek diye mutfağa çektim hemen babanne sakladı onu :)

Hadi hako yatıyoruz dedim yeleğini çıkardım, öptü, iyi geceler oğlum dedim sarıldık yattık..
Dört elini birden ağzıma soktun :) yarım saat öptün beni kulaklarımdan gözlerimden dudağım dan :) ben içten ice cok güldüm hiç konuşmadım uyuyor gibi yaptım :) 
Yoksa hemen fırsat biliyorsun oyun oynamaya çalışıyorsun :) 

Cok şükür bugun de boyle geldi gecti, doğum gunüne tam 22 gün var :) 

1 Aralık, Cumartesi

Tatlişkom gece biraz uyurken ağlasan da iyi uyudun :) 
Yalnız sütü çok iciyorsun annem bundan sonra az az verecem sana, yoksa zarar eder sana..

Sabah iki rafadan yumurta, yarım tost ama sanırım yemedin, süt şimdide fındık fıstık yiyorsun..

Annesi kurban olsun akilli kuzusuna, kendi beşiğine yatıp üstünü örtüp yazı tahtasını yazıp silen kac bebek daha var acaba.. :) 

Balböceği

2 Aralık, pazar 

Gözümün nuru canım oğlum;

Cok şükür gece hiç kalkmadın sabah yinede süt verdim 7'de sonra 9'da kalktın yanıma aldım. 10:30 kalktık beraber kahvaltı yaptık..

Oynaştık gülüştük şarkı söyledik, şimdi öğle uykusuna yatacağız :)

Sanırım bu gidişle ayakta sallanmayı da bırakacaksın :) az once beşiğinde uyudun..

Yaramazim mutfağa gitmiş eline kurdan almissin, az kalsın kulağına sokuyordun..
Kizdim yavaşça vurdum ağladın ama istersen ağla basıma is acacaksın :( 

3 Aralık, Pazartesi

Kaymak oğlum bal oğlum, herseyim benim..

Şükür artık emziksiz uyuyorsun gece 2 gibi süt veriyorum 7-8 gibi uyanıyorsun tekrar süt içip 10'na kadar uyuyorsun..

Bugun hava güzeldi biraz babanne dışarı çıkardı..

En sevdiğin yemeği yaptım mantı :) 

Kocaman bir tabak yedin :) 

5 Aralık, Çarşamba 

Lolipopom emziği birakali bir haftayı gecti :) 

Artık daha guzel uyuyorsun ama bugun yatamadın, aksam cocuklar korkuttu seni rüyana girdi seninde..

Eline bir cam sil iki gözlük bezi aldın benim benim diye vermiyorsun kimseye, seni hınzır :) 

Balböceği

6 Aralık, Perşembe 

Oğluşum yavaş yavaş dogum gunümüz yaklaşıyor ne guzel heyecan..
Dün gece sen ben + tencere tahta kasık bide porselen tabakla uyuduk en sonunda kizdim da aldm onları.. Gece su istersen hiç bir sekilde ışığı acmıyorum konuşmuyorum.. :)

Yoksa oyun istiyorsun ama yok oyle yama :) 

7 Aralık, cuma

Minnak soytarim :)

Artık odaları kitliyorum yoksa her yer talan ediyorsun... Neyse yatak odasını zorla açtırdın.. Çekmeceleri dağıtmaya başladın, hako sakın yapma dedim Kaş gözle kizdim sana :) sen once kapattın sonra neeeeee diye bağırdın geldin iki tokatladin beni :)

Neeeeeeeeee diye habire bağırıp çığlık attın :) dirseğine kua diyerek suratıma vurdun :) benim hareketlerimi yapıyorsun soytarim :) kurban olurum seni verene...

Bugun lapa lapa kar yağıyordu sen uyandığında kari görünce çığlık attın sevindin actın balkonun kapısı kara baktın sonra ben üstünü giydirdim balkona çıktın karin altında hopladin durdun :))) 

Öğlede bir guzel yemek yedik, akşam sıkıcı gecti cuma günleri hep kotu oluyorum :( 
Ama seninle yatağa yattık sen tepeme çıktın kahkalara boğulduk :) 

Ha bide tuvalete girip çöp kovasını alıp gelmissin odaya halan da vardı Allah'tan içindekileri oraya boşaltip içeri götürmüşsün yoksa, yoksa malum kotu seyler vardı :)

Sütümüzü ictik pijamamizi giydik duamızı ettik bol bol okuduk üfledik amin dedik, yatağımıza yattık... Biz oda buz dolabı oldugundan küçük elektrikli sobayı çalıştırdım bı kendine faydası var onunda... 

İste boyle :) Allah rahatlık versin paşama en cokta gece rahat uyu diye dua ettim.. :) 

8 Aralık, cumartesi ,

Gece 4'ten sonra seni yanıma alıyorum bal oğlum hem odamız buz gibi, ne yorganı paylaşıyoruz nede battaniyeyi :) sen ortada hamam gibi yatıyorsun :) 

Sabah güne güzel başladık, seni ben uyandırdım :)

Sabah yumurta yedik tost yedik, seni beslerken kendimi unutuyorum :) koltukları kaldır diyorsun kaldırıyorum bakıyorsun, indiriyorum ağlıyorsun ya sabr çekiyorum yoksa sinirlerim geriliyor...

Müzik çıkıyor gel oynayalım diyosun oynuyoruz müzik bitiyo sen ağlıyorsun :( sanırım iki yaş sendromu yasıyoruz... 

Şimdi de bir su şişesi bardakla öğle uykusuna geçiyoruz... 

13 Aralık, Perşembe

♪♫•*¨*•.¸¸kuzum ¸¸.•*¨*•♫♪

Yaşına çok az bı zaman kaldı o kadar mutluyum ki :)

Kocaman deli kanlı oldun adam oldun, bı kaç kelime anda birleştiriyorsun henüz pek fazla konuşamasan da, gecen  kırmızı öğrendik mesela "kımıcı" diyorsun :) 

Annen sana tamam tamam anne ısrar etti baban karoke aldı :) harika birşey önce çok sevdik sonra sıkıldık sanki... Daha çok kalem kağıt istiyorsun kalemlere duvarları yazıyorsun.. Ben temizliyorum sen yazıyorsun..

Bugün boyunu ölçtüm 93 cm 15 kilosun :)

Maşallah boy pos hareket var ama konuşma az ama olsun, inşallah o günlerde gelir.. 

Balböceği

15 Aralık, Cumartesi

Nar çiçeğim, aşkım, saf temiz dünyam  :love9:

Doğum gününe 7 gün kaldı  :love9: bu sene doğum gunü yapmayacağım böylesi daha munasip  :k06:
Çok şükür Allah'a hersey yolunda  :amin:

Seni çok seviyorum, iyi ki varsın kuzum..  :love9:

Balböceği

17 Aralık, Pazartesi

Gümüşüüm  :love9:

(babaannen öyle seviyor)  ::). Kocaman deli kanlim benim artık büyüdün  :nazar: dogum gunüne 5 gün var  :hello2: :hello2:
Şafak 5 anlayacağın  :k06:  beraber boya yapıyoruz renkli kalemleri sayıyoruz kırmızıyı öğrendin kuzum....
Kırmızı hani oğlum diyorum "bu gımıcı" diyorsun  :k06: çok tatlı oluyorsun annesinin balı  :k06: kırmızı çorabını, arabanı gösteriyorsun gımıcı diye..  :nazar: :nazar:

Maşallah kuzuma az ama öz konuşuyorsun, hele hele "anne hadi, anne ya, bu bir bu iki, ışığı aç, aç hadi, bu menim" hmmm aklıma gelen bunlar ve bunlar gibi cümleler kuruyorsun..  :nazar: zamanla daha iyi performans göstereceğine inanıyorum..  :ehi: :ehi:

Evin icinde dökmediğin dağtmadığın bilmediğin köşe bucak kalmadı.. Bugün hava güzeldi hırkani şapkanı taktin balkonda araba sürdün top oynadın güldün çığlık attın  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: yarım saat oynadın babamla beraber kahvaltı yaptın, babam diyor ki; benim kadar yedi sıpa diyor  :nazar: :nazar:  maşallah kuzuma  :nazar: :nazar:
Yarasın aslanıma  :nazar: :nazar:

Geceleri rahat uyuyoruz elhamdurillah  :amin:  10:30'da koca muz yediriyorum yemesinde zorla yediriyorum arkasından süt iciyoruz saat 11'de hop yatağa yatıyoruz 5-10 dakika da uykuya dalıyorsun şekerparem...  :nazar: :nazar:

Dün gece dişlerini saydım toplam 20 dişin var  :hello2:  :hello2:

Karate yapıyorsun evde ha bide gangamı öğrenmişsinnnn müziği duyunca hemen elleri birleştiriyorsun  :ehi: :ehi:

Opppp opppp diyorsun  :ehi: :ehi:

Sevdiğim gibi sana bol bol kızıyorum  :ehi:  ağlıyorsun icini ceke ceke kızmasam yüz buluyorsun, bu gece evin icine ettin mesela  :ehi: :ehi:  dün kurabiye yaptım kaşla göz arasında halıyı fayansları kurabiye sürmüşsün..  :cildir:

Anlatacak o kadar çok şey var ki  :love9: aklımda olmuyor maalesef  :love9: :love9:

SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM... İYİ VARSIN ÜZÜM GÖZLÜ TOSUNUM BENİM...  :amin:

doğangüneş

:love9: :love9: :love9: :love9:

maşallah paşama rabbim esirgesin :amin:

günbegün büyüyorlar yaa hamdolsun onları bize layık görene  :love9:

bu arada benim oğlanda gımmıjı derdi kırmızıya o günleri hatırladım  :toothy10:

Balböceği

Oy kurban olayım onun dillerine  :love9:

:k06:

Çok tatlı oluyorlar ya  :love9: :love9:

Şimdi yanımda uyuyor, diyorum ki bu seninle kaçıncı gecemiz böyle daha dün gibi  :love9:

Rabbim onlardan ayırmasın onlarsiz etmesin dileyen isteyen herkese versin..  :amin:

doğangüneş