8 AYLIK BEBEĞİN GÜNLÜK BESLENME TABLOSU (ÖRNEK)

Başlatan βαlκιz, 01 Mayıs , 2010, 23:56:39

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Anne sütü: Bebek aldığı sürece verilmelidir.

Kahvaltı: 1 öğün (06.00-07.00)

Sebze püresi: 1 öğün (12.00-13.00)

Köfte: Sebze püresi ile öğlen öğününde 1-2 adet verilebilir. (Kıymanın baharatsız kıymadan hazırlanması tercih edilmelidir.)

Yoğurt + Meyve püresi: 1 öğün (16.00)

Muhallebi: 1 öğün (20.00)
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

gamzela

4 saatte bir mi beslemeliyiz yani yavrularımızı.benimki çok acıkır valla ben hala 2 saatte bir besliyorum.şuan 7 ay 26 günlük
gmz

çağınım

gamzelacım artık bebişin biraz daha büyüdüğü için beslenme saatlerinin arasını açman gerekli alışması açısından aralarda isterse anne sütü ver yeter  :icon_thumright:

azra35

evet çağınım haklı sürekli bişeyler verirsen süt içmez bu seferde ve alışması gerekir...

azra35

ben de şöyle veriyorum sabah kahvaltısını babası yaptırıyor.kahvaltıda 1 tatlı kaşığı pekmez 1 tatlı kaşığı labne peynir ve yarım yumurtayı dönüşümlü veriyorum 3 bisküvi böyle seviyo kahvaltıyı.9 aydan sonra ceviz ve tereyağı da eklicem. öğlen meyve püresi,daha sonra yoğurt ve sebze çorbası gece yetişirse uyumazsa pirinç unu ve tabiki aralarda anne sütü su veriyorum ii mi sizce 8 aylık için ? :nazar:

çağınım

azracım bence gayet iyi ama şöylede yapabilirsin mesela öğlen 13-13,30 arası çorba ver saat 16 gibi yoğurt yada meyve püresi ver dönüşümlü verebilirsin 1 gün yoğurt 1 gün meyve şeklinde akşamda 8 gibi pirinç unu aralardada anne sütü ben o şekilde yapıyorum

azra35

canım mesela çorbayı yoğurdu meyveyi ne kadar veriyosun benimki 1.5 kepçe çorba 3 yemek kaşığı yoğurt yarım muz yada diğer meyvelerden yarım yiyor çorbanın içine mutlaka kıyma balık yada tavuk koyuyorum :nazar:

çağınım

benimki 3 kepçe yiyo çorbaları yemekleri  :nazar: meyveleri yarım porsiyondan biraz fazla veriyorum yarım ızgara balığı bitiriyo köfte kızartıyorum 1-2 tane yiyo tavuk haşlıyorum yiyo  :nazar: :nazar: :nazar: patatesle  :nazar: pilav makarna veriyorum 2 yemek kaşığı

maşallah sennikinede gayet güzel yiyo annesi  :nazar: :nazar:

azra35

ya benimki pütürlü yiyemiyo ya ben kıymayı çorbalara katıyorum yine köfteyle aynı olur dimi onun yerine geçermi pütürlülerden kusuyo alışamadı :icon_scratch:

çağınım

azracım pütürlü çoğu bebek yemiyo sulu kolay geliyo hepsine çorbasına katıyosan sorun yok ondanda alır vitaminini ama yavaş yavaş ver minik minik ağzına köfte kızart sulu köfte yap mesela o şekilde alıştır ama seninki 8 aylık zamanla alışır sen ver yinede

azra35

canım neler yaptım yemiyo deli oğluşum bu arada otururken yüzüstü döndü :nazar:

βαlκιz

netten bulduk kızlar yardımcı olduysam ne mutlu lazım olucak şeyler  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

azra35

bebeğime tavuklu tarhana çorbası yaptım kasenin yarısını yedi   :nazar:seviyo  kalanı attım ve sonradan yiyecekse diye vicdanım sızladı ama yarısından sonra öğürdü sizce bi öğün verdiğim şeyi sonra yine denemelimiyim ozaman da başka öğün aksıyo yardımcı olun nolur :dontknow:

βαlκιz

niye attınki bidaki ögünle verirdin
bence bişey olmazz

azra35

CANIM AYNI GÜNÜN ÖĞÜNÜ MÜ YOKSA ERTESİ GÜNMÜ VEREYİM