8 AYLIK BEBEĞİN GÜNLÜK BESLENME TABLOSU (ÖRNEK)

Başlatan βαlκιz, 01 Mayıs , 2010, 23:56:39

« önceki - sonraki »

gülay t.

Haklısın canım istiyoruz ki her verdiğimizi ve tabağa koyduğumuz tüm yemekleri yesinler ama olmuyor. Zaman zaman iştahları olmuyor veya arada canları istemiyor. Bugünlerde sıcaklardan galiba tüm bebeklerde bir iştahsızlık var sıkma canını.

Benim kızım 5 buçuk aylık canım. Biz daha yeni yeni başlıyoruz ek gıdalara. Meyve püresi ve yoğurt veriyorum arada ama henüz düzenli değil. Bağırsak düzeni biraz bozuldu yeniden eski rayına girsin diye ara verdim biraz ek gıdalara.

azra35

HERALDE CANIM.
YA ARKADAŞLAR  SİZLER GÜNDE NE KADAR MEYVE VERİYOSUNUZ BENİMKİ MUZUN YARISINI YİYO DİĞER MEYVELERDE YARIM YİYO 8.5 AYLIK SİZCE VİTAMİN İÇİN YETER LİMİ

çağınım

ben bütüne yakın veriyorum meyveyi seninkine yeter yarım porsiyon vitamin açısından azracım

neslihan

benimki parçalı yemediği için kavanoz mamalarını yada yoğurda karıştırılmış püre olarak yiyor.Keşke parçalı yese.Eskiden dişi yok diyordum şimdi üstte 2 altta 4 tane dişi var maşallah ama yine tık yok

azra35

neslihan kavanoz meyvelerde güzel canım bende veriyorum

çağınım

olsun kızlar üzülmeyin demekki zamanları var yemek için pütürlüleri nasılsa alışıcaklar o çiğneme kabiliyeti bizimkinde 2 aylıktan beri var ben o yüzden zorluk çekmedim minicikti ağzına bişi verdiğimizde çiğniyodu yutuyodu  :nazar: :nazar: her bebek bir olmuyo canları sağolsun kavanoz mamalarda güzel bende veriyorum ara ara değişiklik olsun diye  :hungry:

azra35

BEBEĞİM 4 GÜNDÜR SEBZE ÇORBASINDAN KUSUYO BUGÜNDE KUSTU MEYVEYİ KAHVALTIYI YOĞURDU YİYO GÜZELCE ÇORBAYA GELİNCE ÇIKARIYO SEBZEDEN Mİ BIKTI ANLAMADIM TARHANA YAPTIM UMARIM YER MEYVEYİ DE YOĞURTLA VERİYORUM ZAMANIM KALIYO

çağınım

azracım canım her gün sebze çorbası yapma bıkmıştır paşamız artık farklı çorbalarda verebilirsin tarhana yoğurt un mercimek büyüdü çünkü çağında bişeyi çok yediği zaman bıkıyo ve yemek istemiyo değişik değişik yap her gün artık

azra35

canım ama hergün sebze vermek zorunda diilmiyiz yoğurt çorbasında sebze yok yani farkedermi sebze vermesem vitamini o çorbadan alırmı yani

çağınım

acanım hergün sebze çorbası vermek zorunda değilsin artık diğer çorbalarıda yemesi lazım doktor bile diyo hatta listelerinde bile var değişik çorbaları 8.aydan itibaren tatması gerekli haftada 3 gün sebze yapıyosan diğer 4 gün değişik şeyler yap tarhana un mercimek kabak çorbası un çorbasına havuç rendele kıyma koy maydanoz koy kat yani çorbalara o vitaminini alır  :hungry:

azra35

kızlar oğlum iştahsız kulaklarını çekiyo huysuz ya 9. aya girecek sizce diş belirtisi mi diş belirtisi  diş çıkmadan kaç ay önce başlar

fıstık

canım kulak enfeksiyonu olabilir doktora götürmeni tavsiye ederim

azra35

canım onu yeni geçirdi geçti ama dr. a p.tesi götürcem ateşi de oluyo

azra35

arkadaşlar bişey sorcam mesela sebz çorbasına ceviz büyüklüğünde kıyma ve çeşitli sebzeler koyuyorum ama 2 porsiyon çıkıyo 2 gün yediriyorum sizce kıymayı bi kerede mi yedirmek gerekiyo yoksa 2 gün yese yine günlük vitaminini alırmı baazende yarım kase yiyo alır dimi vitaminini kıymadan 2 günde olsa

azra35