FLOR kullanımı...

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 06 Mart , 2008, 19:29:41

« önceki - sonraki »

eylülüm

slm arkadaşlar benimde 6 aylık kızım var ve alttan iki dişimiz geldi  :muzz: bu flor konusunu doktora sordum bu tabletlerden önermedi.suyuda artık kaynatmadan verebilrisin dedi vitaminleri ölmesin diye ve flor ihtiyacını karşılasın diye ama ben hala kaynamış su veriyorum çok kararsızım erken gibi geldi ama henüz 6 ayı yeni biticek ayrıca dişleri için calcidine granül verdi günde 1 kere bunu kullanıyoruz.kana karşık alınanan flor pek fayda sağlamazmış ama ağızdan su yoluyla falan daha faydası varmış dedi doktor öle bişeyler yanii tam hatırlıyamadım ama  :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

biz hala kullanıyoruz flor
d-flor damla
günlük içtiği su biberonuna damlatıyorum  :laughing7:

eylülüm

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 03 Haziran , 2008, 19:16:17
biz hala kullanıyoruz flor
d-flor damla
günlük içtiği su biberonuna damlatıyorum  :laughing7:
hım bunu da bi sorayım doktorumuza ben tableti sormuştum ;) peki bu kaynamamış su verme konusunda ne düşünüyosunuz sizler ne zaman başladınz vermeye ??

Almiş'inAnniş'i

ben hiç kaynamış su vermedim  ;D
alması gereken minerallerden mahrum kalmasın die  ;)

eylülüm

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 04 Haziran , 2008, 14:07:15
ben hiç kaynamış su vermedim  ;D
alması gereken minerallerden mahrum kalmasın die  ;)

BAK BU İŞE SEVİNDİM İŞTE  :k06: ERKEN GİBİ DÜŞÜNÜYODUM AMA DEMEK Bİ SORUN ÇIKMADIĞNA GÖRE BENDE BAŞLIYABİLRİM ARTIK TEŞEKÜRLER ALMİŞİN ANNİŞİ SEVGİLERR :flowers:

Almiş'inAnniş'i

sakınılan göze çöp batar canım  :laughing7:
ömür boyu küvezde yaşiyamicana göre
bırak bebeğin yavaş yavaş hazırlasın kendini
dünyanın mikroplarına  :igrenc:

eylülüm

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 05 Haziran , 2008, 00:33:39
sakınılan göze çöp batar canım  :laughing7:
ömür boyu küvezde yaşiyamicana göre
bırak bebeğin yavaş yavaş hazırlasın kendini
dünyanın mikroplarına  :igrenc:
ewet haklısın ama annelik işte biraz evham yapıyorum doktor ilk sölediğinde artık kaynamış su verme flor ihtiyacı için diye adama öcü gibi bakmışım  :cildir: çünkü netten bakıyorumda her yerde bir yaşına kadar kaynamış su diyo o yüzden tereddütte kaldım aman bu doktorlarında hangisine inanıcaksın anlamadım hepsi ayrı bişey diyoo yaww  :violent1: bu arada almişin annişi istanbul zeytinburnunda oturuyosunuz galiba öle bi ileti okumuştum da sorayım dedim bende zeytinburnunda oturuyorum da  :flowers:  :opucuk:

Almiş'inAnniş'i

eylüşün annişi
ben her zaman söylerim
annelik iç güdüsüüüü
iç güdülerine göre hareket et
asla yanılmazsın  ;)
ben kartal da oturuyorum canım
zeytinburnu unda kardeşim oturuyo  ;D

handan

kızzz almişin annişi
ben serap su alıyom   ;D en ucuzu o. haftada  3 bidon içince öyle oluyo  :k06:
kızıma ayrı su  mu aliiiim ?

nagihan

handan

ya bizim kapıya KIZILAY su gelmişti
yakında bütün sucular kapancak sadece 2- 3 tane firma  bırakacaklar dedi.
ğere kapatırlarsa o zaman ne alırsak alalım sağlıklı olur herhalde.

danone hani annelerin yoğurdu ya
danone su aliiim

Almiş'inAnniş'i

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
danone annelerin suyu diye bi slogan kullanmaya başlarsa alırısın  :tongue3:

nagihan

mavili

merhabalar annişler bu konu hakkındaki kendi görüşlerimi söyleyim sadece eşim dolayısıyla bildiklerim bunlar türkiyedeki sularda bulunan flor miktarı bilinmiyor sanırım sadece ıspartada suların flor miktarı biliniyor bilinmedigi içinde eger musluk suyu veriyorsanız ek olarak flor kullanmayın çünkü fazla florun vücuda zararı var kemik ve dişlere özellikle  musluk suyu içiyorsa zaten floru alıyordur ama hazır sular için herhangi bir fikrim yok

ayrıca fazla florun vücutta yol açtıgı hasarlar geri dönüşümsüzmüş

handan

miktarlarından pek anlamam  ama dediğim gibi yaptım. danona su alıyorum küçük pet şişelerde. onlardan veriyorum kızıma ayrı. istanbulda çeşme suyuyla yeri geliyor çay bile demlemeye tereddüt ediyoruz zaten selmacım  :y25: