Bebebğinde İnek Sütü Alerjisi Olan Var mı?

Başlatan barışım, 22 Şubat , 2008, 19:26:35

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Alıntı yapılan: ●●єŦlเภเ๓●● - 25 Ocak , 2010, 13:22:57
Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 24 Ocak , 2010, 23:20:10
ben 10 .ayda vermeye başladım keşke daha önce verseydim inek sütü alerjisi diye bişey yok diyo bazı doktorlar ..
10 çocuktan 2 sinde falan olur diyodu geçende tv doktor.. ::)
önceden hep süt vardı veren veriyodu şimdi mamalar çıktıkça süt vermeyin diyolarr  :-\
:dontknow: :dontknow: :dontknow:vermı dıyosun balkız cok karasızım kımı ver dıyo kımı verme doktora sormadım
canım ver bikere alerjisi varsa anlarsın hem..doktor banada verme dedş ama ben dinlemedim verdim çok şükür bişey olmadıı hem süt kemik gelişimi için iyi derler hem vermeyin derler anlamıyorum...  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

suyla karısık vereyım bı bakayım bı alerjı yapıyomu

dudu24

mrb arkadaşlar benimde 6 bucuk aylık bebeğim var ek gıda verirken yoğurt yedikten 5 dak sonra falan yüzünde kırmızı gibi bişeyler çıkıyo meğer süt alerjisiymiş doktor söle çok üzüldüm süt ürününü kestik şuan ve ne yedireceğimi bilmiyorum Allah tan anne sütü alıyo benim gibi olan varmı bu rahatsızlık ne zaman geçer lütfen yardım edin çok kötüyüm çokk:(

dudu24

yaa yokmu benim durumumda olan veya bu konuda bilgisi olan :(

DER!N

Geçmiş olsun.

Süt ürünleri hariç bir çok şey verebilirsiniz bebeğinize,
piyasada laktozu alınmış pastörize sütler var allerji dozu nedir bilmiyorum ama doktorunuz yönlendirir diye tahmin ediyorum.

dudu24

sağol cnm bilgin için peki ne zamana kadar geçermiş bu durum

DER!N

Geniş kapsamlı bilgim yok maalesef ablamın büyük oğlununki 4 yaşını biraz geçiyordu bittiğinde.

dudu24

şükür geçebilen bi rahatsızlıkmışya bunada şükür
peki ablan o zamana kadar nasıl besledi bebeğini

DER!N

Mümkün olduğu kadar süt ürünlerinden sakındı başka yapılacak bir şey yok maalesef.
Süt içmeyi de çok seven bir çocuktu hala da öyle gizli gizli dolaptan alır içerdi tabii hemen anlaşılırdı.

Yani aslında besin hassasiyetleri arasında belki de oldukça rahat tolere edilebilen çeşitle karşılaşmışsınız, çok şükür.
Umarım erken zamanda geçer.

dudu24

ndemir

:nazar:merhaba siteye yeni katıldım benim oğlumdada inek sütü alerjisi var şuan 2 yaşında 5aylıkken teşhis kondu ama çok çektik.çok şükür şimdi iyi keçi sütü kullanıyoruz benal büyükgebiz sağolsun.oğlum hiç bir şey yiyemiyordu canını sıkma ama doktoruna düşersen oğlun toparlar kendini

ndemir

sen sakın oğluna inek sütü içern hiçbir besin verme.prof.benal büyükgebizin sayfasını oku aradıklarını orda bulacaksın

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

eflinin de inek sütüne alerjisi varmıs :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
bunu simdiye kadar anlamamıstım
emzırmeyı kesıp inek sütüne basladıgımızdan berı sürekli ishal bı gun bıle normale donmedı ya
ben dişten süphelenıyodum ama artık bu kadar da dısten olmaz
daha onceden de diş cıkardı o kadar hic bı reaksıyon gostermedı
bı yas oncesı mamalara koyuyodum o kadar etkı etmıyodu yanı hıc bı etkısı yoktu
şimdi sade süt tüketıyo gecelerı bazen gündüzleri
fazla tüketmeye basladı bu da alerjısını ortaya cıkardı
süt iciyo pesınden hemen kıvranmaya baslıyo uyurken bı orayta bı buraya dönüyo sonra ishal yapıyo
bu durumu yenı farkedıyorum
alerjısı olan bebek netten arastırdım kusma ishal ve cilltte kızarıklık reaksıyonları gosterırmıs
burun tıkanıklıgı ve öksürük te .
alerjısıı olan bebeklere yogurt ve peyunır verılmesı de onerılmıyo
ama yogurt cok onemlı bı besın

eflin severek sadece yogurt yıyor
su anda bunun da farkına vardım yogurt yedıkten sonra bı kerelıgıne mahsusu sulu kaka yapıyordu demekkı alerjıdenmıs resmen yogurdu cıkarıyodu rengınden kokusundan karasızım sımdı kesınlıkle ınek sutu vermem de yogurt  ::) ::)

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

gamzearda

Alıntı yapılan: Organik_Seker - 05 Mart , 2008, 20:16:58
hayır saedece kendi içtiklerine verıolar bebegınde cok sekermiş  valla allah kolaylık versın zor iş cocuk işi:D
YANILIYOSUN HERKESİN BÜNYESİ BİR DİİLDİR BU KONUDA NETTE Bİ ÇOK BİLLGİ VAR İNEK SÜTÜ ALERJİSİ YAZIP BAKARSANIZ EMZİREN ANNELERİNDE KESİNLİKLE SÜT VE SÜT ÜRÜNÜ KULLANMAMASI YAZIYO ÇÜNKÜ BİZ FARKETMESEKTE İÇTEN İÇE ZARAR VERİYO EMZİREN ANNELER EGER ÇOCUGUNUZUN ALERJİSİ VARSA BU DİYETE SİZDE BAŞLAYIN KESİNLİKLE KULLANMAYIN 2YILDIR BU DURUMU YAŞIYORUM ÇOK FAZLA ŞEY ARAŞTIRDIM ŞUAN BİLGİLERİN OLDUGU KAGIT YANIMDA YOK DAHA SONRAKİ GÜNLERDE ÇOCUKLARINIZA VEREBİLECEGİNİZ MAMALARI BURDA PAYLAŞICAM DOKTORUMDAN ALDIMİİ Bİ DOKTOR BÖYLELİKLE ÇOCUKLARIMIZINDA YİYEBİLECEGİ MAMALAR VAR BUNLARI DENERİZ SONUÇTA HEPİMİZ AYNI KADERİ PAYLAŞIYORUZ HEP BERABER ATLATICAZ