bebekleriniz 2aylık olduktan sonra mutlaka kalça çıkığı için ultrason çektirin

Başlatan izemsevi, 14 Ekim , 2011, 01:36:02

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızlar bebekleriniz 2aylarını doldurduktan sonta kalça çıkığının erken teşhisi için mutlaka ultrason çektirin çok ama çok önemli 2 aydan öncesinde yapılmıyor bir arkadaşın bebeği 4 aylıktı onlar tesadüf yaptırmışlar ve çıktı şimdi bebeğinin 2 bacağını ayıran bir aparat takıldı düzelene kadar bu kalacak bu arada sakın bebeklerinize külotlu çorap giydirmeyin 7 aylık olmadan buda kalça çıkığına sebep oluyormuş bizde haftaya pazartesi çektircez

derbeder

ins. temiz cikar sonuclariniz canim.

bi tanidigim ogluda () parantez bacakliydi kucukken vitamin hapi vermisti sanirim doktor. gectimi bilmiyorum, zaten cocuk simdi kocaman delikanli oldu  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

canım paylaşım için saol bende diyordum hayırlısıyla kızım gelince malum kış bebeği olcak giydiririm cicişli çoraplar iyiki paylaşmışsın giydirmem yaşına gelene kadar :opucuk:

serife26

zaten rutin kontrollerde doktorlar hemen gün veriyor kalça ultrasonu için.bebeğe sabit bir dr. lazım.bize başkent ünv hst. 3. ayda vermişti günü ama dünya sağlık örgütü yanılmıyorsam 45 günlük olana kadar yptırmış olun diyormuş,bizim doktor öyle dedi başka ilde.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Aytii

bizim doğumdan 2 hafta sonra çekilmişti galiba sorun yoktu

3 ayını doldurduğu gün kontrole getircem ozaman doktoruna sorarım

hümeyra_t_e

ben külotlu corabın bunda ne payı var anlayamadım çok sıkı olmadıkça bişe olmaz bence..bizde çektirdik çok şükür bişe çıkmadı

muhribe

biz de 1.ayını doldurunca çektirdik doktr ertelemeyin dedi ısrarla temiz çıktı şükür

susanna

bizede 1 aylik olunca asiya gittiginizde muhakkak kalca ultrasonunuda cektirin dedi doktor

Demet_dk

ÇOK ZOR BİŞEY YA ALLAH GÖSTERMESİN KİMSEYE

BİDE 1 AYLIKKEN YAPTIRMIŞTIK  :icon_thumright:

zeynep0655

kızlar bunu kendinizde yapabilirsiniz. bizim sülalede ebe ve hemşire çok onlardan öğrendim. çocuğun bacaklarını birleştirip arkadaki çizgiler birbirine denk geliyormu diye bakacakınız. böyle belli oluyormuş.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 16 Ekim , 2011, 23:45:18
kızlar bunu kendinizde yapabilirsiniz. bizim sülalede ebe ve hemşire çok onlardan öğrendim. çocuğun bacaklarını birleştirip arkadaki çizgiler birbirine denk geliyormu diye bakacakınız. böyle belli oluyormuş.
evet bunu annemde söyledi bana hatta bakacaktık kaldı gitti.ne kadar doğru bilmiyorum ama.
bizim doktor gün vermedi sen bana bırak ben sana zamanı gelince söylerim dedi.simdi 31 günlük.baska doktora gitmeyide düsünüyoruz zaten.ne yapsam acaba.gidip baska doktora günmü alsam?

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KONYALI

bızde 1 aylık kalça çıkığı görme işitme testlerı yaptırdık..çok şukur temız cıktı