DOĞUMU HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS 2007 OLANLAR

Başlatan _elif_, 14 Ocak , 2007, 18:08:56

« önceki - sonraki »

burcu-emir

sevinçcim bende 8. ayda buldum oğlumun ismini,çünkü bizim babamızın (görmemişin) bi oğlu olacakmış,hiçbi ismi beğenmemiş oldu biraz  :toothy10: adama hangi ismi söylesem ı-ıh dedi.en sonunda emir'e karar verdik.
sende herhalde öyle olucan.ama oğluşunun isim fikri çok güzel.kağan ismini bende çok beğeniyodum,hatta bi ara koymayı düşünmüştü.oğlunun fikrini dikkate al derim.ege ismi çok var bu aralar.kağan daha bi erkeksi  :ehi:

SEVİNÇ

ay hiç sormayın,benim eşimde aynı.Hiçbir ismi beğenmiyor.Haklısın canım,Kağan ismi çok erkeksi,severim.Bakayım,gene son söz bana kalacak sanırım.
Oğlum doğduğu zaman hastaneye gelmiş babamız,karşıma oturmuş ismi ne olacak diye sormuştuı.Kemal de hem fikirdik yanına ne olacak Efe dedim.Kemküm etti,sonra gidip yazdırdı. :basardim:

öykü

kağan ismini tek olarakta koyabilirsin bence böylede güzel :)

burcu-emir

canım bence bebekler isimleriyle geliyor.buna gerçekten inanıyorum...çünkü ben daha 4 aylık hamileyken emir koyalım demiştim,eşim güzel değil demişti.4 ay sonra kendi emir olsun dedi.ayyy beni delirtmeden  karar verdik senin anlayacağın  :cildir: bana öyle geliyo ki çok güzel kız isimleri var,ama nedense erkek isimleri daha kısıtlı.yada ben ön yargılıyım   ::)

guguş

Bencede erkek isimleri çok kısıtlı
Bende kız olcak sanıp kız ismi hazırlamıştım oysa oğluşumun geleceğini öğrenince eşim illa ki Mehmet Akif olsun dedi
Bende başka bişeyler istiyodum şimdi Ahmet Taha ya karar verdik
Ama kayınvalidem sırf eşimin dedesinin ismi Mehmet diye Mehmet Akif olsun diyo ve eşimin de aklını çelmeye çalışıyo
en başta hoşuma gitmesine rağmen kayın validem aklını çolk takıyo diye istemiyorum varmıdır böyle bişey yaa isim hakkı anne-babanındır değil mi yani?

SEVİNÇ

Evet,canım erkek isimleri kısıtlı.
Öykücüğüm ,kocacığım ısrar etmezse babamın ismi diye Tek de olsa Kağan koyacamda.Seyvgili kocam ısrar etmezse.Onun ailesinden baskı oluyor ama. :cildir: :caca:

SEVİNÇ

Alıntı yapılan: guguş - 11 Nisan , 2007, 16:20:17
Bencede erkek isimleri çok kısıtlı
Bende kız olcak sanıp kız ismi hazırlamıştım oysa oğluşumun geleceğini öğrenince eşim illa ki Mehmet Akif olsun dedi
Bende başka bişeyler istiyodum şimdi Ahmet Taha ya karar verdik
Ama kayınvalidem sırf eşimin dedesinin ismi Mehmet diye Mehmet Akif olsun diyo ve eşimin de aklını çelmeye çalışıyo
en başta hoşuma gitmesine rağmen kayın validem aklını çolk takıyo diye istemiyorum varmıdır böyle bişey yaa isim hakkı anne-babanındır değil mi yani?

Canım,isim hakkı tabiki bizimde bu kaynanalar bize gıcıklığına mı bilmem çocuklarımızın isim konusunda bile direk düşüncelerini söylüyorlar.Gıcık oluyorum. Aslında rahmetli kayınbabam iyiydi.Ama kaynanam koyun dedi ya koyasım gelmiyor.

öykü

daha çok var nasılsa.. ortak nokta bulursunuz nasılsa :)

guguş

Evet canım yaa hatta kız olursa illa benim adımı koyun diye tutturmuştu
Bende kız olursa isim zaten belli dedim bikaç kere daha uğraştı baktı eşimden ses çıkmıyor sustu şimdi de erkek ismine karışıyo Allah tan eşim anlayışlıda beni böyle şeylerle uğraşmak zorunda bırakmıyo
Sesim çıkmıyosa anlıyoki istemiyorum

öykü

ay çok sinir oluyorum yaaa.. neden karışıyolar..  valla inadına koymayın arkadaşlar..

guguş

Valla bende öyle düşünüyorum nihayetinde bu da benim ilk çocuğum
ilk veya son olsun bunu ben taşıyıp o sıkıntıları ben çekip yine aynı sıkıntılarla ben doğurucam
Ayrıca o kadar düşünüyoki kayınvalidem tam benim doğum haftama görümcemin düğün tarihini aldırttı
bir haftalık bebeği düğüne götürcekmişiz
Ayrıca buda yetmezmiş gibi gelen misafirlerin yarısıda bizde kalcakmış ben o halimle nasıl misafir ağırlayacaksam artık siz düşünün

SEVİNÇ

Öykücüğüm,bende öyle düşünüyordum ama olmuyor.Hele de benim durumumdaysaanız. Oğlumun adı babamın adı ama bizdee tek torun.Eşimgil 17 kardeşler 15 inde 4-5 tane çocuk var herbirinde Halil ismi var. Bi de gelin olarak ben yabancıyım diye beni fazla sevmezler. Benden bunu isteme hakları bile yok. Ama kaynanam cahil. Onunla aynı kefeye girmek istemiyorum.O ölecek kocamla ben yüzyüze bakacaz olmuyor.Ben teklifimi ettim,hoş ne kadar istemesemde.Sırf eşimin mutlu ve onların yanında boynu bükük olmasın diye.Ama bilmiyorum...

burcu-emir

aynnneeen katılıyorum.bebek bizim bebeğimiz,en kötü isimleri koysak bile seçim bizim hakkımız.birde isim konusunda kararlı olmak gerektiğine inanıyorum,mesela ali koyucam diyosun.ayyy her yer ali kaynıyo değişik bişe olsun diyolar.kardeşim size ne benim çocuğum isminden
ama canım seninki de kusura bakma tam numunelikmiş...1 haftalık bebek ve loğusa kadın nasıl dışarıya çıkacakmış...sen ve bebek (allah korusun) mikrop kaparsanız vebalını nasıl ödeyecek...kızının düğünü önemliyse eğer,tabii ki de tüm misafirleri de kendi ağırlayabilir.bence hiç oralı olma,sen ve bebeğin daha mühim.hemde herşeden

burcu-emir

sevinçcim,madem ailede 4-5 çocuğun ismi Halilse 6.Halile ne gerek var?birde eşine bu şekilde yaklaş,böyle bir öneri getir,bakalım ne diyecek.9 ay sen çekiyosun tüm sıkıntıyı,bebekle ilgili herşeyin öncelik sırası senindir.sen okumuş akıllı bi kadınsın,cehalete yılmazsın canım.hadi göster enerjini.oğlunu dinle sen bırak kayınvalideyi falan...oğlun en akıllısı bence kağan demiş,süper demiş  :hello2:

guguş

Evet bu yüzden eşime söyledim ben düğüne gitmem nihayetinde nasıl bi doğum yapacağım belli değil
Hadi beni boşver bir haftalık bebeği o kadar kalabalığa ve gürültüye nasıl sokarım
Bide şu misafir işini halletsek ben o halimle ne yapacağım bilemiyorum