DOĞUMU MART-NİSAN-MAYIS 2007 OLAN HAMİŞLER

Başlatan sibel, 14 Ocak , 2007, 17:18:37

« önceki - sonraki »

adalet

Alıntı yapılan: safakrazi - 27 Nisan , 2007, 23:18:18
kızıma toka aldım bu gün ama kaynanam ve kaynanamdan beter anam " sen çocuğu mu çatlatacasııııııınnnnnnnnn!" diye başımın etini yediler  :caca: nazar değermiş  :sad1:

razicim tokalariniz hayirli olsun

anneler oyle bende anneme soyliyorum cumalinin boyu uzamis diye bana kiziyor nazarin deyer diye ayni sekilde kaynanada buyukleri anlamak zor :k06:

jbdun

günaydınlar,
ya burcu doğurdu mu acaba?telefonu var mı sizde,bi msj falan çekseniz?
adaletcim bi atlatamadı cumali hastalığı , demek şimdi de öksürüğü çıktı ha,canım yaaa inşallah geçer hemen, sen de bugün dinlenirsin inşallah bugün,
razicim ben de nazara inanırım ama o kadar da değil neyse zamanı gelince o zaman merakla bekliyorum tokalı fotolarını almiş hanımın :nazar:

nagihan

henüz doğurmadı burcu bende teli var. ayrıca doğum oldumu haber vericek kızlar merak etmeyin annesinde kalıyor

BALIM

Allah kurtarsin hayirlisiyla bebisini alir kucagina umarim :icon_thumright:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: nagihan82 - 26 Nisan , 2007, 16:24:56
inşallah reflekstir jbduncim.
elimde olsa bende nazı kaçırabilsem ama onlardan bana kalmıyor. geçen hatta ahmete mesaj attım gececiya evde yok. keşke ben doğum yapmasaydım annen doğursaydı diye. ellerine bir alıyorlar bırakmak yok. emziremiyorum bile. doymuştur annesi ver gazını alayım diyo ikide bir. ve benim cocuğum obur biliyonuz mu doktor bile siz bunu zor doyuracaksınız dedi hastanede yatarken. ama kayınvalideme gelde anlat. ve hiç kimse ben dinlemiyor. naz iyiden iyiye kucağa alıştı. yatağında uyuyan cocuk artık uyumuyor  :( ve alıştırdınız cocuğu kucağa ben siz yokken çok zorlanıcam diyorum anlayan yok. aman hiç kimse gelmesin ben zorlansamda kendi cocuğumu büyütürüm kimse karışmasın yeter  :cussing:
birazcıkt kendimi mutsuz hissetmemin sebebi bu. daralttılar beni.  :cildir:

nagiş benimde bebeğimde hapşırıyor, hemde hastaneden beri...geçen hafta doktora götürecektim çünkü genzide tıkandı biraz.küçük bebeklerde olur falan dediler vazgeçtim sonra . gün aşırı yıkanması gereken bebeği haftada bir yıkıyorum ne yazıkki. korkuyorum üşüyecek diye.alperi götüreyim derken dün gece gene cerenimin burnu kanadı.cerenin sık sık kanar burnu, kendi doktorunada götürdüm KBB yede götürdüm. bişeyi yok dediler.ama dün gece çok kanadı,hiç bu kadar olmamıştı ve sonra bişeyler geldi burnundan zar gibi.acile gidecektim nerdeyse, o şeyler çıkınca kanama durdu. pazartesi gene götürücem doktora, bu sefer korktum açıkçası

kızlar kucak için benim söyleyeceklerim var, ne dersiniz bilmem :)
dün gece cerenin burnu kanayınca kötü oldum ,kucağıma alayım sarılıp kalayım istedim ama en fazla 10 saniye kaldı kucağımda. bebekken çok gazlıydı bir babası alırdı  bir ben alırdım ...kucağa alıştırmayın diyorlardı  "olsun bitanecik bebeğim var ,alışsın, ilerde istesemde gelmez kucağıma"  diyordum. ve dün gece oğlumuda kucakçı yapmaya karar verdim. (alperi kucakçı yapmayacaktım , bebeler iki oldu , tek başıma başedemem diye,ama vazgeçtim)  1 yaşından sonra zor alırsınız kucağınıza,durmaz...bir yaş bile değil, emeklemeye başlayınca hep kendi gezsin ister...bebeklik dönemi okadar çabuk geçerki
benim nacizane fikrim ,kucağınızdan bırakmayın ,doya doya sarılın ...

adalet

aslihancim cok gecmis olsun canim cumalide daha iyi olmadi oksurugu devam ediyor birde yatinca cok kutu terliyor gece kalkip ostunu deyistiriyorum

vallah kucak meselesi bende senle ayni fikirdeyim cumali cok yaramaz bir cocuktu gece esim bakiyordu gunduzde ben mesela hic besikte yatmadi sevmiyordu tabi gece zor oluyor benimki biraz huysuzdu bazilari cocuk aglasin kendisi susar diye kucaklarina almazlar vallah ben hic daynmama bazen burda goruyorum cocuk arabanin icinde agliyor annesinin hic umrunda deyil vallah ben cok uzuluyorum esim bana bakarak guluyor sana ne oluyor senmi gidip susturcan sinir oluyorum once cocugunla ilgilen sonra ne isin varsa yap ama birde bu var cocugunda beli bir saati var iyice uykusunu almasi lazim yani oyuncak deyildir gelen giden alsin cocuk bazen rahatsiz oluyor annesinin kucaginda olmak istiyor diyerleride bana ver dese olmaz neyse hepiniz benim buyugumsunuz bende iyi bilirsiniz butun anneler kutsalar hepinizi tebrik ediyorum

ben bazen kucagima almak istiyorum gelmiyor utaniyor veya disarda opmeye kalksam guluyor ne oldu anne diye :k06:

nagihan

Alıntı yapılan: cerenay - 29 Nisan , 2007, 01:56:07
Alıntı yapılan: nagihan82 - 26 Nisan , 2007, 16:24:56
inşallah reflekstir jbduncim.
elimde olsa bende nazı kaçırabilsem ama onlardan bana kalmıyor. geçen hatta ahmete mesaj attım gececiya evde yok. keşke ben doğum yapmasaydım annen doğursaydı diye. ellerine bir alıyorlar bırakmak yok. emziremiyorum bile. doymuştur annesi ver gazını alayım diyo ikide bir. ve benim cocuğum obur biliyonuz mu doktor bile siz bunu zor doyuracaksınız dedi hastanede yatarken. ama kayınvalideme gelde anlat. ve hiç kimse ben dinlemiyor. naz iyiden iyiye kucağa alıştı. yatağında uyuyan cocuk artık uyumuyor  :( ve alıştırdınız cocuğu kucağa ben siz yokken çok zorlanıcam diyorum anlayan yok. aman hiç kimse gelmesin ben zorlansamda kendi cocuğumu büyütürüm kimse karışmasın yeter  :cussing:
birazcıkt kendimi mutsuz hissetmemin sebebi bu. daralttılar beni.  :cildir:

nagiş benimde bebeğimde hapşırıyor, hemde hastaneden beri...geçen hafta doktora götürecektim çünkü genzide tıkandı biraz.küçük bebeklerde olur falan dediler vazgeçtim sonra . gün aşırı yıkanması gereken bebeği haftada bir yıkıyorum ne yazıkki. korkuyorum üşüyecek diye.alperi götüreyim derken dün gece gene cerenimin burnu kanadı.cerenin sık sık kanar burnu, kendi doktorunada götürdüm KBB yede götürdüm. bişeyi yok dediler.ama dün gece çok kanadı,hiç bu kadar olmamıştı ve sonra bişeyler geldi burnundan zar gibi.acile gidecektim nerdeyse, o şeyler çıkınca kanama durdu. pazartesi gene götürücem doktora, bu sefer korktum açıkçası

kızlar kucak için benim söyleyeceklerim var, ne dersiniz bilmem :)
dün gece cerenin burnu kanayınca kötü oldum ,kucağıma alayım sarılıp kalayım istedim ama en fazla 10 saniye kaldı kucağımda. bebekken çok gazlıydı bir babası alırdı  bir ben alırdım ...kucağa alıştırmayın diyorlardı  "olsun bitanecik bebeğim var ,alışsın, ilerde istesemde gelmez kucağıma"  diyordum. ve dün gece oğlumuda kucakçı yapmaya karar verdim. (alperi kucakçı yapmayacaktım , bebeler iki oldu , tek başıma başedemem diye,ama vazgeçtim)  1 yaşından sonra zor alırsınız kucağınıza,durmaz...bir yaş bile değil, emeklemeye başlayınca hep kendi gezsin ister...bebeklik dönemi okadar çabuk geçerki
benim nacizane fikrim ,kucağınızdan bırakmayın ,doya doya sarılın ...

geçmiş olsun aslıhan cerene üzüldüm umarım kötü bir şey yoktur. bazı insanların kılcal damarları çok ince olur ve burun kanamalarının sebebide kılcal damarların çatlamasıdır diye biliyorum. umarım doğrudur bilgim.
bu arada kucak meselesinde biraz olsun sana hak verdim ama onu sürekli kucakta tutmaktan ve koltukta oturaktan dizlerim ağrımaya başladı. bir diğer sebepte kilo. çok kilo aldım ve hepsi üstümde kaldı ne yapacam ben bilmiyorum. şimdi doğum sonrası rejimlerini araştırıyorum. naz biraz toparlasın diyetisyene gidicem. bu böyle olmaz çünkü aynada kendime baktıkça iğreniyorummmm.

ღ°cerenay.♥.

kilo bendede kaldı,20 kilo almıştım doğumdan sonraki 20 gün içinde 9 kilo kendiliğinden gitti.şimdi zor olan kısım başladı yani sezeryanlı olarak kilo vermek...diyetten korkarım ben sütümü etkiler diye...harekette yapamam...inşallah yakında yürüyüşe başıcam bide bSİT HAREKETLER...
KIZ NAGİŞ GEL BİRBbirimizi gaza getirelim uygun bi şekilde kilo vermeye başlayalımmı? bende kendime bakamıyorum aynada , dün gene eski pantolonumu giymeye çalıştım mümükün değil olmuyor, azimliyim inşallah , eşim gelene kadar kilo vermek istiyorum . dur ben bi cetvel yapıp başlayayım işe :icon_thumright: :occasion14: :occasion5: :muzz: :hello2: :hieyt:

jbdun

aslıhan cerene çok geçmiş olsun,inşallah önemli bişey değildir,dra gittiniz mi bugün?
neyse burcu doğurmamış,daha bekliyoruz o zaman ;)
adalet demek cumali de hala atlatamadı rahatsızlığını,dra götürmüşmüydünüz?
kucak meselesine gelince,ecrin kucakçı değil ama ben yapıcam galiba bu gidişle,çünkü kucağıma alıp dansediyoruz kızımla gündüzleri ve şarkı da açıyoruz,2.şarkıya kalmadan uyuyo bitanem,kucağımd uyuya kaldığında o kadar çok mutlu oluyorum ki,tarif edilemez bir duygu,doya doya tadına varıyorum,canım kızım benim :love9:

nagihan

Alıntı yapılan: cerenay - 29 Nisan , 2007, 17:00:30
kilo bendede kaldı,20 kilo almıştım doğumdan sonraki 20 gün içinde 9 kilo kendiliğinden gitti.şimdi zor olan kısım başladı yani sezeryanlı olarak kilo vermek...diyetten korkarım ben sütümü etkiler diye...harekette yapamam...inşallah yakında yürüyüşe başıcam bide bSİT HAREKETLER...
KIZ NAGİŞ GEL BİRBbirimizi gaza getirelim uygun bi şekilde kilo vermeye başlayalımmı? bende kendime bakamıyorum aynada , dün gene eski pantolonumu giymeye çalıştım mümükün değil olmuyor, azimliyim inşallah , eşim gelene kadar kilo vermek istiyorum . dur ben bi cetvel yapıp başlayayım işe :icon_thumright: :occasion14: :occasion5: :muzz: :hello2: :hieyt:

okey aslıhan ben varım. evde dijital tartım vardı gelen misafir cocuklar bozmuşlar. şimdi yenisini alacam bir dışarı çıkabilsem. bu arada ben yediklerime dikkat etmeye başladım bile. ekmeği olabildiğince az yiyorum. bol bol su içiyorum. bende yürüyüşlere başlıcam ama şu an bu imkansız çünkü nazı bırakacak kimse yok. annem dedem için hastanede kalıyor sürekli. ve ben evde hep yalnızım.yani anlayacağınız benim bu yürüyüş olayı bayağı bir süre yattı. bende aerobik cdleri var. sezeryan oldukya hemen sporada başlayamıyorum. en azından iki ay olsun iç dikişler iyice kaynasın. korkuyorum yırtılma olur diye. bazen zorluyorum kendimi ve bu seferde iç dikişler ağrıyor.
valla yaz bitene kadar kesin kararlıyım eski kiloma inmem lazım. hamile iken aldığım kıyafetler olmuyor normal kıyafetlerim hiiiiçççç olmaz. vahim bir durum benim ki  :crybaby2:

Almiş'inAnniş'i

bu gün hastaneye gittim. ve 3 kişi bana "hamile misin?" diye sorduuuuuuuuuuu  :BangHead:  :violent1:  :cussing:  :caca:  :y25:

jbdun

Alıntı yapılan: safakrazi - 01 Mayıs , 2007, 12:54:15
bu gün hastaneye gittim. ve 3 kişi bana "hamile misin?" diye sorduuuuuuuuuuu  :BangHead:  :violent1:  :cussing:  :caca:  :y25:

:toothy10: :toothy10:
daha dur canım hemen sinirlenme,yeni doğum yaptın :opucuk:

nagihan

Alıntı yapılan: jbdun - 01 Mayıs , 2007, 14:10:17
Alıntı yapılan: safakrazi - 01 Mayıs , 2007, 12:54:15

:toothy10: :toothy10:
daha dur canım hemen sinirlenme,yeni doğum yaptın :opucuk:
naz sarılık için hastaneye yattığı zamanda bana doğumun ne zaman diye sordular  :'(

adalet

MERHABA KIZLAR NASILSINIZ BAKEM KILOLARI DERT ETMEYIN

DUN SABAH HIC IYI DEYILDIM EBEYLE RANDUVUM VARDI MUANE OLDUM TANSYONUM COK YUKSEK CIKTI HEMEN HASTANEYE GONDERDILER GIDENE KADAR BIRAZ DUSTU HEMEN MUANE ETILER BAYA ILGILENDILER DEMIR HAPI VERDILER TANSYON ILACI VERCEKTILER TANSYON DUSUNCE VERMEDILER BUGUN EVE GELIP TANSYONUMA BAKCAKLARDI ARADILAR PERSNBE VE PAZAR GELECEKLER SIMDI IYIYIM VALLAH DUN COK KORKTUM DUNDE BERI TUZ YEMIYORUM GUNLERIMDE AZ KALDI DUA EDIN KIZLAR HAYIRLISIYLA BENDE KAVUSAYIM BEBISIME

Almiş'inAnniş'i

geçmiş olsun adalet. dikkat et hayatım. yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin artık...