DOĞUMU MART-NİSAN-MAYIS 2007 OLAN HAMİŞLER

Başlatan sibel, 14 Ocak , 2007, 17:18:37

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

hoş geldin adaletcim göremiyorum seni ne zamandır.

ya benim soruma cevap verin bu acayip durum sadece bende mi var kızlar?

nagihan

remziyecim ben hiç süt lekesi ile karşılaşmadım ama bazen şüphelenmiyo değilim. ama bana pek anormal bir durum değil gibi geliyo. hatta bende merak ediyorum bu süt ne zaman gelir.böyle erken gelirse neler olur gibi sorular sürekli kafamda. :icon_scratch:

Almiş'inAnniş'i

nagiş sanki böyle süt gelmiş de kurumuş gibi :-\
ben doktoruma söylemedim acaba söylese miydim?

adalet

razicim normaldir yengeminde sutu gelmisti bebeyin emdigi zaman hemen sutun gelir benimki ilk gun hic gelmemisti oglum cok ackalmisti

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: adalet - 23 Ocak , 2007, 12:32:57
razicim normaldir yengeminde sutu gelmisti bebeyin emdigi zaman hemen sutun gelir benimki ilk gun hic gelmemisti oglum cok ackalmisti

oh ne güzel işte adaletcim açlıktan daha kuvvetli çekmiştir daha çok gelmiştir sütün :)
inşallah gelen şey süttür ben ne olduğunu bilmiyorum çünkü sadece kurumuş bir sıvı o kadar

8. ayda ılık havluyla masajlara başlicam. kanallar açılsın diye. tavsiye etmiş bir doktor!

adalet

dun dr randuvumuz vardi bebisin kalp atislarina baktilar gayet iyimis
bunlar hic kiloya filan bakmiyorlar cok kilo aldigimi soyledim normaldir diyor bide ultrasyon istedim bebisimi goreyim dedim olmaz dediler burda sadece iki sefer baktiriyorlarmis
turkiyde ne guzel istediginiz zaman bebislerinizi goruyorsununuz
neyse saglik olsun cogu giti azi kaldi

adalet

Alıntı yapılan: safakrazi - 23 Ocak , 2007, 12:38:16

oh ne güzel işte adaletcim açlıktan daha kuvvetli çekmiştir daha çok gelmiştir sütün :)
inşallah gelen şey süttür ben ne olduğunu bilmiyorum çünkü sadece kurumuş bir sıvı o kadar

8. ayda ılık havluyla masajlara başlicam. kanallar açılsın diye. tavsiye etmiş bir doktor!
razicim vallah oglum iki gun ac kalmisti sutum gelmiyordu nerdeyse memeyi koparcakti neyseki sonra geldi
dr sor canim ama korkma normaldir

Almiş'inAnniş'i

emin ol ordaki doktorlar daha ince düşünüyorlardır adaletcim. burdaki doktorlar para için en gereksiz şeyleri bile istiyorlar ki bazen istedikleri şeyler bebeğe zarar verme riski olsa bile.
ultrasonun zararı yokmuş. ama benim doktorum renkli doppler istedi benden. bir okudum ki doku erimesi yapma riski varmış. doktoruma dedim ben yaptırmayacağım bunu. neden dedi bende açıkladım. saftirik sanıyorlar bizi. ama ya çocukta bi sorun olursa dedi. bende riskli gebelikler için gerekliymiş ben 6 ayımı bitirdim risk falan yoktu şimdiye kadar. hem bu saatten sonra sorun olsa ne yazar 4 aydan sonra bebeği aldıramıyorsun. gelişiminin çoğu tamamlanmış bir bebek artık. doğsa yaşama oranı çok yüksek. sadece çok pahalı bir uygulama hastaneye para kazandırmak için bebeğimi riske atamam ben. o zaman ayrıntılı ultrason dedi. oke! dedim bende.
eğer doktorum 2 kereyi yeterli görüyorsa buna sevinmelisin bence adaletcim. demekki bebişin çok sağlıklı ki gerek görmüyorlar!

adalet

canim burda gerek gormedikce ultrasyona vermezler
burdakilerde ayni testi bende istediler ama ben yapmadim eyer o testi yapsaydim bebeyin dosme tehlikesi olacakti buna benzer bir suru tehlikeler neymis zekasina bakasaklarmis esim dedi ne olursa olsun biz allah emanet etmisiz test filan yapmiyoruz

Almiş'inAnniş'i

ya bide beni düşünsene renki doopler dedi ben eve geldim araştırdım "riskli gebeliklerde" kısmını okuyunca 1 ay kendimi yedim durdum. acaba risk mi var varsa enden hiç uyarıda bulunmadı falan diye 1 ayım zehir oldu bana :(

Almiş'inAnniş'i

bu arada şunu fark ettim  ne kadar çok yazarsak takla atan bebeklerimizin sayısı artıyo  :hello2:

nagihan

dün kontrolde doktorum bana biraz kızdı. ayaklarımda şişmeler var dedim. birisi bana suyu kes günde 5 bardak iç bu doğrumudur doktor bey dedim. oda başkalarının dediğini hiç bir zaman yapmayın. bize danışın sonra uygulayın dedi. sıcak havlu kompresini doktoruna sor remziyecim:love1:

Almiş'inAnniş'i

nagişim bu zaten bir doktorun tavsiyesi. ben 2 tane sitenin üyesi ve müdavimiyim. her hafta buralardan takip ediyorum. oldukça güvenilir. sitenin bibi www.bebekbeklerken.com bunu doktorum tavsiye etmişti zaten

diğeri de www.gebelik.org kaan bey gazetelere ve tv ye bile demeçler veren bir doktor ve inanılmaz sayıda ziyaretçisi var sitenin.

az yerine bol su içmelisin ki bebeğin daha fazla oksijen alsın içinde bulunduğu sıvı daha temiz kalsın! :D

Almiş'inAnniş'i

bebişimin kostümü

[eklenti yönetici tarafından silindi]

adalet

bebeisin kostumu ne guzelmis kuyruklu kiz cocuklarin kiyafetlerine bayiliyorum ne kokos seyler hele bide guzel sac tokalari takiyon cok cici oluyorlar