2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DER!N

sen de sağol canım, hayırla git hayırlarla dön inş.  :opucuk:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 12 Mart , 2010, 17:51:10
Alıntı yapılan: ezoo - 12 Mart , 2010, 16:40:04
sağol gülfercim bakalım belki bende yaptırırım henüz karar vermedim

kalça usg geçen ay bakıldı 5. ay yine bakılcak şimdilik bi sorun yok çok şükür

hmm tekrar bakılacağını ben bilmiyordum neden demedi bana  :caca: gidince alayım ifadesini

aslında maddi açıdan çok müsait olsam hiç düşünmeden yaptıracaktım nette okudum tuhaf tuhaf şeyler gıcık oldum kendime bi röfleye dünya para veriyorum aşıya gelince 150lira çok geliyor gözüme diye sonra yaptırdım işte

düşün bi bakalım muhtemelen yaptıracaksın sen de

ne bileyim düşük ihtimal bile olsa riske edemeyiz kuzuları çevremde de kimse yaptırmamış bu arada

sor canm doktorunuza usg ye bakan uzmanda doktorumuzda 5.ayda yine bakıcaz tedbir için dedi

haklısın canım parasında değilim ben bana kalsa hemen yaptırırımda eşim diyor çok gerekli olsa devlet yaptırır onuda geçmiş  doktor kesinlikle yaptır dermiş  :icon_scratch: o sıcak bakmıyor yani  :caca:

DER!N

Ezom ya devlete göre düşünmeyin bunu pnömökok'u da ödemiyordu şimdi ödüyor.

Aslında ciddi bir hastalık oku netten bir bak yazmak istemiyordum ama ölüme kadar varabiliyormuş çok düşük bir ihtimal Allah c.c. korusun yavrularımızı ama bu bir ihtimal.

İnş. yaptırabilirim 2.dozu da.

Siz de yaptırın ikna et eşini.

мiŁenα.

gülom ek gıdaya geçmeye hevesli anne görmedim senin kadar ..kız emıyor mama yıyor daha ne ısın var ek gıdayla :k06: :k06:

obur edecen pamugumu :nazar: :nazar: hem resımlerde ıyı duruyor pamugum :nazar:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Kilosu fena sayılmaz cicim normal değerlerde gidiyor  :nazar:

ne bileyim yesin içsin bizim gibi biran önce  :k06: ama yok vermiyorum daha emmeyi bırakabilir dedi doktor

kübüş

merhaba arkadaşlar.benimde kızım21.01.2010  18.15 de spinal sezeryanla dünyaya geldi.doğduğunda 3400 kg 51 cmdi.iki gün hastanede kaldık.çıktığımızda hafif sarılık vrdı.dr iki gün sonra kontrole çağırdı.gitiğimizde tahlil sonuçlarından sonra hastaneye yattık.iki günde 2800 kg düşmüştü yavrum.az emiyordu devamlı uyuyordu.meğerse sarılığı yükselince uyurmuş.çok üzüldüm tabiki zaten ameliyattan sonra çok zorlanmıştım.bu arada sütümü sağıp vermemei istediler.inanırmısınız bir damla bile gelmedi.üzüntüden kahroldum.hemen mama takviyesi yapıldı.hastanede yattık.bugün tam 51 günlük kuzum iki kere aşısı yapıldı 25 martta yine aşısı vr.şuanda yeni yeni toparladık işte.sütümde bazen vr bazen yok herşeyi denedim sütüm artırmak için humananın süt artırıcı çayı vr ondan içiyorum mamada veriyorum.ama bana hiç iş yaptırmıyo hep yanında olmamı istiyo bazen lavaboya bile zor gidiyorum.hep kucak istiyo .bazen çok gazı oluyo.dr om-x verdi onu mamasına katıyorum.böyle arkadaşlar işte.doğumdan beri ilk kez girebildim ve burayı gördüm baya iyi oldu :  :k06:içimi döktüm valla.güle güle büyütelim bebişlerimizi inşallah. :hello:
seni çok seviyorum

DER!N

Hamd olsun atlatmışsınız geçmiş olsun Burcum34, Rabbim sağlıkla hayırla büyütmeni nasib etsin.  :amin:

kübüş

sağol gülfer yaradanım herkeze hayırlı evlat nasip etsin.
seni çok seviyorum

zelis

kizlar  benim kizim dada cok fazla gaz var , emerken cok fazla hava uytuyor oda gaz yapiyor , aglamaktan ememiyor bile dogru duzgun , nasil bir gazzsa kizim cok agliyor , surekli huysuz :'( bende careyi sutumu sagip sisyle vermekte buldum , o zman cok hava yutuyor gazimiz oluyor ,
bilmiyorum dogrumu yapiyorum ama dayanamiyorum kizimn aglamasina   :crybaby2:

simdi de siseye mi alisir acaba??

tweety0555

zelıs kesınlıkle memeyı alıyorken neden bıberon verıyon kı gaz hepsınde oluyor az emsın gazını cıkart gene emdır bıraz ugrasacagız hersey onlar ıcın...bence hata yapyorsun...benımkıde gazlı ama ben vurarak degıl sırtını sıvazlayarak gazının daha cok cıktıgını kesfettım...bıde yuzustu karnı dızıme gelınce rahat cıkartıyor..bırak aglasın ama meme yı sakın bırakma aglıyor dıye...

AککORTįє

evet  katılıyorum kesinlikle çok yanlış yapıyorsun . biberona alıştırırsan memeyi almaz.gazın çareleri var ama memeye tekrar alıştıramazsın bırakırsa. her çocuk farklı farklı bir olmuyo.3. aydan sonra gaz sorunu yavaşlıcak evt bırak ağlasın, düzene girecek o merak etme

< ESLAL >

haklısn gülfercim ben ikna çalışmalarına başlim :)

zelişcim bencede hata yapıyorsun hepimizin bebekleri bu derdi çekiyo biz hele doğduğundan beri gazlıyız ama yapacak bişey yok emmesi daha önemli gaz sancısını hafifletecek şeyler yap ama emzirmeyi sakın bırakma canım rezene verebilirsin yada doktorunuza danış gaz için ilaç al hayatım  ;)

ırmak184

bizdede gaz sorunu var daha dogrusu emdikten sonra gazını rahat cıkarıyorum ama aniden sanki karnına sancı girmiş gibi aglıyor,cok fazla ıkınıyor kıpkırmızı oluyor o yüzden sürekli uyanıyor,yüzündede sivilceler cıktı gün gectikçe daha cok azıyor  :sad1:  :sad1: 23 de kontrolumuz var o günü beklemeden gitsem mi doktora ya  :icon_scratch:  :icon_scratch: kızım uysal bebek dedim ama gün gectikçe cadılaşıyor  :D  :D

DER!N

Irmak bahsettiğin durum bizde de vardı gaz çıkartıyordu fakat bağırsakları gurul gurul ötüyordu kimi zaman, aniden bacaklarını karnına çekip ağlıyordu bağırsak gazı kalıyormuş. O dönem gaz damlası olarak zinco kullanıyordum doktor damlayı değiştirdi sab kullanıyorum artık ve rahat etti kızım.

Bacak hareketleri yaptırabilirsin ve karnına ayaklarına sıcak havlu koyabilirsin faydası olur.

Geçmiş olsun.

çağınım

kızlar selam ben 2009 haziran annesiyim ama aranıza bi giriyim dedim adım yeşim 25 haziranda 9 ayı doldurucak bi paşam var adı çağın rabbim hepimizin yavrularını bağışlasın :amin: :amin: :nazar: :nazar:

gaz sorunundan şikayetçi herkes bizde bile hala olabiliyo yani 3. aydan sonra geçer diyolar ama geçmiyor ek gıdaya geçincede gaz sorunu oluyor ne yazikki  :honk:

ben om-x diye bi ilaç kullandım oğluma iyi bi ilaç tavsiye ederim bide karnını zeytinyağıyla ovmak ve sıcak havlu koymakta iyi geliyo fön makineside tutabilirsiniz gazı olunca

bide biberon alsada memeyi bırakmayan bebek oluyo yani bırakır yada unutur diye bişey yok belli olmuyo o hiç :dontknow: