2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

canım o tetenoz aşısı ben hamileyken doktoruma sordum çok önemli değil istersen yaptır demişti 1 dozunu vurdurdum çok kolum ağrıdı şişti filan ve 2. yaptırmadım  ;D bişeyde olmadı çok şükür

DER!N

İlk iki dozunu yaptırdım hiç bir sıkıntım olmadı 2.si biraz ağrımıştı ya da birdi anımsamıyorum devam edeceğim nisanda benim 3.doz

--elif--

bende yaptırayım diyorum bakalım gidebilirsem  ::)

zelis

slm kizlar , bu syfa fikri cok iyi omus ellerinize saglik ,

benim kizim mervem 7 subat saat 11:6 da dunyaya merhaba dedi , 38+5 haftalikken normal dogum yaptim , ama benim sancilarim cok yetersiz oldugu icin suni san verdi doktor , kizim 3100 rg ve 52 cm dogdu , daha sonra 2880 gr , ertesi gun 2850 gr , 10 gun sonra 3120 gr , iki hafta sonra 3400gr ve dun , yani bi aylik oldugu zaman 4100 gr oldu kizim ,. kisacasi bi ayda 1 kilo almis oldu , ilk baslarda cok az kilo aldi cunku az emiyordu , yeteri kadar ememmiyordu , bende sagdim siseyle verdim sutumu ve birazda mama takviyesi yaptim , simdi iyi cok sukur , benim goguslerimin delikleri cok dar sanirim , kizik cekiyor cekiyor sut cok az akiyor yoruluyor ve uyuyup kaliyor , az bisey uyuyor sonra yiine uyaniyordu , simdi sagip verdigim icin daha rahatiz..

arada bir gazimiz da olmaya basladi , burda (hollanda) cinababy diye bi damla var onu kullaniyorum faydasi oluyor , kizim yeni yeni ara ara gulmeye basladi , bizde biaz cadiyiz , birde babamiz kucaga alistirdi , isimiz cok zorlasti ,,,, :cildir: geceleride cok uyaniyor  :cildir: uyakuya dalmakta zorlaniyor emizik de emiyor ama cok degil..

abimiz halinden cok memnun kardesini cok ama cok seviyor , benim bir numarali yardimcim ......

simdilik aklima gelenler bunlar , hazir bizim minik cadi uyumusken bu kadar yazabildim  :laughing7:

polaire

Alıntı yapılan: ırmak184 - 09 Mart , 2010, 00:47:50
merhaba güzel anneler  :hello2:  :hello2:

iyi olmuş bu sayfa buradan takip yapabilriiz..bizde kendimizden bahsedelimmm  :D  :D
duru melek 23.02.2010da 13.05 de sezeryanla dünyaya geldi..mama vermedim hiç dogdugundan beri emziriyorum sütüm şimdilik yeterli geliyor,gaz problememiz yok inşallahta olmaz  :amin:  :amin: sarılık için kontrole gittik sarılık olmadı cok şükür  :amin:  :amin: birkaçgündür kızımın sol gözü capaklanmaya basladı,kayınvalidem pamukla silmiş gözünü,daha beter oldu silme diyorum fırsatını buluyor yine siliyor  :cildir:  :cildir: kayınvalidem iyidir hostur ama bazen böyle takıntıları var işte deli ediyor beni  :caca:  :caca: anneme sordum süt ve gazlı bezle sil dedi bugün sildim inş. gecer..sizin önerdiginiz bişey varmı???

Benim kızımdada ilk haftalarda bir gözünde çok çapaklanma oldu doktor tobrex diye bir damla verdi 3 gün kullandım. Damlayı kullanırkende günde en az beş altı kez sterilize edilmiş pamukla sildim. Bir cezveye içme suyu koy içinede parçalara ayırarak pamuk at onu iyice kaynat. Sonra soğuduktan sonra içinden bir parça pamuğu al çocuğun gözünü yıkar gibi onunla sil. O söylediği damlayı en fazla 4-5 gün kullanabiliyosun sadece damlayla geçmiyo. Ben pamukla sile sile geçirdim. Bir dahada olmadı.

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 10 Mart , 2010, 15:30:59
ya kızlar bişey sorcam biliyosunuz hamilelikte 2 tane aşı yapıldı aslında 5 tane ama kalan 3ü doğumdan sonraydı benmki martın 1indeydi hala yaptırmadım bulunduğum yerde sağlık ocağı bile yokk  :cildir:  :cildir: siz yaptırdınızmı yada yaptıracakmısınız sizce önemlimi  :icon_scratch:

benim doktorum hamileyken yaptırsan da olur yaptırmasan da demişti. bende yaptırmamıştım. bana şimdi yapılacak mı bilmiyorum  ::)

--elif--

kızlar 3. aşımıda oldum bugün tetanoz aşısıymış bu hamilelikteki gibi ağrımadı nedense 

DER!N

geçmiş olsun canım

bu aşının her dozuna farklı tepki verilebiliyormuş, kimininki çok ağrılı oluyormuş

ben Nisanda yaptıracağım 3.dozu bakalım neler olacak

--elif--

teşekkürler cnm inş. seninkide ağrımaz bide ağrırsa çocukla ilgilenirken hiç hoş olmaz yani  :-\ ama senin şimdiye yapılmış olman gerekmiyomu gülfer sen benden önce doğum yapmıştın bebek 3. ayını girdimi yapılıyo normalde

DER!N

aşı kartıma baktım şimdi

08/09/09 ilk doz
14/10/09 ikinci doz
14/04/10 üçüncü doz

böyle yazmışlar, sen belki ilk dozu benden önce yaptırmışsındır

DER!N

ayın sonuna doğru kontrole götüreyim diyordum Selen'i; ama babişin kontrolü var yarın gitmişken biz de gidelim bakalım ne olmuş ne bitmiş bu ay kilo almadı sanırım ek gıda diye diretsem mi  :binkybaby:

ırmak184

Alıntı yapılan: polaire - 11 Mart , 2010, 00:10:50
Alıntı yapılan: ırmak184 - 09 Mart , 2010, 00:47:50
merhaba güzel anneler  :hello2:  :hello2:

iyi olmuş bu sayfa buradan takip yapabilriiz..bizde kendimizden bahsedelimmm  :D  :D
duru melek 23.02.2010da 13.05 de sezeryanla dünyaya geldi..mama vermedim hiç dogdugundan beri emziriyorum sütüm şimdilik yeterli geliyor,gaz problememiz yok inşallahta olmaz  :amin:  :amin: sarılık için kontrole gittik sarılık olmadı cok şükür  :amin:  :amin: birkaçgündür kızımın sol gözü capaklanmaya basladı,kayınvalidem pamukla silmiş gözünü,daha beter oldu silme diyorum fırsatını buluyor yine siliyor  :cildir:  :cildir: kayınvalidem iyidir hostur ama bazen böyle takıntıları var işte deli ediyor beni  :caca:  :caca: anneme sordum süt ve gazlı bezle sil dedi bugün sildim inş. gecer..sizin önerdiginiz bişey varmı???

Benim kızımdada ilk haftalarda bir gözünde çok çapaklanma oldu doktor tobrex diye bir damla verdi 3 gün kullandım. Damlayı kullanırkende günde en az beş altı kez sterilize edilmiş pamukla sildim. Bir cezveye içme suyu koy içinede parçalara ayırarak pamuk at onu iyice kaynat. Sonra soğuduktan sonra içinden bir parça pamuğu al çocuğun gözünü yıkar gibi onunla sil. O söylediği damlayı en fazla 4-5 gün kullanabiliyosun sadece damlayla geçmiyo. Ben pamukla sile sile geçirdim. Bir dahada olmadı.
canım tes.ederim kızımın gözüne sürekli süt sagdım gecti,yine olursa senin önerdiginide denerim  :opucuk:  :opucuk:

DER!N

Merhabalar  :flowers: :flowers:

Rutin kontrolümüzü yaptırdık kilo ve baş çevresi normal değerlerde, boyumuz normalden biraz ileride gidiyormuş.

700gr. almış 20 günde az dedim ek gıdaya geçmek istiyorum dedim kızdı bağırdı bana 5-6.aylarda geçeceksiniz dedi.  :violent1:

Bir şeyler tadtırmaya başlayayım mı dedim ( meyvesuyu verdiğimden haberi yok tabii) başlama dedi.

Anne sütünü bırakmasına sebep olabilir dedi.

Az az sağlam kilo alsınmış. Diğer tetkikler temiz çıktı hafif öksürüyor gibi dedim gerçi çok cılız bir ses çıkıyor öksürdüğünden de emin değildim  :)  öksürük değilmiş uydurmuşum  :k06:

Rota aşısını yaptırdım.

Bizden haberler bu kadar.

:love9: :love9:

polaire

Ek gıdaya 4. ay dolduktan sonra geçiliyor diye biliyorum. Sen ne suyu veriyorsun? Nedense bende çok hevesliyim ek gıdaya geçmek için :)

DER!N