2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 17 Mart , 2010, 17:12:29
Alıntı yapılan: tweety0555 - 17 Mart , 2010, 15:45:32
vallahı dr gunde 4 5 defa da yapabılır 4 5 gunde de yapabılır demıstı bunla normal demıstı hatta kendı oglunu denemıs bır ayda 4 defa yapmıs yanı 9 gunu buluyormus kendım sureklı takıp ettıgım ıcın problem gormedım demıstı su gıbı yapıyorsa problem yok dedı...
ben ıkıncı asımızdan bır gun sona mısafır geldı onlarda gece gec gıttıler saat 1de okadar cok agldı kı dayanamadım yarım fıtıl verdım vermez olaydım korkudan olecektım kaldıkı ıkıncı cocuk...neden mı korktum sustu agladı ama ertesı gun saat 5 te anca ayındırdı kendını hıc uyanmadan sadece emmeye kalktı uyudu ..esımde kızdı fıtılı erkek cocuga verme cınsel acıdan zararlı dıye ??? bende duymustum ama cok aglayınca dayanamamıstım ama daha vermem ogunkı korku yettı bana..dr umu arayınca ılk kez kullanınca oyle olabılır merak etme demıstı...ama fıtılı yarım dedı dr...tum verseydım ne olacaktı acaba :icon_scratch:

bu arda unutmayın daha once yazdım ama kımse dıkkat etmedı yorum yapılmadı...
4 5. AYLADA KOLDA SIVILE IBI BIRSEY OLACAKMIS ONU KOPARTMAMAK GERKIYORMUS VE YIKARKEN DIKKAT ETMEK GEREKIYORMUS...AYRICA KORKMAYIN DEDI EBE...
banada dediler kolundaki yara olacak diye aşısını elinizle ovmayın,sıkmayın,yarasını koparmayın dikkat edin diye

bizim aşı yerimiz yara olmadı banada ebe ovma kolunu 3 gün yıkama dedi dokunmaıdm bende ama yara filanda olmadı şartmı yara olması  :dontknow:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: <3sevgi<3 - 18 Mart , 2010, 20:03:50
arkadaşlar ben merak ettim mama kullanan anneler hangi mamayı kullanıyorsunuz ben ülker hero baby yi kullanıyorum fakat milupa kullanımmi diye çelişkide kaldım yardımcı olabilirmisiniz?? ;D :flowers: :love9: :k06:
[/quote
merhaba canım bende kızıma milupayla başladım bulamadım ve bulamadım sanırım ambalaj değişkliği olcakmış bebelacla devam ettik fakat kızım mamayı reddediyor ülkerin mamalarınıda aldım yer belki die ama nafile  :honk: önemli olan bebişinin sevmesi ve içmesi hepsinin içeriği aynı bence çocuğun düzenini bozma

DER!N

Ülker hero baby lactum kullanıyorum. Ezoya katılıyorum hangisini seviyorsa onu içsin bence de, değiştirilmesi bebeği rahatsız ediyor.

Paşam maşallah  :nazar:

:love9: :love9:

tweety0555

Alıntı yapılan: ezoo - 18 Mart , 2010, 20:19:39
Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 17 Mart , 2010, 17:12:29
Alıntı yapılan: tweety0555 - 17 Mart , 2010, 15:45:32
vallahı dr gunde 4 5 defa da yapabılır 4 5 gunde de yapabılır demıstı bunla normal demıstı hatta kendı oglunu denemıs bır ayda 4 defa yapmıs yanı 9 gunu buluyormus kendım sureklı takıp ettıgım ıcın problem gormedım demıstı su gıbı yapıyorsa problem yok dedı...
ben ıkıncı asımızdan bır gun sona mısafır geldı onlarda gece gec gıttıler saat 1de okadar cok agldı kı dayanamadım yarım fıtıl verdım vermez olaydım korkudan olecektım kaldıkı ıkıncı cocuk...neden mı korktum sustu agladı ama ertesı gun saat 5 te anca ayındırdı kendını hıc uyanmadan sadece emmeye kalktı uyudu ..esımde kızdı fıtılı erkek cocuga verme cınsel acıdan zararlı dıye ??? bende duymustum ama cok aglayınca dayanamamıstım ama daha vermem ogunkı korku yettı bana..dr umu arayınca ılk kez kullanınca oyle olabılır merak etme demıstı...ama fıtılı yarım dedı dr...tum verseydım ne olacaktı acaba :icon_scratch:

bu arda unutmayın daha once yazdım ama kımse dıkkat etmedı yorum yapılmadı...
4 5. AYLADA KOLDA SIVILE IBI BIRSEY OLACAKMIS ONU KOPARTMAMAK GERKIYORMUS VE YIKARKEN DIKKAT ETMEK GEREKIYORMUS...AYRICA KORKMAYIN DEDI EBE...
banada dediler kolundaki yara olacak diye aşısını elinizle ovmayın,sıkmayın,yarasını koparmayın dikkat edin diye

bizim aşı yerimiz yara olmadı banada ebe ovma kolunu 3 gün yıkama dedi dokunmaıdm bende ama yara filanda olmadı şartmı yara olması  :dontknow:
guzelım yarra 4 yada .ayda olacakmıs sımdı degıl yanı...

< ESLAL >

aaa ama 4. ayda 2 bacaktan var koldan yok dedi ebe bana

DER!N

Canımcım karıştı ortalık.

2 ayda verem aşısı yaptırdık ya 4.ve 5.aylarda aşının tuttuğunun göstergesi olarak aşı yerinin yara tarzında bir hal alması beklenir olması gereken budur yani. Eğer olmadıysa test yapılır ve verem aşısı tekrarlanır.

4.ayda karma aşı var sadece. ;)

DİLVİN

selam kızlar
bugün aşımız vardı
çağlarım 5700 kg olmuş
baş çevresıde 38
3 tane aşı yaptılar oğluşuma
ama fazla ağlamadı kurban olduğum
:( :( :( :( :(
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

βαlκιz

merhaba bayanlar bebeklerinizi allah bağışlasın
hepsinii çoooook öpüyorum
damdan düşer gibi geldim sayfanızada bakim dedim
o yara olur korkulcak bişey deyil hani bizim kollarımızda iz varya aşı izii o olcak onlarda iştee
o yara kabuk baglıyo kendilinden düşüyoo yıkanabilir bebek ama sadece o kolunu yıkamaz su deydirmesseniz bişey olmaz
ben öyle yapmıştımm herkeze iyi akşamlarr  ;) :opucuk: :opucuk:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

isome

selam kızlar  :hello2: :hello2: :hello2:
bizde dün aşılarımızı olduk tam 3 tane,ben tane sanıyodum verem ve karma aşı bide pnömokok aşısı varmış,yavrum ateşlenmedi çok şükür calpol vermiştim gece yatarkende vermiştim ateşlenmedi ama dün çook huysuzdu gaz sancısı falan heralde aşı yerleride ağrıyodu akşama kadar ağladı sonra rahatladı... :muzz:

bebeğim 5kilo 57 cm boyunda olmuş kilo gidişi güzelmiş,ayda 850gr civarı alıyor,işte bizden böle  :hieyt:

DİLVİN

geçmiş olsun meryemcım
maşallah fıstığa
boyuna göre kılosuda ıyı  :nazar:
benımkıde 5700 kg 62 cm olmuş  :muzz: :muzz: :muzz:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

isome

maşallah oğluşumuzada,boylu poslu maşallah,zaten uzun doğmuştu şimdi iyice uzamış maşallah  :nazar:

maşallah bebişlerimize maşallah  :nazar:

--elif--

ya bizim boyumuzmu kısa ne  :icon_scratch: daha 52 cm kilosuda 6,5 benmki enine büyüyo heralde  :k06: çokta sewmem tombiş çocukları ama yapacak bişi yok  :-\

isome

maşallah canım maşallah olsun ya boyuda uzar bazı bebeler ya biranda kilo alıyo ya bir anda boyu uzuyo senin bebeğinde önce kiloyu alıyo sonra boyu uzucak heralde  ;)

--elif--

umarım öyledir gerçi sağlıklı olsunda gerisi boş ya

DER!N

benim kızda boyuna gidiyor basketçi damat bulucaz galiba 49cm doğdu 67cm olmuş kilo yok tabii  :k06: