2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

--elif--

Alıntı yapılan: tweety0555 - 17 Mart , 2010, 15:45:32
vallahı dr gunde 4 5 defa da yapabılır 4 5 gunde de yapabılır demıstı bunla normal demıstı hatta kendı oglunu denemıs bır ayda 4 defa yapmıs yanı 9 gunu buluyormus kendım sureklı takıp ettıgım ıcın problem gormedım demıstı su gıbı yapıyorsa problem yok dedı...
ben ıkıncı asımızdan bır gun sona mısafır geldı onlarda gece gec gıttıler saat 1de okadar cok agldı kı dayanamadım yarım fıtıl verdım vermez olaydım korkudan olecektım kaldıkı ıkıncı cocuk...neden mı korktum sustu agladı ama ertesı gun saat 5 te anca ayındırdı kendını hıc uyanmadan sadece emmeye kalktı uyudu ..esımde kızdı fıtılı erkek cocuga verme cınsel acıdan zararlı dıye ??? bende duymustum ama cok aglayınca dayanamamıstım ama daha vermem ogunkı korku yettı bana..dr umu arayınca ılk kez kullanınca oyle olabılır merak etme demıstı...ama fıtılı yarım dedı dr...tum verseydım ne olacaktı acaba :icon_scratch:

bu arda unutmayın daha once yazdım ama kımse dıkkat etmedı yorum yapılmadı...
4 5. AYLADA KOLDA SIVILE IBI BIRSEY OLACAKMIS ONU KOPARTMAMAK GERKIYORMUS VE YIKARKEN DIKKAT ETMEK GEREKIYORMUS...AYRICA KORKMAYIN DEDI EBE...
banada dediler kolundaki yara olacak diye aşısını elinizle ovmayın,sıkmayın,yarasını koparmayın dikkat edin diye

--elif--

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 17 Mart , 2010, 15:54:12
Kızlar selen bugün hiç mama içmedi beni de emmedi aç aç duruyor ne yapabilirim  :y25:
gülfer bir sıkıntısı olabilirmi selenin benmki sadece hasta olduğunda emmemişti.inş. öle bişe deildir kendi iştahsızlığıdır

DER!N

bilmiyorumki rutin kontrolde çok cılızda olsa öksürüğü var dedim muayene etti temiz dedi olabilirmiş, dün yine götürdüm biraz artmıştı iyi dedi arada olur kendi geçer dedi.

ondan mı acaba

ateşi yok keyifsziliği yok kendi kendine oynadı durdu azıcık ittirdim emsin beni diye yutmamış tükürdü hepsini memeyi de çok zorlamak tiksindirmek istemiyorum çok çabuk midesi bulanan türden bir bebek bu

azıcık mama içti ama soğuğa yakın içti acaba boğazımı acıyor da içmiyor hergünde doktora götürülür mü  :crybaby2:

devam ederse pirinç unu ile mama yapıp deniycem kim ne derse desin

--elif--

geçmiş olsun cnm büyük ihtimal ondandır yap bencede açmı kalacak çocuk kimseyi takma hem 3üde bitirmiş selen 4ün içinde

isome

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 16 Mart , 2010, 21:27:27
Alıntı yapılan: isome - 16 Mart , 2010, 18:29:28
yalancı memeyi vermeye çalış derim ben doğduğundan beri vermeye çalışıyorum ilk günlere göre şimdi daha iyi alıyor ben pes etmicem o pes edene kadar devam,yoksa hep meme hep meme bu 1 yaşına gelince nası taşıcaz sırtım şimdiden ağırmaya başladı valla  :y25:
benmde kızım almıyor isome sen nasıl bir yöntem uyguluyorsun tutturmak için benmkinin midesi bulanıyor diliyle yittiriyor doğduğu günden beri vermeye çalışıyorum ama nafile  :cildir:  :cildir:

canım şerbet yapıyorum şerbete bandırıp veriyorum napıyım ama her zaman bandırmıuorum çok şeker almasın diye şerbetle güzel alıyor hatta bu ara şerbetsiz bile aldığı oluyor ilk zamanlara göre daha iyi alıştı ama tam alışmış değil iyice alışana kadar devam edicez sende şerbeti dene derim canım...

kızlar bu arada bebeklere hep fitil kullanıyosunuz ben dr lardan ve çevremden çok duydum fitil iii değil diye alışkanlık yapıomuş çocukta ben o yüzden kullanmıorum calpol kullanıorum,fitil daha mı iyi ki acba yarın bizimde aşımız var calpol verip gidicem aşıya...

--elif--

ben şimdiye kadar dr tavsiyesiyle 3 defa verdim ama çok kullanmaktan yana deilim tabi.ben pekmeze batırdım çok az gene almadı  :BangHead:

zelis

slm kizlar ,
bu kizlar niye boyle cadi oluyor , benim cadida simdi kendini acindira acindira agliyor , kucagima aldimmiu hersey bitiyor , gozu surekli bende  :k06:

ben hala arada sagip veriyorum sutumu , arkadaslar yapma emmeyi birakir demissiniz ama ben bi kere siseyle 120 gr falan veriyorum bi dahaki seferede emziriyorum , emzirdigim zaman cok az ictigini biliyorum cunku benim gogsumun delikleri cok dar sut cok zor cikiyor kizim emerken yoruluyor daha doymadan uyuyor , ben o yuzden sagmaya basladim , ilk basta beni emerken 10 gunde 130gr almisti , simdi sagip verdigim icin iki haftada 700 gr almis , yani cok fark etti ....

benim makinam var sagip veirirm olmazsa en az 6 ay ,,, simdilik zorlanmiyorum , ama emzirmeyide birakmadik tamamen ...

polaire

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 16 Mart , 2010, 13:17:52
bu sayfanın içeriğinide yeni farkettım bu arada  :k06: :k06:

çağlarım da 42 haftalık olarak  16.01.2010 saat :05:50 de normal doğumla bize merhaba dedi
3400 kg 55 cm di
bugüne kadar sadece anne sütü verdim
arada peynir ve zeytinyağı verdım
tadımlık öle
çokkk değil
1 kez aşı oldu
2 gün sonra yine aşısı ve kontrolleri var
emzirirken çok kollarım ağrıyor bu arada

Emzirme yastığı dene derim ben çok rahat ettim halada öyle emziriyorum. Çocuğu üstüne koyuyorum benim iki elimde boşta kalıyo.

polaire

Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 16 Mart , 2010, 16:13:36
merhabe kizlar nasilsiniz biz iyiz cok sukur ins sizlerde iyisinizdir

galiba gaz problemi herkeste oluyor evet ve buyudukce bebisler geciyor benim kizim sanirim 5.500 filan olmus nasil ogrendim derseniz soyle yaptim  :laughing7: :laughing7:annemlerde baskul digital di ve once kendim tartildim 60 kilo geldim kizimi kucagima aldim ciktim 5.600 filan geldi ama elbisesiyle o yuzden 5.500 filan olmus bu ayda kilo alimi normal sanirim bakalim dr kontrolumuzsimdlilik yok nisan 8 de var ins hersey yolundadir sanirim boyuda uzadi ama 2 gun annemlerde kaldik orda cok kucaga aldilar bende bisey demedim ve kizim hemen kucaga alisti eve geldik beni alin diye agliyo cadi bu arada zeynep 2 gun sonra 3 aylik oluyo kizlar tecrubelerinize dayanarak soruyorum kizim gunde 2 veya 3 kez kaka yapiyo sizce normalmi sadece anne sutu buyudukce azaliyo diye biliyorum sizler nasilsiniz birde bu bezleri dogru baglamiyormuyum ya kizim bi yapiyor hep elbiseleri kirleniyor acaba kucukmu geliyor bezimiz 2 numara ve 3-6 kilo icin siz kac numara kullaniyorsunuz buyugunumu alsam acaba ya

Benim kızım 5 kiloyken ben 3 numaraya geçtim 4-9 kilo arası olana. Çok daha rahat oluyo bide o kakanın üstüne başına bulaşması sorunu bizdede var bence yanlış bağlamaktan çok kakasını yaparkenki duruşuna bağlı. Kucağımda oturur pozisyondayken yaparsa o hızla çıktığı gibi sırtına fışkırıyo :) yok yatarken yaparsada bu sefer öne doğru kayıyo. Çocuğu kaka yaparken nasıl tutacağımı şaşırıyorum. En güzeli tuvalete tutayım  :laughing7:

--elif--

Alıntı yapılan: polaire - 18 Mart , 2010, 15:08:40
Alıntı yapılan: Zeynep_Sena - 16 Mart , 2010, 16:13:36
merhabe kizlar nasilsiniz biz iyiz cok sukur ins sizlerde iyisinizdir

galiba gaz problemi herkeste oluyor evet ve buyudukce bebisler geciyor benim kizim sanirim 5.500 filan olmus nasil ogrendim derseniz soyle yaptim  :laughing7: :laughing7:annemlerde baskul digital di ve once kendim tartildim 60 kilo geldim kizimi kucagima aldim ciktim 5.600 filan geldi ama elbisesiyle o yuzden 5.500 filan olmus bu ayda kilo alimi normal sanirim bakalim dr kontrolumuzsimdlilik yok nisan 8 de var ins hersey yolundadir sanirim boyuda uzadi ama 2 gun annemlerde kaldik orda cok kucaga aldilar bende bisey demedim ve kizim hemen kucaga alisti eve geldik beni alin diye agliyo cadi bu arada zeynep 2 gun sonra 3 aylik oluyo kizlar tecrubelerinize dayanarak soruyorum kizim gunde 2 veya 3 kez kaka yapiyo sizce normalmi sadece anne sutu buyudukce azaliyo diye biliyorum sizler nasilsiniz birde bu bezleri dogru baglamiyormuyum ya kizim bi yapiyor hep elbiseleri kirleniyor acaba kucukmu geliyor bezimiz 2 numara ve 3-6 kilo icin siz kac numara kullaniyorsunuz buyugunumu alsam acaba ya

Benim kızım 5 kiloyken ben 3 numaraya geçtim 4-9 kilo arası olana. Çok daha rahat oluyo bide o kakanın üstüne başına bulaşması sorunu bizdede var bence yanlış bağlamaktan çok kakasını yaparkenki duruşuna bağlı. Kucağımda oturur pozisyondayken yaparsa o hızla çıktığı gibi sırtına fışkırıyo :) yok yatarken yaparsada bu sefer öne doğru kayıyo. Çocuğu kaka yaparken nasıl tutacağımı şaşırıyorum. En güzeli tuvalete tutayım  :laughing7:
:icon_thumright:  :icon_thumright:  :icon_thumright:

AککORTįє

;D  :icon_thumright:

evt bizimkide bazen tam altını açtığımda fiuuuuuuuu  :ehi:

< ESLAL >

oyyyy maşallah paşama ne güzel gülmüşsün sen öyle yerim seni ben

AککORTįє

kübüş

arkadaşlar ben merak ettim mama kullanan anneler hangi mamayı kullanıyorsunuz ben ülker hero baby yi kullanıyorum fakat milupa kullanımmi diye çelişkide kaldım yardımcı olabilirmisiniz?? ;D :flowers: :love9: :k06:
seni çok seviyorum

kübüş

ilknurcum resim nasıl ekleniyor fazla anlamıyorumda :hello: :k06: :icon_scratch: :ehi:
seni çok seviyorum