2 aylık bebeğiniz gündüz uyanıkken nasıl vakit geçiriyor???

Başlatan unicornn, 01 Mart , 2010, 16:30:02

« önceki - sonraki »

Zeynep_Sena

ya burda yapilmiyo dedim gibi 4 aylikken yapilcak ignyle kol v bacak oldugunu tam bilmiyorumda simdiye kadar agizdan verildi hep rezenede iyi evet

DER!N

zinko kullandım ben işe yarıyordu evet en son eciş günün bir saati uykusunda inanılmaz ağladı öyle böyle değil, telaşlandım doktora götürdüm damlasını değiştirdi Sab kullanıyorum artık, bağırsak gazına süper iyi geldi. Normalde gazını kendi çıkarıyor ama ara sıra bağırsak gazı kalıyor kıvranıyordu bitti şimdi.

< ESLAL >

hmm bizdede inanılmaz bağırsak gazı var gurul gurul sesler geliyor bende alayım belki bizdede işe yarar canım sağol  :opucuk:

DER!N

Ezgi guruldama varsa aç değilse kesin bağırsak gazıdır Hilalinkide, sab kullan tok karnına vereceksin belki doktorun söylemez bunu diye yazdım.

Doyur, damlasını ver 5 dk. bekle bacaklarını karnına çekip 10a kadar say bir kaç kez yap bunu çıkan sese inanamayacaksın :) yine de çıkartamazsa yüz üstü yatır ecrin o sıra tuhaf sesler çıkarıp kendi kendine gülüyordu  :k06:

< ESLAL >

birde onu deniycem canım sağol bizim doktorda zincoyu bırak metsil ver dedi ama o hiç işe yaramadı çocuğun içi dışı ilaç oldu şimdiden ya midesi için şurup kullanıyorduk onu bıraktık öksürük şurubu verdi bugün dr. çocuk öksürmüyorki burnu tıkalı nefes alamadığında kuru öksürüğü var  :dontknow:

gazıdı tuzudu doğduğundan beri habire bişeyler içiriyorum  :icon_scratch:

DER!N

Canım benim kıyamam ona ben, Rabbim beterinden korusun bu ilaçlardan hiç bir şey olmaz annesi korkma.

Rezene göğsünü de yumuşatır canım veriyor musun?
Şu rezene çayını ben doğru yapmıyormuşum kutu bitti ben yeni öğrendim  ???  kaynayan su ile yapılıp demlenmeliymiş  ;)

Gece çayı almayı düşünüyorum kullanan var mı?

< ESLAL >

amiinnn canım Rabbim çaresi olmayan dert vermesin hiçbirimize

canım rezene kullanamıyorum çünkü benim cadı karnı tokken asla biberon almıyor aç karınada vermeye kıyamıyorum bugün ıhlamur kaynattım emdikten bir saat sonra içer belki die dudaklarını bile aralamıyor  :-[ benim rezene öylece duruyor belki daha sonra içer

AککORTįє

bu rezenenin czaneden satılanla ot olarak satılan arasında bi fark var mı, ben ot olanı almayı düşünüyorum da

< ESLAL >

valla bilmiyorum canım ben ilk söylediğimde eşim sallama poşetlerden almış  :D %100 rezene yazıyordu kutunun üzerinde ama içime sinmedi ben marketten bebekler için hipp aldım

tweety0555

ben kendım ıcıyorum rezneyı ama bıberonla vermeye cesaret edemedım hatta ıkı defa ıkı cay kasıgı verdım bayaga sersemletıp uyuttu korktum daha vermıyorum..ama benımkınınde saat 6 gıbı bır aglama tutturuyor  bıde bebeklerınız aynı saatlrdemı uyanıyor gecelerı...gece uykusuna kacta yatıyorlar..
bende zınko verıyorum ama su bırkac gundur vermıyorum unutuyorum bırde dr bıze metsıl yerıne acd3 dıye damla verdı kıs bebeklerının d vıtamını yeıne a vıtamınınede ıhtıyacı var dedı...

ferda

Alıntı yapılan: ezoo - 03 Mart , 2010, 19:42:58
valla bilmiyorum canım ben ilk söylediğimde eşim sallama poşetlerden almış  :D %100 rezene yazıyordu kutunun üzerinde ama içime sinmedi ben marketten bebekler için hipp aldım
ben önce sallama çay aldım faydasını görmedim sonra milupanınkini aldım onun ölçüsü var ölçüsü üzerinde yazıyor ona göre yapıyorsun ama malesef kızım hep kusuyor rezeneyi içince bende vermiyorum aktardan aldığınızın yani ot olanın ölçüsünü nasıl ayarlıyorsunuz ben pek güvenemedim ayarını tutturamam diye onuda almadım hep ayakta tıpış tıpış vurarak çıkartıyorum zor oluyor kilo aldıkça agırlaşıyorlar
emziği hep verişimde kusuyor ben alıştıramadım daha zaten almaz sanıyorum bu satten sonra kızımında saçları dökülüyor benim ilk kızımda saçlarım çok döküldü amam allahtan çıkıyor sonrasında
bizim kızada konuşunca çok seviniyor öğürdedip duruyor ama bende yoruluyorum

ferda

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 03 Mart , 2010, 19:34:29
bu rezenenin czaneden satılanla ot olarak satılan arasında bi fark var mı, ben ot olanı almayı düşünüyorum da
rezeneyti milupadan aldıytsay üzerinde açıldıktan 1 ay içiinde tüketülmeli yazıyor ben o yüzden diğer kızıma içiriyorum çünkü elif reyyan içince kusuyor bu arda kusam problemi olan var mı bizimkisi azaldı günde 1 defa kusuyor bazen de hiç kusmuyor

< ESLAL >

hmm ben hipp inkini aldım onun üzerinde açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmelidir yazıyor ozaman bu daha mantıklı ilknurum hipp al ozaman şimdi içmezse az büyüyünce verebilirsin

< ESLAL >

Alıntı yapılan: tweety0555 - 03 Mart , 2010, 22:47:25
ben kendım ıcıyorum rezneyı ama bıberonla vermeye cesaret edemedım hatta ıkı defa ıkı cay kasıgı verdım bayaga sersemletıp uyuttu korktum daha vermıyorum..ama benımkınınde saat 6 gıbı bır aglama tutturuyor  bıde bebeklerınız aynı saatlrdemı uyanıyor gecelerı...gece uykusuna kacta yatıyorlar..
bende zınko verıyorum ama su bırkac gundur vermıyorum unutuyorum bırde dr bıze metsıl yerıne acd3 dıye damla verdı kıs bebeklerının d vıtamını yeıne a vıtamınınede ıhtıyacı var dedı...

bende kendim içiyorum canım,benim bebiş bazen mamasını içmeden uyuyor ozaman daha erken kalkıyor ama karnı tok,altı temizse 6 saat aralıksız uyuyor :nazar: 11.30 - 1 arasında gece uykusuna yatıyor dedim gibi bu keyfine göre değişiyor  :D bende zincoyu gazına göre veriyorum sürekli değil şimdi gazı için sab kullanıcam gülfercimin tavsiyesi üzerine birde benim kuzucuk nezle oldu peditus şurup kullanmaya başladık ve kızımdan banada geçti sanırım bugün halsizim,hapşuruk filan başladı  :honk: uff atlatsak hemen yaa sıcacık evde nasıl hasta olduk anlamıyorum  :icon_scratch:

ferda

:flowers: :flowers: :flowers:kızlar ben bebeğimi bastırıytorum diz kapaklarından kolumun birisiyle destek veriyorum diğer kolumlada karın mime kısmından tutuyorum ileri geri hareketettiriyorum kendim oturuyorum yere eskiler söylüyor kayın validem basmayı öğreniri diyor hemde gazı varsa çıkıyor sizede tavsiye ederim ayrıca bacak kısmını bebe yağıyla yağlıyorum 3 aydan itibaren de bebek egzersizleri var humananın kitapçığında onlara başlamayı düşünüyorum doktorumuz vermişti ilk kızımda :love9: