Keçi Sütünün Faydaları Nelerdir ?

Başlatan βαlκιz, 19 Şubat , 2010, 01:35:11

« önceki - sonraki »

Balböceği

sagma kendi kendine giderrr ama benimkini emerse insallah emer emzirmeyi dusunuyorum cok saglik emzirmek
1 yasinda kadar ama  :k06: :k06:

elif35

kızlar biliyorsunuz ben emziremiyorum kızımı sütüm olmadığından doktorlar keçi sütü verebileceğimi söyledi günde bir kez sulandırarak anne sütüne eş değer tek sütmüş bugün bulduk sonunda hiçbiryerde yok normal sütlere göre biraz daha pahalı çevrenizde kullanan oldumu hiç duydunuzmu  ??? tavsiye edermiiniz netten araştırdım çok iyi şeyler yazıyor

βαlκιz

ben verdim ama geç başladık seninki kadar küçük degillerdi
keçi sütü biraz agır diyolar kokusuda değişik bana göre
ama doktor ver dediyse ver
çok faydalıı ben keçisi olan komşumdan alıyodum ama keçisi öldü daha alamıyoruzz  :crybaby2:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

KEÇİ SÜTÜNÜN FAYDALARINI DUYDUM HATTA BURDADA ÖYLE Bİ KONU VARDI SANIRIM

AMA SENİN BEBEĞİN ÇOK KÜÇÜK DEĞİL Mİ AMA DOKTOR VER DEDİYSE VERİRSİN
KEÇİ SÜTÜ OLARAK BİLDİĞİM TEK MARKA KAY SÜT BAŞKA VARMI BİLMİYORUM

elif35

bende yeni gördüm zaten kay süt başka marka yok zaten direk vermiycem bire bir sulandırarak vericem netten okudum çok iyi şeyler yazıyor ama yinede insan tereddütte kalıyor pazartesi günü hem kontrolümüz var hemde aşımız iyice konuşucam bakalım ne diyecek doktor yinede sizlere sorayım dedim

βαlκιz

verebilirsin tabi ama oda süt sonuçta belli bi aydan sonra verilmezmi  ::) ::) sen sor doktora yine
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

elif35

doğumdan ıtıbaren verılebırmıs ben verdım ılk 3 ay sulandırarak verdım gaz yapmaması acısından.

buldum netten doğumdan itibaren verilebiliyormuş akşam eşim alıp gelicek pazarteside konuşayım doktorla kesin ona göre başlarım ama devamlı değil günde 1 sefer vericem sonra keçi gibi inatçı olmasın  :k06: :k06:

betüs26

BENİM YEĞENİMİN BEBEĞİNİ ALERJİ SORUNU VAR DOKTORU KEÇİ SÜTÜ ÖNERDİ MİGROSTA FALAN VARMIŞ ARTIK KOLAY BULUNUYO DEDİ

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bende verdim efline keçi sütü ama büüyüktü eflin...
çok faydası var bu doğru
kay markasından başka marka yok

ponçik

Benim yeğenimin de alerjik bünyesi oldugundan Kay marka keçi sütü içiyor ama şuan 3 yaşında,

hatta geçen akşam o içerken kızım da istedi, zaten pastörize oldugu için tadı inek sütünden pek farklı değil , ben bizzat tadına baktım  ;D ama yine de bu kadar küçükken verilmesi ne kadar doğrudur fikrim yok  ::)

Balböceği

Alıntı yapılan: elif35 - 15 Eylül , 2010, 16:29:42
doğumdan ıtıbaren verılebırmıs ben verdım ılk 3 ay sulandırarak verdım gaz yapmaması acısından.

buldum netten doğumdan itibaren verilebiliyormuş akşam eşim alıp gelicek pazarteside konuşayım doktorla kesin ona göre başlarım ama devamlı değil günde 1 sefer vericem sonra keçi gibi inatçı olmasın  :k06: :k06:
Benim oglum 3 aylik bende versem bisi olmaz dimi  :dontknow:

ırmak184

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 27 Mart , 2011, 19:40:43

canım emziriyorsan gerek yok bence  ::)

Balböceği

Alıntı yapılan: ırmak184 - 28 Mart , 2011, 23:42:28
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 27 Mart , 2011, 19:40:43

canım emziriyorsan gerek yok bence  ::)
irmakcim emziriyorum ama sutum az yetmiyor

mama veriyorum  :'(

ırmak184

canım süt artıcı yiyecekler yiyormusun.ben bol sıvı tüketirdim.birde humana cayı içmiştim faydasını görmüştüm.
hazır mamada cok gaz yapar şimdi.

Balböceği

Sut yapici herseyi denedim cay aldim

ozellikle salep cok sut yapiyordu   oglum tek gogsumle beslenmeye basladi

digerini sagdim ama doktorlar sutumun yetmedigini soyledi mama vereceksin

dedi oyle gidiyoruz iste simdi emziriyorum ama tek gogusle olmuyor digerine sut gelmiyor