28 Mart , 2024, 14:37:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

tencere pizzası

Başlatan βαlκιz, 15 Şubat , 2010, 20:03:23

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Malzemeler :
3 - 4 kahve fincanı un
1 kahve fincanı yoğurt
1 adet yumurta
1tatlı kaşığı kabartma tozu
2 çorba kaşığı sıvıyağ
1 çay kaşığı tuz

Üst malzemesi(arzuya göre)
Kaşar peyniri, sucuk, sosis, salam, ketçap, domates, yeşilbiber, kekik v.s. o an mutfağınızda kullanılabilir ne varsa yani ......

Yapılışı:
Önce yumurta, yoğurt, sıvıyağ ve tuzu bir kaba alarak iyice çırpın. Sonra kabartma tozuyla unu ekleyerek iyice karıştırın. biraz cıvık bir hamur oluyor onun için elinizi biraz yağlayarak hamuru elinizle yayarak bir teflon tencereye yayın ( orta boy bir pilav tencere si uygun olur )Bu hamurun  üzerine ketçap yada domates sosu hangisini tercih ederseniz ondan iki kaşık kadar dökün, arzunuza göre domates, yeşilbiber, sucuk, sosis, salam yerleştirin. En üste de kaşar peynirlerini dökün. Tencerenin kapağını kapatarak, kısık ateşte 20d.k. pişirin. Zaman zaman altına bakarak pişmesini kontrol edin, altı kızarınca pişmiş demektir....

:hungry: :hungry: :hungry: ben şimcik yapıyorum bekliyorum pişiyoo valla süperr görüntüsü var ben salam ve peynir yaptım şimdilik  :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

βαlκιz

işte piştiii allahhhhhhh  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

can yine cannnn

ben devamlı yaparım gülşahcım bumu
gerçekten benimde vazgeçilmezimdir ama benim bildiğim bu pizzanın adı pratik pizza canım :k06:
can dediklerim....

βαlκιz

ben nette baktım ilk defa yaptım... şimdi
tencere yazıyoduu tencerede yapılıyo diye heraldee  :ehi: :ehi: :ehi: ben fırında ypıyodum hep bu daha iyii yaa

SiRiNe

:hungry: :hungry: :hungry:tsklerr canimm bende deneyecegim insaaallah  ;D

βαlκιz

afiyet olsun canım 10  dkmı aldı yapmak çok kolay ye bebeklere lop lop et olsunn :nazar: :nazar:

SiRiNe

aminnn bana et olmasindaaa yaa  ;D ;D onlara olsunn  :amin: :tongue3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ben de fırında yapıyodum bıde bunu denıyım ketcap yerıne salcalı suda olur hem daha guzel olur normalı oyle zaten

βαlκιz

evet tarifte yazıyo zaten ketçap veye domates salçası istege kalmışş.
ben ketçapla yaptımm accık sulandırdımm  :hungry:

βαlκιz

canım istedi yapsammı diye düşünüyorum ..
offfffff tarife bakim dedim yapmak için ama ..yapsammıııııııı yapmasammııııııı ::) ::) ::) ::) :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

miray

yap anam yap afiyet olsun nasıl olsa kilo milo almıyon sen  :nazar:  :nazar:
hem yemen lazım senin 2 tane pasa büyütüyosun
ben almıyım busaatte aslında canım acayip cekti  :hungry:  :hungry: ama su içsem yarıyo malesef  :crybaby2:
ama sabaha kocişe yapcam aldım tarifi saol canım  :k06:
bende fırında yapıyodum ama böyle de deniycem hem daha pratık gibi duruyo  :hungry:

Demet_dk

GÜLŞAHCIM 3-4 kahve finacı demişsinya
nescafemi yoksa türk kahvesimi
ben ölçülere çok takılırımda  :BangHead:

βαlκιz

Alıntı yapılan: Demet_dk - 08 Mart , 2010, 14:33:13
GÜLŞAHCIM 3-4 kahve finacı demişsinya
nescafemi yoksa türk kahvesimi
ben ölçülere çok takılırımda  :BangHead:
türk kahvesi canım  :icon_thumright: :D

ertl

ööfffffffff  be süper görünüyo

pizzaya bayılıyorum  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: